BA w zarządzaniu międzynarodowym

Informacje ogólne

Opis programu

Jeśli szukasz w pełni akredytowanego dyplomu biznesowego, który łączy wysokie standardy akademickie z międzynarodowym doświadczeniem, mamy program zaprojektowany specjalnie w celu zaspokojenia twoich potrzeb. Nasz program International Management BA zaspokaja potrzeby studentów, którzy szukają globalnej perspektywy kariery menedżerskiej.

Nauczysz się, jak prowadzić biznes jako globalny gracz i zdobywać cenne zdolności przywódcze oraz świadomość międzykulturową w połączeniu z pełnym spektrum zarządzania strategicznego, marketingu, finansów i innych odpowiednich umiejętności.

Oferujemy nie tylko jeden z pierwszych międzynarodowych programów menedżerskich w Niemczech, które uczą się w 100% w języku angielskim, ale również zajmujemy czołową pozycję w rankingu umiejętności zatrudnienia w zakresie CHE dla tytułów licencjackich w biznesie. Naszym celem jest szkolenie, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na wielojęzycznych, wielokulturowych menedżerów, którzy mogą prowadzić dynamiczne firmy w różnych kulturach i granicach.


Perspektywy rozwoju kariery

Pracodawcy cenią naszych absolwentów dzięki szeroko zakrojonej edukacji menedżerskiej, praktycznym umiejętnościom i międzynarodowym doświadczeniom. Nasi studenci są dobrze przygotowani do stawienia czoła globalnym wyzwaniom dzisiejszego sprawnego środowiska biznesowego na stanowiskach kierowniczych w różnych funkcjach i we wszystkich branżach.


Przykłady typowych profili kariery to:

 • Konsultanci ds. Zarządzania i strategii
 • Menedżerowie ds. Marketingu i konsultanci
 • Menedżerowie finansowi i analitycy
 • Kierownicy i specjaliści ds. Zasobów ludzkich
 • Księgowi, audytorzy i kontrolerzy
 • Ekonomiści
 • Kierownicy operacyjni i logistyczni
 • Menadżerowie projektu


Możliwość zatrudnienia

Studenci, którzy ukończyli program International Management zdobyli stanowiska w szeregu funkcji w różnych branżach w organizacjach takich jak:

Accenture, Adidas, Audi, Bearing Point, BMW Group, Commerzbank, Daimler, DBB Tribal Group, Deloitte, Deutsche Bank, Ernst


Podwójny stopień

Opcja podwójnego dyplomu z wyborem uniwersytetów na całym świecie.


Zawartość kursu

International Management Bachelor Program rozwija kompetencje biznesowe i kształcenie menedżerskie na poziomie międzynarodowym przez siedem semestrów. Studenci nie tylko zdobywają rygorystyczną wiedzę biznesową i uczą się współczesnych teorii, ale także doskonalą swoje praktyczne umiejętności poprzez indywidualne i oparte na zespołach studia przypadków i projekty.

Uczymy również klas komunikacji i technik prezentacji, ponieważ uważamy, że są one kluczem do skutecznego radzenia sobie w dynamicznym świecie korporacyjnym. W trakcie nauki angielski jest podstawowym językiem używanym w klasie i miejscu pracy. Ponadto studenci są zobowiązani do nauki jednego lub kilku dodatkowych języków obcych (francuski, hiszpański, chiński itp.) W każdym z pierwszych trzech semestrów.

Studiowanie za granicą dodatkowo wzbogaca horyzonty akademickie naszych studentów i przygotowuje je do międzynarodowych wdrożeń w ich przyszłej karierze. Semestr stażowy umożliwia praktyczne wykorzystanie efektów uczenia się i jest doskonałą okazją dla studentów, aby najpierw zbudować profesjonalną sieć. Ponadto oferujemy różne ścieżki kariery (patrz Najważniejsze informacje o programie) dla studentów, którzy chcą specjalizować się i pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Last but not least aktualni studenci i absolwenci mogą polegać na silnej bazie absolwentów z najlepszymi specjalistami w szerokim zakresie funkcji i branż.

Wszystko to umożliwia naszym uczniom wypracowanie prawdziwie unikalnego i indywidualnego profilu, który jest wysoko ceniony przez pracodawców i absolwentów szkół.


Semestry 1 i 2

W pierwszym roku szczególny nacisk kładziony jest na pracę zespołową, umiejętności prezentacji, technologię informacyjną, metody biznesowe i nabywanie języków obcych. Pierwsze dwa semestry obejmują także obszary funkcjonalne biznesu (ekonomia, logistyka, marketing, księgowość itp.). Wszystkie kursy są nauczane i sprawdzane całkowicie w języku angielskim, z wyjątkiem obieralnych języków obcych. Studenci zagraniczni są również zobowiązani do podjęcia kursów języka niemieckiego, które obejmują oba semestry.


Semestr 3

Trzeci semestr jest prawie wyłącznie zaprojektowany w celu uwzględnienia międzynarodowych aspektów funkcjonalnych obszarów działalności: rachunkowości, ekonomii, finansów, prawa gospodarczego i marketingu. Umiejętności związane z technologią informacyjną i pozyskiwaniem języków obcych są dodatkowo podkreślane. Wszystkie kursy są prowadzone i sprawdzane w języku angielskim, z wyjątkiem obieralnych języków obcych. Studenci zagraniczni muszą wziąć udział w kursie języka niemieckiego.


Semestr 4 i 5

W czwartym lub piątym semestrze studenci pracują jako stażyści albo za granicą, albo w międzynarodowej funkcji w wybranej przez nich niemieckiej firmie. Oprócz zdobycia umiejętności biznesowych i znajomości języków obcych, staż pomaga studentom w ich planach zawodowych. Dostają oni bezpośrednie doświadczenie w firmie i przemyśle, gdzie mogą chcieć pracować później. Nasi absolwenci są często zatrudnieni w tych samych organizacjach, w których odbywali staże. Również w czwartym lub piątym semestrze studenci mają okazję poszerzyć swój horyzont akademicki na uczelni zagranicznej. Oprócz europejskich uniwersytetów, Deggendorf ma programy partnerskie z uniwersytetami na całym świecie, w tym z Hongkongu, Buenos Aires i San Diego. Ten semestr ma na celu poszerzenie perspektywy zarządzania studentami w ich obszarze zainteresowań i lepsze zrozumienie obcych systemów i kultur.


Semestr 6 i 7

W końcowych semestrach studenci biorą udział w seminariach na temat capstone i studiach przypadków w obszarach międzynarodowego zarządzania, finansów, ekonomii i zarządzania w różnych kulturach. Wnoszą swój pierwszy wkład w świat naukowy, prowadząc niezależne badania i studia, których kulminacją jest praca licencjacka.


Warunki przyjęć

 • Ograniczenia są ograniczone, szczegółowe informacje znajdują się w sekcji poświęconej dedykowanym aplikacjom.


Podstawowa wiedza

 • Znajomość biznesu jest korzystna.


Język kursu

 • język angielski
 • Uczestnicy uczą się co najmniej jednego języka obcego, na przykład hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego lub chińskiego (lub języka niemieckiego w biznesie dla studentów zagranicznych) przez co najmniej trzy semestry.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

We strive for academic excellence and indeed rank among the best universities of applied sciences in Germany. Founded in 1994, we are a modern, multi-award-winning and excellently equipped university ... Czytaj więcej

We strive for academic excellence and indeed rank among the best universities of applied sciences in Germany. Founded in 1994, we are a modern, multi-award-winning and excellently equipped university offering undergraduate and postgraduate degree courses designed around the demands of national and global business and commerce. Pokaż mniej
Pfarrkirchen , Deggendorf + 1 Więcej Mniej