BA (Hons) Ilustracji

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Czego można się spodziewać na kursie

Zostań wykwalifikowanym komunikatorem wizualnym i odciśnij swój ślad w szybko zmieniającym się krajobrazie medialnym.

Podczas studiów licencjackich (z wyróżnieniem) w HCA nauczysz się przekazywać emocje, tworzyć narrację, wyjaśniać złożony problem i oświetlać zadziwiający wachlarz tematów, a wszystko to dzięki sile tworzenia obrazów.

Będziesz uzbrojony w podstawową wiedzę potrzebną do zostania ilustratorem, zachęcony do odkrywania niesamowitego zakresu technik tworzenia obrazów i zainspirowany do stworzenia własnej ścieżki jako kreatywnego profesjonalisty w trakcie i poza tym kursem.

Studiowanie ilustracji w Hereford College of Arts zapewnia miejsca do pracy, czas kontaktu i możliwości potrzebne do wykonania wspaniałej pracy.

Na studiach ilustracyjnych w HCA naszym priorytetem jest pomoc w rozwijaniu Twojego unikalnego, osobistego „głosu” jako ilustratora. Robimy to, prowadząc szeroko zakrojony kurs, co oznacza, że otrzymasz wsparcie w eksploracji i rozwijaniu niezliczonych technik i mediów, zanim skupisz się na tym, co sprawia, że Twoja praca jest identyfikowalna.

W trakcie kursu będziesz miał okazję wziąć udział w wielu warsztatach w małych grupach i zajęciach z rysunku. Skorzystasz również z rozmów prowadzonych przez naszych doświadczonych wykładowców kursów, techników warsztatowych i wizytujących ilustratorów. Kiedy nadejdzie czas na pracę nad swoimi projektami, możesz to zrobić w swoim indywidualnym, spersonalizowanym miejscu pracy.

Zachęcamy do dyskusji grupowych i organizujemy regularne sesje grupowe, aby uczniowie mogli się nawzajem zachęcać i wspierać. Indywidualny czas nauczyciela oznacza, że otrzymujesz indywidualną pomoc, której potrzebujesz przy różnych projektach, w których możesz stworzyć wszystko, od indywidualnego zdjęcia do gazety po książkę obrazkową lub zin.

Dzięki solidnej podstawie w tradycyjnych procesach, takich jak rysowanie i grafika, Illustration at HCA również uwagę na najbardziej współczesne praktyki. Kurs jest powiązany z wieloma wybitnymi ilustratorami i wydarzeniami o międzynarodowej renomie. Ilustracja w Hereford zapewnia również dostęp do światowej klasy warsztatów i wycieczek do kulturowych epicentrów. Majtki na żywo z klientami zewnętrznymi oznaczają, że zdobędziesz doświadczenie zawodowe z pierwszej ręki, zanim jeszcze ukończysz studia.

Studenci HCA Illustration mają również dostęp do wsparcia technicznego w znakomitych warsztatach rzemieślniczych, które wykorzystują tradycyjne procesy drukowania, w tym prasę listową, kolografię, monodruk, grawerowanie, trawienie i sitodruk. Studenci korzystają z doskonałego zaplecza informatycznego i pomocy technicznej, która zapewnia oprogramowanie zgodne ze standardami branżowymi na komputery PC i MAC. Obejmuje to pełny pakiet produktów Adobe, w tym Photoshop, Illustrator i After Effects, a także I-stop Motion i Final Cut Pro do postprodukcji wideo.

Moduły opcji oferują możliwość dostosowania programu studiów i współpracy na różnych kursach i latach. Wszyscy uczniowie biorą udział w badaniach krytycznych, podczas których można uzyskać fascynujący wgląd w temat, który kochasz.

Przede wszystkim indywidualny rozwój jest podstawą ilustracji w HCA .

Co zapewniamy:

 • Nauczanie w małych grupach w przyjaznym środowisku studyjnym.
 • Indywidualne przestrzenie robocze, które możesz tworzyć własne.
 • Wyjątkowy dostęp do wsparcia samouczka i porad technicznych.
 • Inspirujący, znani praktycy odwiedzający, w tym wielokrotnie nagradzani ilustratorzy: Clive Hicks-Jenkins, Jonny Hannah, Rebecca Gibbon, Matthew Richardson, Laura Carlin, Ian Murray, Geoff Grandfield, reportażysta Xaviere Pick oraz mistrzowie grafiki Charles Shearer i Nick Morley.
 • Regularne zajęcia z rysunku i warsztaty z druku
 • Możliwości uzyskania szeregu wyników, w tym powieści graficznych, książek z obrazkami, zinów i małych publikacji, map, druków i nie tylko.
 • Prezentacje projektów na żywo z klientami zewnętrznymi.

Opcje kariery

 • Grafik
 • Scenograf
 • Animator
 • Inżynier produkcji wideo
 • Illustrator opublikowany samodzielnie
 • Praktycy Creative Freelance

Historie sukcesów

Najnowsze przykłady zleceń podejmowanych przez absolwentów HCA to:

 • Ilustracja redakcyjna dla The Radio Times i New Your Times
 • Zamówienia na książki dla dzieci dla kilku wydawców, w tym Quarto i Wide Eyed Books, Otter-Barry Books i Graffeg Books
 • Tworzenie grafiki do publikacji public relations dla Rady Herefordshire i Balfour Beatty
 • Tworzenie instalacji specyficznych dla danego miejsca i grafiki typu „mural”
 • Grupy studentów rozwinęły „zbiorowe” przedsiębiorstwa, które dzielą przestrzeń studyjną i rozwijają małe firmy

„Podobało mi się wiele rzeczy związanych z HCA . Zawsze mieliśmy niesamowitych i inspirujących ilustratorów i wyjazdy. Kurs jest tak dobrze skomunikowany ”.
~ Tina Pearce

Co będziesz studiować

1 rok

Wprowadzenie do roku 1

Badawcze, eksperymentalne i analityczne.

W pierwszym roku poznasz rolę rysowania jako podstawowej umiejętności, a także związek między rysowaniem a tradycyjnymi procesami drukowania. Poznasz niektóre z podstawowych form ilustracji, takich jak ilustracja mody i reportażu, które bardzo wyraźnie opierają się na praktyce rysowania.

Rok 2

Wprowadzenie do roku 2

Rozwijanie praktyki

Drugi rok jest kontynuacją waszej eksploracji ilustracji w wielu jej podstawowych formach. Będziesz miał okazję rozwinąć i zastosować swoje umiejętności tworzenia obrazów poprzez szereg współczesnych wyników. Obejmują one angażowanie się w zewnętrzne projekty i zadania w formie współpracy, konkursów i wystaw.

Rok 3

Wprowadzenie do roku 3

Potwierdzenie praktyki

Ostatni rok to okres, w którym doskonalisz obszar zainteresowań i / lub specjalizację w ramach ilustracji. Będziesz miał okazję rozwinąć swoją praktykę badawczą i ilustracyjną podczas swojego osobistego projektu i rozprawy. Wspieramy Cię w tym poprzez negocjacje i dyskusje podczas planowania i rozwijania tych prac.

Stworzysz portfolio, które zaprezentuje Twoją indywidualną, specjalistyczną praktykę ilustracyjną. Stworzysz także wprowadzające materiały multimedialne i wizualne, takie jak innowacyjne wizytówki i uderzająca obecność w Internecie, aby pomóc Ci osiągnąć wczesne cele zawodowe po ukończeniu studiów.

140225_IllustrationAnimation.jpg

© Hereford College of Arts

Wymagania wstępne

 • Minimalny wiek 18 lat.
 • Pomyślny wywiad dotyczący portfolio.
 • Osiągnięcia naukowe - normalnie oczekujemy, że kandydaci osiągnęli 80 punktów taryfowych UCAS przy wejściu, ale chociaż kwalifikacje są ważne, nasze oferty nie są oparte wyłącznie na wynikach akademickich. Możemy składać oferty na podstawie innych dowodów talentu i przydatności do kursu.
 • 80 punktów UCAS w nowym systemie taryf UCAS na rok 2017 odpowiada 200 punktom UCAS w poprzednim systemie punktowym - więcej informacji można znaleźć w objaśnieniach taryfowych i poradach na stronie internetowej UCAS.
 • Kandydaci, których pierwszym językiem nie jest angielski - wymagany jest dowód ogólnego wyniku IELTS na poziomie 6,0 z minimum 5,5 we wszystkich sekcjach (czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie).
 • Rozpatrzone zostaną również wnioski od dojrzałych studentów z odpowiednim doświadczeniem.
 • Uznawanie wcześniejszych możliwości uczenia się - uczelnia przyjmuje zgłoszenia od studentów z wcześniejszym wykształceniem i / lub doświadczeniem. Więcej informacji na temat uprawnień można znaleźć na stronie 15 naszych Zasad rekrutacji.
 • Ewentualnie prosimy o kontakt pod adresem register @ HCA .ac.uk, gdzie możemy udzielić dalszych porad na temat wymagań HCA i organów nadających UWTSD.

Uwaga: dla studentów doładowań obowiązują inne wymagania wstępne

Nowy kampus kreatywny dla Hereford:
Podejście do stacji zakwaterowania dla studentów

Z ciężkim sercem informujemy, że nowy budynek mieszkalny dla studentów Station Approach nie zostanie otwarty dla studentów zgodnie z planem 21 września 2020 r. Budowa została opóźniona z powodu pandemii Covid-19 i chociaż oni niestrudzenie pracują nad catch up budynek będzie gotowy dla studentów dopiero 2 stycznia 2021 roku. Doceniamy, że nie jest to wiadomość idealna i będzie miała wpływ na plany nowej kohorty studentów 2020/21. Jednak zespół City heart living zadbał o to, aby studenci mogli przyjechać we wrześniu i mieć tymczasowy wygodny dom na rozpoczęcie nowego semestru.

Station Approach to nowe, specjalnie wybudowane zakwaterowanie dla studentów Hereford College of Arts w sercu miasta, w odległości krótkiego spaceru od kampusów dydaktycznych HCA .

Mieszkanie zostało zaprojektowane specjalnie dla uczelni, a pracownicy i studenci HCA byli zaangażowani w tworzenie koncepcji projektowych i podejmowanie decyzji dotyczących tego, jak budynek będzie funkcjonował jako przytulne, kreatywne centrum.

Zakwaterowanie znajduje się obok dworca kolejowego Hereford, w połowie drogi między dwoma kampusami dydaktycznymi (College Road i Folly Lane) a centrum miasta. Daje to łatwy dostęp do wszystkich zasobów społecznych i kulturowych Miasta, a także połączenia z szerszą społecznością.

Większość pokoi rozmieszczona jest w grupach ze wspólną kuchnią i częścią dzienną, wszystkie sypialnie mają własną łazienkę.

Budynek kładzie szczególny nacisk na prezentację pracy twórczej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a na parterze znajduje się wyjątkowa, przestronna przestrzeń socjalna przeznaczona na wystawy i przedstawienia, a także nieformalne spotkania towarzyskie.

Ten nowy budynek korzysta z innowacyjnego, „inteligentnego” procesu budowy poza placem budowy, który zapewnia wyjątkową jakość.

Lokalizacja

Station Approach znajduje się w odległości kilku minut spacerem od wielu obiektów wspierających samodzielne życie studentów, w tym dużego supermarketu naprzeciwko.

Kilkaset metrów wzdłuż drogi otwiera się nowoczesne centrum medyczne obsługujące wiele GP w Hereford.

Witryna zapewnia studentom łatwy dostęp do pięknej zielonej przestrzeni Churchill Gardens, a także rozrywki, takiej jak popularna kręgielnia Hereford.

Aby podróżować dalej, podejście do stacji nie może być lepiej przygotowane dla kolei, autobusów, rowerów i taksówek.

Etos

Podejście oparte na stacji zostanie uruchomione w celu promowania społeczności studenckiej i ich dobrego samopoczucia.

Będzie miał recepcję czynną w ciągu dnia i kontakt w nagłych wypadkach poza godzinami pracy.

Poszczególne sypialnie zawierają kreatywne tablice ścienne, które studenci mogą spersonalizować, prezentując własne prace lub źródła inspiracji.

Całoroczne wydarzenia i program społeczny, którego kuratorem jest zespół zarządzający Station Approach we współpracy ze studentami, będą wspierać kreatywną społeczność.

Przedstawiciele studentów i personel HCA będą zaangażowani w bieżące podejmowanie decyzji dotyczących zarządzania kampusem.

Dyrektorka Abigail Appleton powiedziała: „Praca z partnerami, którzy są tak samo zaangażowani we wspieranie społeczności studenckiej i ich dobre samopoczucie jak Cityheart, była dla mnie naprawdę ekscytująca. Podejście Station Approach otwieramy na drugi i trzeci rok, a także na pierwsze lata, ponieważ odzwierciedla to nasz etos tworzenia połączonej społeczności uczelni. Promuje towarzyskość, współpracę, kreatywność i wspierające zachowania między grupami rocznymi. Współpracujemy również z nowym pionierem edukacji inżynieryjnej Hereford, NMiTE, a studenci rozpoczynający nowy program są również zaproszeni do ubiegania się o pokoje w Station Approach. Praktyka sztuk kreatywnych i innowacyjna inżynieria mają wiele wspólnego. Jestem podekscytowany, że uczniowie HCA mają okazję mieszkać w tym samym centrum kreatywności i nie mogę się doczekać, kiedy pojawi się wiele kreatywnych współpracy ”.

Niektórzy z naszych partnerów

Firma deweloperska Cityheart Partnerships specjalizuje się we współpracy z sektorem publicznym i dostarczyła mniejsze budynki akademickie w Wielkiej Brytanii, a także budynki służby zdrowia. Ma silny etos ścisłej współpracy z partnerami i dostarczania zrównoważonych rozwiązań. Od dyrektora Alastaira Gourlaya do kierownika operacyjnego Siana Evansa, Cityheart jest tak samo pasjonatem, jak my, aby zapewnić uczniom szczęście i wsparcie w ich mieszkaniach.

Engie to jedna z największych firm energetycznych i usługowych w Wielkiej Brytanii, głęboko zaangażowana w regenerację, tworzenie społeczności i tworzenie miejsc. Engie jest podekscytowany, mogąc promować sztukę studencką w całej witrynie oraz w gotowym budynku.

Caledonian Modular jest pionierem w budownictwie zewnętrznym. Nasz kaledoński projektant David Wallace ma w swoim DNA „szkołę artystyczną” i rozmawia z nami o Bauhausie równie dobrze, jak z armaturą łazienkową.

Rada Herefordshire ogromnie wspiera rozwój historycznej szkoły artystycznej Hereford i dalszy rozwój międzynarodowej reputacji Hereford w zakresie specjalistycznego szkolnictwa wyższego, a także uczynienie Hereford miastem zrównoważonym. Uwielbiamy to, że dyrektor generalny Alistair Neill przyjeżdża do college'u na rowerze.

Koszty zakwaterowania

Tygodniowa stawka czynszu za sypialnię klastra wyniesie około 142 GBP przez 42 tygodnie, co odpowiada 5964 GBP rocznie.

Tygodniowy koszt wynajmu apartamentu typu studio wyniesie około 163 GBP za 42 tygodnie, czyli równowartość 6846 GBP rocznie.

* Z zastrzeżeniem warunków

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

HCA’s intimate scale lends itself to natural collaborations and distinctive creative groups. It is the ideal setting for you to discover alternative ways of looking at things – surprising yourself and ... Czytaj więcej

HCA’s intimate scale lends itself to natural collaborations and distinctive creative groups. It is the ideal setting for you to discover alternative ways of looking at things – surprising yourself and each other. Students also experience an excellent amount of contact time with tutors in a forum which is small enough for your voice to be heard. Pokaż mniej