BA w projektowaniu mody

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Kurs odbywa się w języku angielskim

Kurs kształci Projektantów Mody w zakresie kompetencji stylistycznych i kreatywnych, połączonych z umiejętnością definiowania innowacyjnych produktów, opracowywania historii i wprowadzania produktu końcowego na rynek.

Różne kolekcje i produkcja prototypów to główne obszary wiedzy specjalistycznej zapewnianej studentom przez trzy lata studiów.

Kurs oferuje dwie specjalizacje: projektowanie mody, której celem jest szkolenie profesjonalistów, którzy są w stanie przełożyć swoją osobistą narrację na kolekcję odzieży i akcesoriów, oraz projektowanie butów i akcesoriów - prowadzone wyłącznie w języku włoskim, które zapewnia specjalistyczne szkolenia dotyczące technik projektowania i produkcji bierze pod uwagę specyfikę produktu.

BA in Fashion Design Milano

Tytuł - Dyplom akademicki pierwszego stopnia jest uznawany przez MIUR (Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań) i jest utożsamiany z tytułem licencjata wydawanym przez uniwersytety.

Kontekst - Świat mody stoi w obliczu ciągłych i szybkich zmian. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci profesjonalista zdefiniowany kiedyś jako Couturier ustąpił miejsca złożonej i elastycznej roli, obejmującej różne dziedziny w ramach wielowymiarowego procesu: projektanta mody.

Metodologia i struktura - Ścieżka studiów jest tak skonstruowana, aby zapewnić studentom wszystkie narzędzia potrzebne do prawidłowego i efektywnego stworzenia kolekcji mody lub akcesoriów i umieszczenia jej na współczesnym rynku. Cały proces skupia się na zastosowaniu jednej metody projektowania - typowej metody Made in Italy - która stanowi podstawę całego procesu, nauczanego studentów od pierwszego roku do końcowego projektu.

Jeśli chodzi o wszystkie badane kolekcje, szczególną uwagę przywiązuje się do nabywania umiejętności wzornictwa i szycia, tekstyliów, technologii i obróbki skóry, technik projektowania, ilustracji mody, procesu produkcji odzieży i akcesoriów.

Uzupełnieniem dyscyplin technicznych i metodologicznych jest szczególny nacisk na studia kulturowe, które identyfikują język mody jako zjawisko historyczne, artystyczne i społeczne, jako przepływ trendów i kodów, jako twórczą i wizualną narrację oraz jako system ekonomiczny. charakteryzowane przez łańcuch produkcyjny oraz określone strategie marketingowe i komunikacyjne. Studenci mają możliwość wyboru spośród różnych warsztatów (zmieniających się co roku) takich jak haft ręczny, pisemna analiza trendów, robótki ręczne, futra.

W ramach specjalizacji Projektowanie Butów i Dodatków, oprócz projektowania kolekcji dedykowanych różnym typom akcesoriów (damskim i męskim), intensywne warsztaty zapewniają właściwe wykorzystanie narzędzi i maszyn, zdobywanie technik wzorniczych oraz toreb i butów. produkcja. Ponadto kurs koncentruje się na konkretnych rysunkach technicznych, procesach produkcji i użytkowania różnych skór i skór, a także projektowaniu metalowych akcesoriów do akcesoriów.

Możliwości kariery - projektant mody, projektant obuwia i akcesoriów, projektant tkanin, kierownik produktu, projektant dzianin, projektant haftu.

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej