BA (Hons) Projektowanie tkanin

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd kursu

Czy masz pasję do projektowania i tworzenia? Dla koloru? Do eksperymentowania z materiałami? Nasz tytuł licencjata w dziedzinie projektowania tkanin (z wyróżnieniem) zainspiruje Cię do chęci zaprojektowania i wykonania indywidualnych tkanin dla sztuki, architektury, mody, wnętrz, stylu życia i luksusu.

W ramach School of Crafts and Design nasz kurs koncentruje się na umiejętnościach i projektowaniu wytwarzania tekstyliów. Uczymy tradycyjnych umiejętności poprzez połączenie eksperymentalnych technik rzemieślniczych, wnosząc nowe życie i nowoczesne znaczenie do tradycyjnego rzemiosła tekstylnego. Zostaniesz wprowadzony do różnych ręcznie drukowanych i ręcznie tkanych procesów, w tym uświęconych technik, takich jak farbowanie rąk, ikat, indygo, rdza i odporność. Kreatywne warsztaty będą prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych naukowców i techników. Nasz program obejmuje odwiedzanie współczesnych projektantów oferujących specjalistyczne warsztaty, tj. Papier, plisowanie, filcowanie, znakowanie, rysowanie, eksploracja materiałów, budownictwo / media mieszane. Dzięki dedykowanym studiom i przestrzeni osobistej będziesz miał dostęp do szeregu urządzeń tekstylnych, laboratoriów farbowania przędzy i tkanin, mieszalni chemicznych i specjalistycznych miejsc wykończeniowych.

Będziesz pracował przy współpracy na żywo, projektach i wystawach, a studenci drugiego roku podejmą praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii i za granicą. Pomiędzy drugim a trzecim rokiem mamy opcjonalny rok studiów za granicą z wybranymi partnerami w Europie, Ameryce i Azji.

Nasz zespół naukowców i wykładowców wizytujących to doświadczeni praktycy i badacze pracujący w branży na zleceniach i wystawach. Posiadamy własną kolekcję tkanin UCA Farnham, która zapewnia naszym studentom godne pozazdroszczenia archiwum na miejscu historycznych i współczesnych materiałów do nauki. Na naszym kampusie znajduje się również znane na całym świecie Crafts Study Centre, specjalnie zaprojektowane muzeum UCA, centrum badawcze i galeria poświęcona rzemiosłu.

Zawody absolwentów obejmują projektowanie tekstyliów do wnętrz, mody i mody, kostiumów i akcesoriów, opracowywanie materiałów i tkanin technicznych, wytwarzanie wyrobów włókienniczych, kolorystów, prognoz trendów, kuratorów, konserwację tekstyliów, handlowców i stylistów tekstyliów.

Przygotowujemy naszych studentów do wykonywania zawodów branżowych, a nasi absolwenci zdobyli zatrudnienie w wiodących firmach, takich jak Burberry, Paul Smith, Jaeger, Colefax i Fowler, Zoffany, David Linley. Zbudowaliśmy również reputację przedsiębiorczości, ponieważ wielu naszych absolwentów prowadzi działalność gospodarczą. Mamy długą listę absolwentów, którzy tworzą projektantów i tekstylników, a wielu z naszych absolwentów pracuje jako nauczyciele akademiccy i badacze.

Szczegóły kursu

1 rok

W pierwszym roku poznasz nowe umiejętności projektowe i techniczne, które pozwolą Ci tworzyć od podstaw oryginalne tkaniny. Praktyczne umiejętności obejmują szereg warsztatów i wprowadzeń w zakresie rysowania i znakowania, tworzenia kolorów, materiałów, procesów, technik druku / powierzchni oraz splotu / budowy. Zrównoważone praktyki będą wprowadzane i kontynuowane na każdym etapie kursu. Uzupełnione jednostkami badań kontekstowych, wprowadzającymi w stronę teorii, rzemiosła i projektowania.

Proces praktyki włókienniczej 1

 • Zostaniesz także zaznajomiony z podstawowymi umiejętnościami i wiedzą, które stanowią podstawę uczenia się przedmiotu w celu poinformowania o procesie projektowania i tworzenia. Zostaniesz wprowadzony do robienia jako kluczowa umiejętność i środek badań eksperymentalnych poprzez badanie materiałów i procesów.

Badania kontekstowe 1

 • Poprzez serię ilustrowanych wykładów i seminariów jednostka zbada szereg stanowisk teoretycznych i praktycznych, aby zademonstrować bogatą różnorodność istniejących podejść do rzemiosła i projektowania oraz rozważyć konkretne decyzje estetyczne w odniesieniu do ich kontekstu.

Proces praktyki włókienniczej 2

 • Celem tej jednostki jest poszerzenie istniejącej i rozwinięcie nowej wiedzy materiałowej i umiejętności procesowych, obejmujących badania, generowanie pomysłów, konceptualizację, iteracyjne badanie, rozwój projektu, dokumentację, ocenę, rozwiązywanie i komunikację poprzez indywidualne odpowiedzi na wytyczne projektowe.

Proces praktyki włókienniczej 3

 • Celem tej jednostki w ramach przygotowań do drugiego roku studiów jest konsolidacja kompetencji w zakresie wcześniej rozwiniętych umiejętności oraz zdobywanie nowych umiejętności, które wspierają coraz bardziej pewne i osiągane odpowiedzi na bardziej złożone wytyczne projektowe. Poszerzysz swoje zrozumienie kontekstu tematycznego swojej pracy i zaczniesz odkrywać odpowiednie ukierunkowanie na tekstylia.

Rok 2

W drugim roku będziesz nadal rozwijać swoje umiejętności praktyczne i projektowe poprzez dalsze badania. Zaczniesz odkrywać swój styl i tworzyć własne słownictwo kreatywne oraz indywidualną tożsamość projektową. Aby rozwinąć swoje koncepcje i poprawić swoje umiejętności oraz rozwój zawodowy, będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w branżowych konkursach na żywo, stażu pracy i nauki za granicą.

Badanie tekstylne 1

 • Celem tego urządzenia jest rozpoczęcie opracowywania i eksplorowania indywidualnej tożsamości projektowej i zainteresowań. Odbywa się to poprzez zaangażowanie w prowadzony koncepcyjnie projekt (y) projektów tekstylnych, w tym, w miarę możliwości, projekty na żywo, współpracę, konkursy i staże w celu powiązania z przemysłem.

Badania kontekstowe 2

 • Obiekty i środowiska mają fundamentalne znaczenie dla naszego zrozumienia świata. Celem tego urządzenia jest wprowadzenie szeregu kontekstów pokazujących znaczenie znaczenia oraz sposoby, w jakie to znaczenie można wykorzystać do tworzenia i wyrażania wartości w rzemiośle i praktykach projektowych. Rzeczy, które tworzymy i używamy, mają „życie” - są pomyślane, projektowane i produkowane przy użyciu wybranych materiałów i procesów, zanim zostaną publicznie zapośredniczone, a często doświadczane i konsumowane prywatnie.

Badanie tekstylne 2

 • Będziesz poszerzać i dalej rozwijać indywidualną tożsamość projektu i zainteresowanie poprzez wytyczne, które obejmują wszystkie etapy procesu projektowania od początku do rozwiązania i obejmują projekty na żywo, współpracę, konkursy i staże, tam gdzie to możliwe. Zachęcamy Cię do aktywnego badania kontrastów podejścia do testowania twojej indywidualnej tożsamości i rezultatów / projektów.

Badanie tekstylne 3

 • Będziesz zachęcany do rozwijania i doskonalenia swoich indywidualnych podejść do badań, projektowania, tworzenia i doskonalenia swoich wyników, gdy zaczniesz identyfikować potencjalne obszary zainteresowania do dalszych badań w trzecim roku studiów.

Rok Międzynarodowy (opcjonalnie)

 • Studenci w School of Crafts and Design mają wyjątkową okazję w ramach UCA, aby dodać dodatkowy rok studiów w zagranicznej instytucji (w szkole wyższej lub w miejscu pracy).

Międzynarodowy Rok

Ten opcjonalny rok ma na celu poszerzenie twojego doświadczenia edukacyjnego i pogłębienie zrozumienia różnorodności kulturowej, umożliwiając ci studiowanie w innym kontekście kulturowym i zdobycie nowych perspektyw.

Studia za granicą mogą być przełomowym doświadczeniem. Mieszkając w innym kraju, poznasz nowe miejsca, ludzi, kultury i możliwości. Rozwiniesz inicjatywę, niezależność, motywację i, w zależności od tego, dokąd się udasz, praktyczną znajomość innego języka - wszystkie cechy, których szukają pracodawcy. Powrócisz, aby ukończyć studia ze wszystkimi korzyściami wynikającymi z Międzynarodowego Roku za sobą.

Rok 3

W ostatnim roku będziemy wspierać cię w samodzielnym kierowaniu własnymi badaniami. Opracujesz, zredagujesz i wyselekcjonujesz znaczną część prac tekstylnych dla swojego portfolio, jednocześnie ustanawiając indywidualną praktykę w kierunku przyszłej kariery / zawodu. Zakończysz rok, zarządzając wystawą publiczną i uczestnicząc w niej.

Portfolio praktyki tekstylnej

 • Nasz Dział Praktyki Zawodowej przygotowuje Cię do gotowości do konstruktywnego zaangażowania w przyszłe perspektywy po ukończeniu studiów. Będziesz miał szereg pouczających rozmów, seminariów i wykładów dostarczonych przez specjalistów z branży i praktyków. Ta jednostka pomaga ułatwić przejście od studenta do profesjonalnego praktyka na wczesnym etapie lub miejsca docelowego kariery. Będziesz musiał wyselekcjonować indywidualne, celowe i przyszłościowe portfolio, które odzwierciedla Twoje indywidualne zainteresowanie przyszłą karierą / zawodem.

Pozycja w praktyce tekstylnej 1

 • Celem tego urządzenia jest rozpoczęcie kadrowania indywidualnego stanowiska do ćwiczeń w branży tekstylnej na jednej z dwóch ścieżek - prototypowania badawczego / badawczego lub testowania badań w celu ich rozwiązania.

Studia kontekstualne 3

Stworzysz, opracujesz i zbudujesz osobiście znaczące portfolio badań kontekstowych. Badania te będą informować, poszerzać i zastanawiać się nad twoją praktyką, będą krytycznie angażować się w szereg kontekstowych i teoretycznych ram i będą służyć jako wsparcie dla pozycjonowania twojej praktyki w odniesieniu do przeszłych, obecnych i możliwych przyszłych starań.

Pozycja w praktyce tekstylnej 2

 • Zainicjujesz swój indywidualny końcowy duży projekt dla swojego portfolio i Graduate Show oraz opcjonalnej wystawy publicznej (New Designers).

Opłaty i dodatkowe koszty kursu

Czesne

Opłaty za kurs rocznie za rok 2020 wynoszą:

 • Studenci z Wielkiej Brytanii i UE - 9250 £
 • Studenci zagraniczni - 16 250 £ (opłata standardowa)
 • Studenci zagraniczni - 15 600 £ (pełna opłata za wcześniejszą płatność)

Dodatkowe koszty kursu

Oprócz opłat za naukę zobacz dodatkowe koszty kursu na rok 2020.

Opłaty te obowiązują tylko w podanym roku akademickim. Koszty mogą rosnąć każdego roku w trakcie ciągłej rejestracji studenta na kurs zgodnie z inflacją (z zastrzeżeniem maksymalnego regulowanego limitu czesnego). Wszelkie korekty dla kontynuujących studentów będą równe lub niższe od wskaźnika prognozy RPI-X.

Udogodnienia

Oprócz dedykowanych pomieszczeń studyjnych mamy - trzy, 9-metrowe stoły do sitodruku; indywidualne laboratoria farbiarskie; obszar poszukiwań materiałów; Indigo vat i przestrzeń do barwienia rdzy; pomieszczenia do mieszania chemikaliów i wykończenia z parowcami przemysłowymi, szafką do pieczenia i prasami termicznymi; krosna komputerowe i krosna George Wood Zgredek, krosna przeciwne i krosna stołowe; przemysłowe nawijarki stożkowe i motek oraz ramy do wykańczania tkanin; dobrze zaopatrzone sklepy z odzieżą i przędzą; dostęp do specjalistycznych obiektów w School of Craft and Design.

Połączenia kursów

Na tym kursie będziesz narażony na świat możliwości

Linki branżowe

Mamy silne powiązania branżowe z wieloma wiodącymi markami w branży - nasi studenci podjęli praktyki zawodowe i / lub zapewnili satysfakcjonujące kariery, na przykład:

 • Projekt Ben Sherman
 • Courtaulds Textiles
 • Colefax and Fowler
 • David Linley
 • Dział projektowy Debenhams
 • Dedar
 • Esquel Apparel Ltd
 • Wydruki Ivo
 • Jaeger
 • John Lewis Design Studio
 • Ratti Spa Design Studio Włochy
 • Sandersons UK Designer Tkaniny i tapety
 • Muzeum Sacho Hesslein
 • Łóżka Savoir, Mayfair
 • Tkaniny Zoffany
 • Royal Opera House
 • Muzeum Włókiennictwa i Mody
 • Zandra Rhodes
 • Mirjam Rouden
 • Paul Smith
 • Margo Selby Designers
 • Studio projektowe Christopher Farr
 • Keeler Gordan Design Studio
 • LK Bennett Design Studio
 • Studio projektowe Westcott
 • Muzeum V&A
 • The Contemporary Arts Gallery, Londyn.

Kariera

Nasz stopień projektowania tekstyliów oferuje odskocznię do różnorodnych ścieżek kariery. Niedawni absolwenci mają zabezpieczone role:

 • Projektanci grafiki
 • Technologowie tkanin
 • Praktykujący sztuki publicznej
 • Splot projektantów tkanin wewnętrznych
 • Koordynatorzy ds. Tkanin i akcesoriów
 • Projektanci
 • Projektanci i styliści tekstyliów
 • Konserwatorzy i kuratorzy tekstylni
 • Nauczyciele i nauczyciele sztuki
 • Kupujący i sprzedawcy mody
 • Administratorzy sztuk
 • Dyrektorzy galerii.

Personel i techniczne

Twój kurs będzie prowadzony przez dyrektora programu Sharon Ting, przy pomocy:

 • Starszy wykładowca 0.4 w druku Diana Harrison.
 • Starszy wykładowca 0.6 w splot Louise Anderson.

Dalsze badanie

Możesz także rozważyć dalsze studia na poziomie podyplomowym.

Wymagania wstępne

Wymagania wjazdowe do Wielkiej Brytanii

Wraz ze swoim portfolio standardowe wymagania wstępne * na ten kurs to:

Jeden z następujących:

 • 112 nowych punktów taryfowych UCAS
 • Pass at Foundation Diploma in Art & Design (poziom 3 lub 4)
 • Wyróżnienie, zasługa, zasługa w BTEC Extended Diploma
 • Zasługa w UAL Extended Diploma
 • 112 nowych punktów taryfowych UCAS z akredytowanego dyplomu dostępu do szkolnictwa wyższego w odpowiednim temacie
 • 27-30 punktów ogółem w międzynarodowym maturze z co najmniej 15 punktami IB na wyższym poziomie.
 • Oraz cztery zaliczenia GCSE na ocenę A * -C i / lub ocenę 4-9, w tym angielski (lub umiejętności funkcjonalne angielski / umiejętności kluczowych na poziomie komunikacji 2).

Inne odpowiednie i równoważne kwalifikacje brytyjskie i międzynarodowe poziomu 3 są rozpatrywane indywidualnie, a my zachęcamy uczniów z różnych środowisk edukacyjnych do zgłaszania się.

* Od czasu do czasu przygotowujemy oferty, które są niższe niż standardowe kryteria wstępne, dla studentów, którzy napotykali trudności, które wpłynęły na ich wyniki i od których oczekiwano, że osiągną wyższe wyniki. Bierzemy pod uwagę siłę portfeli naszych kandydatów, a także ich oceny - w takich przypadkach szczególnie ważny jest silny portfel.

Międzynarodowe wymagania wstępne

Aby zobaczyć równoważne wymagania wstępne dla swojego kraju, sprawdź naszą stronę internetową.

Twoje portfolio

W przypadku tego kursu wymagamy od ciebie wzięcia udziału w dniu kandydata i przedstawienia swojego portfolio do oceny. Chcielibyśmy zobaczyć starannie wyselekcjonowane portfolio zawierające do 15 arkuszy. Powinno to obejmować badania wizualne, rysunek analityczny, kolor i pracę w różnych mediach, a także szkicowniki, notatki z wykładów i co najmniej jeden esej. Dalsze informacje na temat kompilacji portfela oraz szczegółowe wymagania dotyczące przykładów prac, które należy uwzględnić, zostaną podane na portalu dla kandydatów po złożeniu wniosku.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the ... Czytaj więcej

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the Creative Arts. As a specialist creative arts university, we have created a unique community for our students, where like-minded people can share in the creative process and inspire one another. Collaboration between courses is encouraged, with fine artists studying with budding filmmakers and fashion designers working alongside architects. In this way, our students benefit from exposure to a range of disciplines. Choosing to study with us will give you the freedom to discover your own personal style through a winning combination of industry-focused courses, state-of-the-art facilities, and inspirational expert staff. Pokaż mniej
Canterbury , Epsom , Farnham , Rochester , Maidstone , Molesey , Barnsley + 6 Więcej Mniej