BSc (Hons) Praca socjalna

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Przegląd kursu

Czy jesteś „osobą ludzką”? Czy naprawdę interesujesz się ludźmi? Czy masz cierpliwość i wytrwałość? Wtedy możesz potencjalnie zostać pracownikiem socjalnym. Jako profesjonalnie zarejestrowany pracownik socjalny, zmienisz życie ludzi.

Zdobądź doświadczenie w pracy z wrażliwymi grupami

Wiedza o tym, jak pomóc komuś pokonać wyzwania, nie jest łatwa. Ten kurs daje wgląd i wiedzę, które pomogą im pokonać bariery. Twoje badanie połączy teorię klasową z doświadczeniem praktycznym, z których część obejmuje współpracę z obecnymi pracownikami socjalnymi. Poznasz również, w jaki sposób praca socjalna wpisuje się w politykę i ustawodawstwo rządu brytyjskiego.

Zostań wykwalifikowanym pracownikiem socjalnym

Ten kurs przygotuje Cię do ochrony zarówno dorosłych, jak i dzieci w ramach multidyscyplinarnego zespołu, a także zajmie się tak różnymi zagadnieniami, jak wagary szkolne, nadużywanie narkotyków i alkoholu, problemy mieszkaniowe i związane z zasiłkami oraz pomoc w powrocie do pracy. Po uzyskaniu kwalifikacji możesz przejść do szeregu ustawień, w tym władz lokalnych, szpitali, wolontariatu, służb wymiaru sprawiedliwości dla młodzieży i wielu innych.

Ale twoje opcje nie ograniczają się tylko do pracy socjalnej. Zdobędziesz niezbędne umiejętności i wiedzę, które cenią pracodawcy, takie jak umiejętności pracy w zespole, umiejętności komunikacyjne na wysokim poziomie, umiejętności rozwiązywania problemów oraz umiejętności analityczne i ewaluacyjne.

Więcej miejsc, więcej możliwości

Bucks to uniwersytet Placements Plus. Niezależnie od tego, w jakim stopniu to robisz, możesz mieć pewność, że w ofercie znajdzie się wiele istotnych dla branży możliwości, które pomogą Ci dotrzeć do wybranej dziedziny.

Przygotujemy Cię również do pracy, ze specjalnymi umiejętnościami do szkolenia zawodowego, dalszego zwiększania CV i podnoszenia umiejętności pracodawców. Uznając wartość, kładziemy nacisk na te umiejętności, włączyliśmy to doświadczenie do Twojego czasu nauki.

Placement Plus to przede wszystkim pomoc w zdobyciu cennego doświadczenia, gdy jesteś studentem. Aby zwiększyć swoje możliwości później i pomóc Ci uzyskać pracę na poziomie absolwenta, którą chcesz.

szczegóły kursu

KOD UCAS: L504

Zdajemy sobie sprawę, jak ważni są pracownicy społeczni w społeczności. Zadbaliśmy o to, aby nasz kurs obejmował standardy Rady ds. Zdrowia i Opieki Zawodowej (HCPC), aby nasi absolwenci mogli natychmiast złożyć wniosek o rejestrację jako profesjonalny pracownik socjalny.

Ucz się od wykładowców, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie

Nasi wykładowcy, z których wszyscy są byłymi praktykami pracy socjalnej, mają bogate doświadczenie w praktyce, z której czerpią wiedzę, aby ożywić naukę i zapewnić, że teoria jest zawsze powiązana z praktyką. Nauczyciele upewniają się, że są na bieżąco z najnowszymi zmianami w sektorze, a wielu z nich prowadzi lub w inny sposób angażuje się w fora, omawiając i wpływając na przyszłość pracy socjalnej. Wielu wykładowców kursu publikuje także autorów w dziedzinie pracy socjalnej.

Ucz się w społeczności ludzi o podobnych poglądach

Jedną z najlepszych rzeczy na temat studiowania pracy socjalnej jest dzielenie się doświadczeniami z innymi uczniami. Niektóre dni będą intensywnie emocjonalne, dlatego ważne jest, aby mieć wokół siebie przyjazny zespół. W trakcie kursu będziesz wspierany przez kolegów i nauczycieli. Będziesz współpracować z pracownikami socjalnymi, którzy dokładnie rozumieją, przez co przechodzisz.

Jakie są wymagania dotyczące kursu?

W przypadku tego kursu wymagane są co najmniej dwa pełne poziomy A (lub równoważne). Nasze oferty wymagają zazwyczaj co najmniej 96 punktów UCAS.

Dostęp do certyfikatu szkolnictwa wyższego (w odpowiednim przedmiocie) będzie zazwyczaj wymagał co najmniej 45 punktów na poziomie 3 ze średnimi ogólnymi zaliczeniami jednostkowymi. Każda aplikacja jest rozpatrywana indywidualnie.

Na formularzu zgłoszeniowym musisz wymienić wszystkie swoje kwalifikacje.

Dni wyboru

Jeśli Twoje zgłoszenie się powiedzie, zostaniesz zaproszony na dzień selekcji. Dni wyboru są kluczową częścią procesu aplikacyjnego na kursy pracy socjalnej w Bucks. Jeśli zostaniesz zaproszony na dzień selekcji, weźmiesz udział w dyskusji grupowej i indywidualnym wywiadzie. Będziesz również musiał wykonać test pisemny, na który będziesz mógł się wcześniej przygotować.

Po uczestnictwie i pełnym uczestnictwie w dniu selekcji, podejmiemy decyzję, czy zaoferować Ci miejsce, a zostaniesz poinformowany przez UCAS Track.

Moduły kursu

Mapa modułów

Ta mapa modułów zawiera listę modułów składających się na kurs.

Każdy moduł jest wart określonej liczby punktów (zazwyczaj 15 lub 30 punktów za kursy licencjackie). Obowiązkowe („podstawowe”) moduły obejmują kluczową wiedzę przedmiotową, natomiast moduły „opcji” umożliwiają rozwijanie własnych zainteresowań. W przypadku kursu w pełnym wymiarze czasu, musisz wziąć moduły warte łącznie 120 punktów na każdym poziomie kursu. Liczba modułów opcjonalnych, które możesz wziąć, zależy od liczby obowiązkowych modułów na każdym poziomie. Więcej informacji na temat struktury kursu można znaleźć na stronach porad naukowych.

Nasze nauczanie jest oparte na badaniach i wymaganiach pracodawców, a moduły zmieniają się okresowo, aby odzwierciedlić zmiany w dziedzinie. Ponadto, jeśli mamy niewystarczającą liczbę studentów zainteresowanych modułem opcjonalnym, może to nie być oferowane. Jeśli karta rozszerzeń nie uruchomi się, doradzimy Ci jak najszybciej i pomożemy Ci wybrać alternatywny moduł.

Moduły dostępne na tym kursie są następujące:

Moduły 1 roku

 • Zaawansowane umiejętności dla profesjonalnego rozwoju L4 20
 • Rozwijanie umiejętności pracy socjalnej w praktyce
 • Etyka i wartości
 • Rozwój życia
 • Przygotowanie do praktyki
 • Polityka społeczna i praca socjalna
 • Społeczeństwo i praca socjalna
 • Kontekst pracy socjalnej

Moduły 2 roku

 • Zaawansowane umiejętności rozwoju zawodowego L5 5
 • Ćwiczenie uczenia się 1
 • Badacz praktyków
 • Prawo pracy socjalnej
 • Teoria i procesy pracy socjalnej
 • Praca z dorosłymi
 • Praca z dziećmi i rodzinami
 • Praca z użytkownikami Mental Health Service

Moduły 3 roku

 • Zaawansowane umiejętności rozwoju zawodowego L6 5
 • Rozprawa
 • Praktyka międzyzawodowa
 • Organizacje, zarządzanie i zmiana
 • Ćwicz uczenie się 2

Możliwość zatrudnienia

Jakie są moje perspektywy zawodowe

Wykwalifikowani pracownicy socjalni działają w szerokim zakresie w sektorze ustawowym, dobrowolnym i prywatnym. Mogą to być władze lokalne, szpitale, wolontariat dla użytkowników narkotyków i alkoholu, usługi w zakresie zdrowia psychicznego i usługi wymiaru sprawiedliwości dla młodzieży.

Istnieje dobry wybór opcji kariery dla odpowiednio wykwalifikowanych osób. Po uzyskaniu kwalifikacji pracownicy socjalni kontynuują szkolenie podnoszące kwalifikacje, aby poszerzać i rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, aby utrzymać swoje miejsce w rejestrze.

Nasi uczniowie współpracowali z organizacjami takimi jak:

 • Rada Hrabstwa Buckinghamshire
 • London Borough of Hillingdon
 • NHS Mental Health Trusts
 • Rada Hrabstwa Reading
 • Slough Borough Council
 • SMART Usługi odzyskiwania narkotyków i alkoholu
 • Królewska dzielnica Windsor i Maidenhead
 • Rada West Berkshire

Uczniowie podjęli także współpracę z agencjami takimi jak Służba Doradcza i Pomocy Sądowej ds. Dzieci i Rodziny (CAFCASS) oraz Narodowe Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Dzieci (NSPCC).

Jak pomożesz mi przygotować się do mojej przyszłej kariery?

Przez cały czas z nami będziemy wspierać Cię w drodze do wybranej kariery. Pomożemy Ci rozwinąć kluczowe umiejętności, zachęcając Cię do zostania przedsiębiorczym, zdolnym do pracy i dobrymi liderami.

Prowadzimy praktyki dla naszych uczniów, dając ci możliwość rozwijania swoich umiejętności w tle pracy. Nasze moduły i wiedza dydaktyczna pomogą Ci stać się bardziej niezależnym jako uczący się i bardziej pewni twojej wiedzy dyscyplinarnej.

Pomagamy również znaleźć pracę po ukończeniu studiów.

Wielka sprawa

W Bucks wierzymy, że stawiamy naszych uczniów na pierwszym miejscu. Dlatego nasz Związek Studentów opracował nasz ekskluzywny pakiet „Big Deal”. Jesteśmy jedyną uczelnią w Wielkiej Brytanii, która oferuje bezpłatny dostęp do tak różnorodnych i ekscytujących zajęć - wszystko po to, aby wzbogacić doświadczenie uniwersyteckie.

Oferujemy BEZPŁATNE wydarzenia i rozrywkę, dodatkowe warsztaty umiejętności, sport, zajęcia rekreacyjne, towarzystwa i płatne programy studenckie. Wszystko w jednym z 10 najlepszych związków studenckich w Wielkiej Brytanii. To ważna sprawa!

Opłaty

Ile to kosztuje

 • Dom w pełnym wymiarze godzin i UE, wrzesień 2019: 9 250 GBP rocznie
 • Full-Time International, wrzesień 2019: 12 000 £ rocznie

Większość kursów wiąże się z pewnymi dodatkowymi kosztami, które nie są pokrywane z opłat.

Możesz korzystać ze wsparcia finansowego poprzez stypendium lub stypendium w czasie studiów.

Ostatnia aktualizacja Maj 2019

Informacje o uczelni

Bucks New University was originally founded in 1891 as the School of Science and Art. Back then the School offered evening classes to people in the local area – and was initially funded with a tax on ... Czytaj więcej

Bucks New University was originally founded in 1891 as the School of Science and Art. Back then the School offered evening classes to people in the local area – and was initially funded with a tax on beer and spirits! Pokaż mniej
High Wycombe , Uxbridge , Aylesbury + 2 Więcej Mniej