BBA Programs

A A Bachelor in Business Administration degree is an undergraduate academic programs offered by business schools or by business faculties in universities. Business programs are offered at schools around the world and feature a wide range of concentrations. Holding a BBA gives students solid foundations in the understanding of business, as well as the critical, analytical and strategic thinking skills necessary to take an MBA. Many universities around the world offer BBAs, online, part time as well as on campus.

The variety of different BBA programs can be overwhelming - don't let it stop you! Start your search by looking at the most popular BBA degrees and listed below.

Nowo dodane BBA

Methodist University - Reeves School of Business

Bachelor in Business Administrattion

Grudzień 8, 2018
Absolwenci tego programu będą posiadali umiejętności analityczne umożliwiające identyfikację i rozwiązywanie złożonych problemów biznesowych, wysoko cenioną umiejętność na dzisiejszym niestabilnym rynku pracy.

American University In the Emirates

BBA w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Listopad 29, 2018
W kontekście pojawiającego się potencjału w zakresie zatrudnienia, ważna specjalizacja AUE jest postrzegana w kontekście globalnej gospodarki. Program zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw College of Business Administration ma na celu odegrać rolę w długoterminowym sukcesie organizacji i firm. Sektor zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw to wysoce… [+] wyspecjalizowana dziedzina i oferuje ambitne, ale satysfakcjonujące kariery. [-]

McGovern Education Group

Licencjat w Administracji Biznesowej

Listopad 27, 2018
Bachelor of Business Administration to licencjat z handlu i administracji biznesu. Ten czteroletni stopień ma na celu dostarczenie szerokiej wiedzy na temat funkcjonalnych aspektów firmy i ich wzajemnych połączeń, a także pozwala na specjalizację w zakresie rachunkowości, finansów, zarządzania, zasobów ludzkich, marketingu, łańcucha dostaw, przedsiębior… [+]czości, mediów społecznościowych, cyberbezpieczeństwa, i technologii informacyjnej. [-]

Uniwersytety w Polska

Zmień lokalizację

Czym jest Bachelor of Business Administration?

Czym jest Bachelor of Business Administration?

Bachelor of Business Administration, lub BBA, to studia licencjackie z biznesu oferowane w szkołach biznesu i uniwersytetach na całym świecie. Programy BBA mogą się skupiać na specjalistycznej dziedzinie biznesu i handlu, a mogą też dostarczać ogólne podstawy, dając studentom szansę zdecydowania o specjalizacji po rozpoczęciu studiów. Program Bachelor of Business Administration różni się od programów Bachelor of Arts lub Bachelor of Science głównie jeśli chodzi o przedmiot studiów. Absolwenci Bachelor of Business Administration są wysoko wykwalifikowani, by wejść w świat zawodowy lub kontynuować naukę w ramach programu na studiach drugiego stopnia.

Jakie są korzyści z ukończenia BBA?

Programy Bachelor of Business Administration przygotowują studentów do udanej kariery w szerokim zakresie z biznesu, handlu i dziedzin związanych z zarządzaniem. Programy BBA zazwyczaj są też bardziej zorientowane na praktykę niż inne programy studiów licencjackich, często wymagają od studentów wykonywania projektów lub praktyk, które dają możliwości uczenia się z pierwszej ręki w danej dziedzinie. Absolwenci programów BBA są bardzo poszukiwani, zarówno na rynku pracy, jak i w środowisku akademickim.

Co się studiuje na BBA?

Program zajęć BBA obejmuje wiele kluczowych obszarów studiów biznesowych, w tym - rachunkowość, - finanse, - marketing, - zarządzanie zasobami ludzkimi, - ekonomia, - prawo gospodarcze i etyka, - nauka o organizacji, - zarządzanie strategiczne - i zarządzanie operacjami. Dodatkowo studenci Bachelor of Business Administration mogą wybrać specjalizację w jednej z powyższych dziedzin lub z innego obszaru biznesu lub handlu. Na przykład, po zaliczeniu wymaganych głównych kursów podstawowych, student BBA może zdecydować skupić się na technologii informacyjnej, międzynarodowym biznesie, przedsiębiorczości lub Public Relations, i podjąć bardziej zaawansowane kursy z tego zakresu.

Jakiego rodzaju udoskonalenia zawodowego można się spodziewać dzięki studiom BBA?

Absolwenci programów BBA zazwyczaj mają większe szanse na zatrudnienie i wchodzą na rynek pracy z wyższym wynagrodzeniem początkowym niż inni bez tytułu licencjata. Dla osób już z doświadczeniem zawodowym na swoim koncie, BBA może tylko pomóc w mobilności zawodowej, pomagając zapewnić awans lub bardziej interesującą pracę. Programy Bachelor of Business Administration skupiają się na rozwoju cennych zdolności, które przekładają się na miejsce pracy, na przykład efektywna komunikacja, podejmowanie decyzji, twórcze rozwiązywanie problemów i umiejętności przywódcze.

Ile kosztują studia licencjackie BBA?

Koszty studiowania Bachelor of Business Administration znacznie różnią się w zależności od uniwersytetu lub kraju. Dotacje na czesne, stypendia i pomoc finansowa mogą być dostępne dla niektórych wykwalifikowanych kandydatów. Ważne jest, by skontaktować się z uczelnią oferującą program Twojego wyboru by uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat kosztów BBA i wszelkiej pomocy finansowej, jakie mogą być dostępne.

Dlaczego warto studiować BBA online?

Programy Bachelor of Business Administration online sprawiają, że biznesowe wykształcenie wyższe jest dostępne dla szerszej grupy potencjalnych studentów - od profesjonalistów pracujących po opiekunów na pełen etat, którzy mieszkają zbyt daleko od kampusu. Najnowocześniejsze techniki e-learning pomagają szkołom biznesowym przenieść cię do wirtualnej klasy na kursach BBA online. Profesorowie mogą się komunikować bezpośrednio ze swoimi studentami poprzez różnorodne metody, a studenci mogą także komunikować się ze swoimi kolegami na dyskusjach podczas zajęć. Program Bachelor of Business Administration daje taki sam tytuł naukowy i korzyści co stacjonarne studia BBA. Czy szukasz studiów online, zaocznych czy stacjonarnych, możesz znaleźć możliwości wśród wypisanych tutaj ofert Bachelor of Business Administration.