BA (z wyróżnieniem) w Fashion Design

Informacje ogólne

Opis programu

Twórz oryginalną, odpowiedzialną i inspirującą modę, tworząc swój niepowtarzalny ślad w branży. Na tym innowacyjnym kursie projektowania mody będziesz pracować w przyjaznym środowisku studyjnym z doświadczonymi profesjonalistami, którzy będą wspierać Twój rozwój w kierunku zostania przyszłościowym projektantem.

Wprowadzenie

Szlifujesz swoją kreatywność, aby kultywować własną perspektywę projektowania. Pracując zarówno nad symulacjami, jak i na żywo, dowiesz się, jak skutecznie wyrazić swoje pomysły. Podważając status quo, opracujesz innowacyjne koncepcje mody, aby pozostać w czołówce ciągle zmieniającego się globalnego przemysłu.

Będziesz:

 • Podnieś swoją świadomość poprzez naukę opartą na środowiskowych, etycznych i moralnych wyzwaniach naszych czasów.
 • Zajmij swoje miejsce w czołówce branży dzięki dostępowi do zasobów, od przemysłowych, specjalistycznych maszyn do szycia i maszyn dziewiarskich, sitodruku i ogrodu farbiarskiego, po zgrzewarki ultradźwiękowe.
 • Naucz się korzystać z najnowszych technologii projektowania cyfrowego, w tym CLO 3D.
 • Rozwijaj się, współpracując przy wspólnych projektach opartych na wyzwaniach.
 • Pracuj nad transmisjami na żywo z wiodącymi markami, takimi jak Fred Perry, Lou Dalton, O'Neill i Ryan Roche z Nowego Jorku.
 • Podziel się wspólnym pierwszym rokiem ze studentami Sportswear Design, gdzie wybierzesz specjalistyczną Pathway , przechodząc do drugiego roku.

Czego szukamy

Chcemy kogoś, kto:

 • Może wokalizować tekst, zmieniać ton i reagować na materiał.
 • Fizycznie angażuje się w otoczenie.
 • Jest żywy i elastyczny.
 • Myśli niezależnie.

Co robią nasi absolwenci

Nasi absolwenci zaczęli pracować z takimi nazwiskami jak Calvin Klein, Margaret Howell, Victoria Beckham, Acne Studios, Burberry, Iris van Herpen, palmer // harding, Jigsaw, Whistles, H&M i Adidas.

W 2018 roku kurs został wyróżniony nagrodą wybitnego portfolio British Fashion Council za nasze prezentacje z portfolio absolwentów.

Fashion Model Dancing in the Woods with Beautiful and Colorful Spring Dress Costa Rica

Czego się nauczysz

Odzwierciedlając życie zawodowe od pierwszego dnia, ten praktyczny stopień mody uczy technicznych i kreatywnych umiejętności projektowania odzieży damskiej i męskiej - pomagając wyróżnić się w branży, tworząc oryginalne, odpowiedzialne i inspirujące propozycje modowe. Zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat podstawowych umiejętności projektowania mody, takich jak badania, analizy, tłumaczenia, rysowanie, wycinanie wzorów i konstrukcja, a także umiejętności innowacyjnych, takich jak podejmowanie ryzyka i eksperymentowanie z nowymi technologiami, takimi jak CLO3D i ultradźwiękowe techniki konstrukcyjne.

Pierwszy rok

Będziesz rozwijać swoją praktykę w naszych profesjonalnie wyposażonych studiach mody. Wspierane przez zespoły akademickie i techniczne, nauczysz się podstawowych umiejętności, takich jak opracowywanie koncepcji, projektowanie 2D i 3D, ilustracje mody oraz opracowywanie kolorów i materiałów. Poznasz także umiejętności techniczne, takie jak wykrawanie wzorów i konstruowanie odzieży. Studiując teorie związane z modą i pisaniem, poznasz kwestie kulturowe, historyczne i etyczne.

Moduły

 • Badania
  W tym module zaczniesz zdobywać podstawowe umiejętności w zakresie badań w kontekście briefingu dotyczącego projektowania mody. Poznasz metody badań i słownictwo związane z modą oraz poznasz tradycyjne markowanie w formie rysunku, a także rozwiniesz umiejętności komunikacji cyfrowej.
 • Wytnij i zbuduj Ten moduł pomoże ci rozwinąć podstawowe techniki produkcji odzieży. Dogłębna analiza konkretnych technik i procesów poinformuje o Twojej wiedzy na temat
  proces wzornictwa / budowy i ich zastosowanie w branży modowej.
 • Odkrycie
  Dzięki informacjom projektowym wykorzystasz techniki zbadane w poprzednich modułach, aby ulepszyć swoje umiejętności produkcyjne i badawcze oraz własny głos. Będziesz angażować się w koncepcje podejmowania ryzyka, zabawy i ciekawości, aby opracowywać oryginalne i progresywne pomysły projektowe zarówno w formacie 2D, jak i 3D.
 • Tematy w kulturze
  Ten moduł pomaga kontekstualizować umiejętności projektowania i produkcji. Będziesz pracować nad rozwijaniem odpowiednich umiejętności badawczych, prezentacji i komunikacji, aby umożliwić Ci skuteczne wyartykułowanie swoich pomysłów.

Rok drugi

Koncentrując się na praktyce zawodowej, w tym roku zaczniesz kształtować swoją tożsamość jako projektanta mody, gdy rozwiniesz pewną osobistą perspektywę. Dzięki żywym i symulowanym informacjom branżowym możesz zastosować swoje umiejętności w takich obszarach, jak świadomość marki i rynku, zrównoważony rozwój, kwestie etyczne i moralne oraz prezentowane pomysły. Poznasz cyfrowe i sitodruk, dzianie maszynowe, zaawansowane techniki cięcia, krawiectwo i zaawansowane rozwiązania CAD / cyfrowe. Możesz również wybrać samozatrudnione miejsce pracy w okresie wakacyjnym. Studenci podjęli doświadczenie w pracy z takimi markami jak Maison Margiela, Dior, Christopher Kane, Mary Katrantzou, JW Anderson i palmmer // harding.

Moduły

 • Myślenie o modzie
  Będziesz badał, przesłuchiwał i tworzył możliwy do obrony punkt widzenia współczesnej branży modowej w oparciu o nowoczesne praktyki projektowe, futurologię i względy etyczne. Oprócz tego filozoficznego śledztwa dowiesz się również, jak formułowane są marki odzieżowe. Pracując w grupie, doświadczysz dynamiki zespołu i będziesz zachęcany do prezentowania swoich pomysłów na otwartych forach, gdzie będziesz je omawiać, negocjować i bronić.
 • Praktyka branży modowej
  W tym module zyskasz doświadczenie w „świecie rzeczywistym”, pracując nad projektami na żywo lub symulując praktyki i harmonogramy pracy w branży. Zbadasz synergie i napięcia występujące między kreatywnym i profesjonalnym kontekstem branży modowej i rozwiniesz umiejętności kreatywnego kierowania kolekcją ubrań specyficznych dla marki oraz przedstawisz pomysły projektowe, które zostaną wykorzystane w realizacji odzieży.
 • Innowacja
  Po warsztatach wprowadzających z zaawansowanych technik produkcji odzieży, takich jak dzianiny, nadruki i zaawansowane kroje, wykorzystasz te nowe umiejętności, aby ulepszyć swój własny głos w projektowaniu mody. Będziesz produkować innowacyjne i postępowe nowe pomysły na ubrania zarówno w 2D, jak i 3D, jednocześnie zachęcając Cię do przyjęcia nieoczekiwanego i odrzucenia tego, co oczywiste.
 • Teorie kultury
  Moduł ten zagłębia się w kontekst historyczny, społeczny, kulturowy i globalny, w którym występuje współczesna praktyka projektowania mody. Wprowadza teoretyczne perspektywy, aby rozwinąć umiejętność omawiania praktyki własnej i innych w środowisku akademickim.

Rok trzeci

W ostatnim roku studiów w zakresie projektowania mody opracujesz kolekcję dla absolwentów poprzez intensywne badania, rozwój i eksplorację koncepcji 2D i 3D. Oprócz tego przygotujesz rozprawę, portfolio i książkę, która pomoże Ci rozpocząć karierę. Będzie można promować się, uczestnicząc w branżowych aktach konkursowych na żywo ustalonych przez British Fashion Council i Graduate Fashion Foundation.

Moduły

 • Badania kolekcji
  Opracujesz i zestawisz koncepcję, rynek / klienta, badania kolorów, materiałów itp., Które wykorzystasz do poinformowania o swoich kolekcjach przed- i magisterskich. Badania będą miały sens, a także zbadają etyczne i zrównoważone aspekty wybranego przez siebie przesłania modowego.
 • Wstępna kolekcja
  Zbadasz, opracujesz i zaprezentujesz wstępną kolekcję, która w pełni zintegruje twoje materiały badawcze. Ten proces pozwoli ci podejmować świadome decyzje dotyczące obszarów siły i słabości w ramach twoich badań, zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą twojej kolekcji absolwentów.
 • Rozprawa
  W tym module ukończysz rozprawę na uzgodniony temat dotyczący twoich indywidualnych zainteresowań i praktyki. Zastanowisz się nad osobistymi mocnymi stronami i praktyką badawczą oraz zaangażujesz się w rozważną debatę i szczegółową dyskusję na wybrany temat.
 • Kolekcja
  W tym module uzupełnisz swoją kolekcję mody dla absolwentów na podstawie przygotowań ukończonych w modułach z trzeciego roku trzeciego. Doprowadzi to do dostarczenia przydzielonej liczby w pełni zrealizowanych ubrań zebranych jako spójne stroje, gotowe do prezentacji na pokazie mody lub równoważnym.
 • Profesjonalne strategie
  Moduł ten pomoże ci w opracowaniu szeregu materiałów autopromocyjnych odpowiadających twoim indywidualnym ambicjom po ukończeniu studiów. Goście z branży oraz specjaliści ds. Kariery / zatrudnienia podzielą się poradami i wskazówkami dotyczącymi rozmów kwalifikacyjnych, staży, kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i studiów podyplomowych.

Moduły powyżej to te, które są badane przez naszych studentów lub proponowane nowe. Struktury i moduły programu mogą ulec zmianie w ramach procesów doskonalenia i przeglądu programów nauczania. Jeśli jakiś moduł jest dla Ciebie ważny, omów go z Liderem kursu.

Jak się nauczysz

Współpracując z naszym zespołem wysoce doświadczonych zespołów akademickich i technicznych, będziesz współpracować z kolegami i studentami z różnych kursów, uczyć się od gościnnych wykładowców branżowych, podejmować projekty na żywo z markami i rozwijać własną praktykę do standardów branżowych. Regularne uczenie się odbywa się poprzez samouczki, zarówno indywidualne, jak i grupowe, wykłady, seminaria, warsztaty i pokazy techniczne. Będziesz miał również możliwość studiowania za granicą przez określony czas dzięki naszym partnerstwom Erasmus + i Study Abroad.

Metody oceny

 • Ciągła ocena zadań wizualnych, ustnych i pisemnych.
 • Rozprawa doktorska i dwie wystawy finałowe.

Personel

Oprócz pracy dla kultowych projektantów, takich jak Alexander McQueen, nasi tutorzy i personel pomocniczy zapewniają szczegółową wiedzę w takich obszarach, jak stylizacja subkultury, przedsiębiorczość biznesowa, etyka, zrównoważony rozwój i prowadzenie własnych marek.

Niektórzy członkowie personelu uczą tylko określonych modułów, a Twój kurs może nie obejmować każdego członka.

Udogodnienia

 • Stoły do cięcia
 • Stojaki montażowe.
 • Przemysłowe maszyny płaskie.
 • Rozwiązania do projektowania cyfrowego, takie jak clo3D, Gerber i Adobe.
 • Cyfrowy i tradycyjny sprzęt drukarski.
 • Sprzęt do cięcia laserowego.
 • Sprzęt do taśmowania krzemu.
 • Ultradźwiękowe maszyny budowlane.
 • Overlockery przemysłowe.
 • Maszyny do zszywania.
 • Maszyny dziewiarskie.
 • Urządzenia do produkcji publikacji / portfolio.
 • Dostęp online do WGSN i LS: N Global.

Jak złożyć wniosek

Złóż wniosek za pośrednictwem UCAS

Gotowy do nas dołączyć? Jeśli aplikujesz za pośrednictwem UCAS Apply and Track, musisz odwołać się do uniwersytetu i kodów kursów poniżej.

 • Kod uniwersytetu: F33
 • Kod przedmiotu: W232

Ubiegasz się jako student zagraniczny?

Studenci zagraniczni mogą ubiegać się o kurs za pośrednictwem UCAS, za pośrednictwem agenta lub bezpośrednio z uniwersytetem.

Wymagania wstępne

Rozważamy wszystkie aplikacje według ich indywidualnych zalet i potencjału. Zapraszamy wszystkich kandydatów na dzień rozmowy kwalifikacyjnej lub przesłuchanie, aby dać im możliwość wykazania tego wraz z tym, co inspiruje i motywuje ich w swojej dziedzinie. Kandydaci będą mogli również pokazać swoje portfolio lub przedstawić wyniki w zależności od kursu. Przyjmujemy zgłoszenia z wszystkich dziedzin, niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w naukach ścisłych, sztuce czy naukach humanistycznych.

Orientacyjnie nasza typowa oferta na poziomie licencjackim to 104 - 120 punktów taryfowych UCAS, głównie z kwalifikacji poziomu 3, takich jak między innymi poziomy A, rozszerzony dyplom BTEC lub dyplom podstawowy.

Wymagania językowe

W przypadku kandydatów, których pierwszym językiem jest angielski, wymagamy posiadania lub pracy nad GCSE English Language Grade 4 (C) lub równoważnym.

Jeśli angielski nie jest twoim pierwszym językiem, musisz spełnić ten sam standard, który odpowiada ogólnemu wynikowi IELTS Academic 6.0, z co najmniej 5,5 w zakresie czytania, pisania, mówienia i słuchania. Akceptujemy szereg krajowych odpowiedników i zatwierdzonych testów.

Jeśli potrzebujesz wizy studenckiej na poziomie 4, aby studiować w Wielkiej Brytanii, musisz przejść zatwierdzony bezpieczny test języka angielskiego (SELT). Możesz przeczytać nasze wymagania dotyczące języka angielskiego, aby uzyskać więcej informacji.

Terminy

 • Wnioski z Wielkiej Brytanii i UE: 15 stycznia 2020 r. (Dla równego rozpatrzenia)
 • Późne wnioski będą rozpatrywane, jeśli będą dostępne wolne miejsca.
 • Międzynarodowi płatnicy mogą ubiegać się przez cały rok. Zalecamy jednak składanie wniosku jak najwcześniej, aby uzyskać czas na wizy i ustalenia dotyczące podróży.

Czesne 2020-21

 • 9 250 £ - w pełnym wymiarze godzin w Wielkiej Brytanii / UE
 • 16 000 £ - w pełnym wymiarze godzin za granicę

Czesne ustalane są corocznie i podlegają corocznej weryfikacji. Uniwersytet może zatem podnieść czesne w drugim lub kolejnych latach studiów, zgodnie z inflacją i / lub maksimum dozwolonym przez prawo lub politykę rządu. Studenci zostaną powiadomieni o wszelkich zmianach jak najszybciej.

Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

Established in 1902 as Falmouth School of Art, it has grown over a century to become a digital innovation hub. Today, its portfolio of undergraduate and postgraduate courses represents the breadth of ... Czytaj więcej

Established in 1902 as Falmouth School of Art, it has grown over a century to become a digital innovation hub. Today, its portfolio of undergraduate and postgraduate courses represents the breadth of the Creative Industries, the fastest growing sector in the UK economy. Now, as we face the fourth industrial revolution; as technology provides great opportunities as well as challenges, it’s clear that Falmouth’s specialisms of creative innovation; creative thinking, problem-solving, communication and storytelling, will be key to future economic and cultural success both at a local and global level. Pokaż mniej
Falmouth , Penryn + 1 Więcej Mniej