BA w projektowaniu biżuterii

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Kurs odbywa się w języku angielskim

Projektant biżuterii jest multidyscyplinarnym profesjonalistą, który jest w stanie połączyć umiejętności techniczne złotnictwa, metodykę projektowania i badania eksperymentalne w tworzeniu ozdób wchodzących w interakcję z ciałem.

Projektant biżuterii ma talent do samodzielnego zarządzania tworzeniem kolekcji biżuterii, zajmując się różnymi aspektami procesu projektowania, od fazy koncepcyjnej po prototypowanie i produkcję. Ta metoda przekształcania pomysłu w namacalne projekty wiąże się również ze strategią komunikacji i tworzeniem atmosfery wokół kolekcji.

BA in Jewelry Design Milano

Tytuł - Dyplom akademicki pierwszego stopnia jest uznawany przez MIUR (Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań) i jest utożsamiany z tytułem licencjata wydawanym przez uniwersytety.

Kontekst - Kurs obejmuje złożony scenariusz współczesnej biżuterii, otwierając dialog między dwiema pozornie odległymi rzeczywistościami: intymnym i eksperymentalnym podejściem oraz projektem zorientowanym na firmę, które są fundamentalne dla przyszłych projektantów biżuterii.

Metodologia i struktura - W trakcie studiów studenci badają świat biżuterii i jego różne aspekty, poznając specyfikę projektowania, technik produkcji i materiałów.

Szczególną uwagę zwraca się na metodologię projektowania, która jest odrzucana z uwzględnieniem specyficznych cech zgodnie z wytycznymi każdego kursu: współczesnej biżuterii, biżuterii modowej i szlachetnej biżuterii.

Praktyka złotnicza w szkolnym laboratorium ma fundamentalne znaczenie w procesie badawczym i produkcyjnym. Studenci badają krawędzie i możliwości materiałów, a także techniki wykonania, które są niezbędne do zrozumienia wykonalności biżuterii.

W ciągu trzech lat uczniowie tworzą kilka kolekcji. Zapraszani są do prezentowania swoich prac w międzynarodowych konkursach i mają szansę wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez znanych projektantów. Wszystkie powyższe doświadczenia pomagają im stworzyć portfolio na początek kariery zawodowej.

Zajęcia z projektowania graficznego i modelowania komputerowego 3D pełnią istotną rolę w programie studiów. Umiejętności cyfrowe to podstawowe narzędzia do komunikowania się z projektami i wykorzystywania nowych technologii, zwłaszcza w celu bycia na bieżąco z metodami produkcji.

Kariera - projektant biżuterii, technik biżuterii, niezależny artysta, kierownik produktu.

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej