B.Sc/BA. Matematyka

Nipissing University

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

B.Sc/BA. Matematyka

Nipissing University

B.Sc/BA. Matematyka

Matematyka może być stosowany do wielu dyscyplin, a otworzy się szeroki wachlarz możliwości dla Ciebie, jako absolwent. Cztery lata (z wyróżnieniem) stopień ma trzy różne strumienie: czystej matematyki, matematyka stosowana, lub (niewyspecjalizowana) Matematyka. Nasi nauczyciele są zobowiązani do sukcesu swoich uczniów i opracowali matematyczny Rozwijane w centrum dla tych, którzy chcą otrzymać (lub podać) pomocy z matematyki do rozwiązywania problemów. Jako student matematyki ucznia będziesz miał tę zaletę, udział w badaniach, które jest zazwyczaj zarezerwowane dla studentów.

Jako student matematyki Nipissing w programie, będzie wypełnić jeden lub więcej kursów w rachunku, algebry liniowej, matematyki dyskretnej i prawdopodobieństwa i statystyka w ciągu pierwszego roku studiów. Kursy te zapewniają, że można zdobyć solidne podstawy matematyki.

W programach wyróżnieniem, można wybrać strumień Pure Mathematics, strumień Matematyki Stosowanej lub nie wyspecjalizowanych strumienia. Wybory te pozwalają na dostosowanie stopnia do indywidualnych zainteresowań zawodowych i mocnych.

Nasze programy Wyróżnienia mają silny nacisk na badania, co zapewnia ogromne możliwości dla naszych studentów. Pod bezpośrednim nadzorem jednego lub dwóch członków wydziału, wszyscy uczniowie Wyróżnienia pełna badawczych w trzecim lub czwartym roku.

Badania

Wszyscy członkowie pełnoetatowych Wydziału Informatyki i Matematyki są aktywnie zaangażowane w projekty badawcze wysokiego kalibru. Podstawowym, wydajne badania naszych członków towarowych jest uznanym w kraju i na arenie międzynarodowej. Obecnie sześciu członków Wydziału Informatyki i Matematyki trzymać dotacje NSERC. To daje naszym studentów studiów doskonałą okazję do wzięcia udziału w nowatorskich badań w postaci wyższych studiów i projektów badawczych (stypendia naukowe lato) USRA za.

W Matematyki, następujące obszary badań są szczególnie aktywne:

Topologia Jest to badanie bardzo daleko idące uogólnienie właściwości geometrycznych obiektów, niezmiennych w specjalnych typów deformacji. Metody topologiczne są powszechnie stosowane w analizie funkcjonalnej, równań różniczkowych, algebry i innych dziedzinach matematycznych. Następujące tematy są szczególnie interesujące dla członków wydziału: teorii wymiaru (klasycznej, cohomological, rozbudowy i asymptotyczne wymiarach obowiązuje nieskończona-wymiarowe), wyboru, teorii układów dynamicznych, continuum. Więcej informacji na temat badań w topologii można znaleźć na stronie internetowej Topologia Research Group.

Geometria obliczeniowa koncentruje się na algorytmów i struktur danych, które dotyczą problemów geometrycznych i ich implementacji. Optymalne triangulacyjnych, rekonstrukcja wielokątów na podstawie danych widoczności i obliczanie jądra z prostopadłych wielokątów są jednymi z ostatnich tematów.

Wykres Teoria algorytmiczny skupia się na studiowaniu kombinatorycznych właściwości niektórych klas grafów i projektowania algorytmów dla skutecznego rozwiązania problemów obliczeniowych twardych na ogół w tych klasach wykresu. Hamiltonicity, najdłuższe trasy, separacji wierzchołek, wskaźniki strukturalne i colourability są jednymi z ostatnich tematów.

Matematyka przemysłowe Badania koncentrują się na technikach i podejścia do optymalizacji. Najnowszym przykładem jest badanie optymalnego harmonogramu autobusowego przy użyciu metod geometrycznych, modeli gęstości i wielu obiektywną ocenę.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Otwarta rekrutacja
Duration
Czas trwania
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Kanada - Ontario
Data rozpoczęcia: Otwarta rekrutacja
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Otwarta rekrutacja
Kanada - Ontario
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą