Read the Official Description

BSc - Bachelor of Mathematics

&nbsp

Organizacja tej tematyce jest tak elastyczny, jak to możliwe, biorąc pod uwagę szczególne aspekty nauczania matematyki, wewnętrzna logika, która określa w dużej mierze w jakiej pojęcia muszą zostać przedstawione.

To sprawia, że dla różnych programów studiów i możliwość skoncentrowania się kierunek do późnych godzin kursu i oferuje bardzo solidne podstawy teoretyczne podstawy, które będą istotne w przyszłości. Studenci, którzy przewidujemy ukończeniu do aktywnego życia będzie w stanie znaleźć w tym programie nauczania, który jest dostosowany do ich indywidualnych planów poprzez wybranie zestawu jednostek dydaktycznych, które są mniej teoretyczne, lecz obejmuje spektrum wiedzy, która jest szersza lub nastawiona aplikacji.

&nbsp

&nbsp

Szanse

Dalsze badania


- Tytuł magistra lub szkoły inżynierii.

- Przygotowanie do konkursu egzaminu przy rekrutacji do publicznej pozycji: CAPES z matematyki w szczególności, ale także wejścia w IUFM, aby stać się nauczycielem lub administracyjnego konkurencyjny egzamin.

Integracji zawodowej

- Sektory bankowości, w ubezpieczeniach lub branży.

&nbsp

Organizacja

Uzyskaniu tytuł licencjata w dziedzinie matematyki wymaga walidacji 180 punktów ECTS, a mianowicie 60 punktów rocznie (L1, L2 i L3) oraz kontroli na następujących warunkach:

- Co najmniej 90 kredytów musi odpowiadać podstawowym TUS w matematyce.

- Co najmniej 30 punktów musi odpowiadać początkowej tus (chemia, elektronika, informatyka, mechanika, fizyka, itp.), z czego 12 należy w L2.

- Co najmniej 6 kredytów musi odpowiadać języka TUS.

- Co najmniej 6 i maksimum 24 kredytów musi odpowiadać metodologii, projektem integracji zawodowej, naukowej lub ogólnie kultury TUS.

Poziom L2

Program składa się z następujących TUS:

Okres 1 (30 ECTS):

- 12 ECTS: seria i całki

- 6 ECTS: Arytmetyka

- 6 ECTS: początkowy TU

- 6 wolnych ECTS, na przykład: język i kultura naukowa TU TU

Okres 2 (30 ECTS):

- 6 ECTS: funkcje wielu zmiennych i całek wielokrotnych

- 6 ECTS: kwadratowe formy i geometrii - 6 ECTS: prawdopodobieństwa i elementarne statystyki i wykresy i kombinatoryczne

- 6 ECTS: początkowy TU

- 6 ECTS: TU w matematyce lub początkowych TU lub 6 ECTS wolnych

&nbsp

Poziom L3

Obszaru tematycznego oferuje pięć możliwościObszary ostrości.

- Skupienie się na algebry, analizy, analizy cyfrowego lub prawdopodobieństw jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą kontynuować zrobić magistra. Algebry i analizy programów są zalecane dla tych, którzy planują przygotować się na egzamin * agrégation po roku magisterskich.

- Jednym z obszarów ostrości jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą zatrzymać się na poziomie licencji w celu przygotowania się do egzaminu CAPES lub wprowadzić do aktywnego życia zawodowego.

Long-kształcenie na odległość jest również oferowany do poziomu L2 (we współpracy z CNED), jak również dla poziomu L3. Jest ona przeznaczona dla wszystkich studentów, którzy nie mogą uczestniczyć w kursie na miejscu (studenci z grandes écoles, studenci pracujący badania te ponowne uruchomienie itp.).

Kursy wieczorowe są również oferowane.

&nbsp


Dobrze ukierunkowane publiczne

Studenci, którzy mają bac S i po uzyskaniu 60 punktów ECTS z pierwszego roku prawa (L1) z matematyki jako głównego tematu. Na przykład, L1-MIME programu (matematyka, informatyka, mechanika, elektronika) cyklu integracji w UPMC. Studenci, którzy prowadzili jeden lub dwa lata kursy przygotowawcze do grandes écoles może wejść na poziomie L2 lub L3 po ich wniosek został zbadany. Studenci, którzy chcą zmienić kierunek studiów po nie w PCEM i po ich zastosowaniu została zbadana. 

See 13 more programs offered by Université Pierre et Marie Curie (UPMC) »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019