Read the Official Description

Przegląd

Biologia komórki koncentruje się na podstawowej jednostce życia, zabierając Cię na eksplorację światów komórkowych i subkomórkowych, które stanowią podstawę nowoczesnej biologii. Biologia komórki jest kluczem do zrozumienia, w jaki sposób organizmy rozwijają się, jak reagują na otoczenie i jak stan chorobowy różni się od stanu zdrowego.

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie biologii komórki umożliwiają biologom komórkowym:

 • zrozumieć podstawy chorób u ludzi, zwierząt i roślin
 • opracować nowe metody leczenia i leczenia chorób
 • zbadaj procesy związane ze starzeniem
 • poprawiają jakość i ilość ważnych roślin spożywczych
 • opracować nowatorskie i zrównoważone paliwa
 • ocenia wpływ zmian środowiskowych na systemy biologiczne

Nasz kurs oferuje wyjątkowe i elastyczne interdyscyplinarne szkolenia od pracowników, których wiedza jest stale odświeżana przez ich aktywne prace badawcze.

Podczas studiowania rozwiniesz dokładną wiedzę na temat biologii komórki, która pozwoli ci przejść do bardziej zaawansowanych i specjalistycznych tematów. Otrzymasz wsparcie i zachętę do rozwijania swojej pasji i pomysłów na projekt badawczy, w którym poprzedni studenci Stirlinga celowali w tworzeniu wysokiej jakości pracy. Zadbamy również o to, abyś miał umiejętności i doświadczenie w pracy, aby rozpocząć karierę w Cell Biology.

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć się u nas

# 1 Nasz kurs Cell Biology oferuje unikalne interdyscyplinarne szkolenia w obszarach, które stanowią podstawę nowoczesnej biologii

# 2 Nasi pracownicy są zazwyczaj światowymi liderami w swoich dziedzinach, zapewniając, że ich nauczanie prowadzone przez naukowców inspiruje twoje studia

# 3 Nasze kontakty z organizacjami naukowymi i ochronnymi dadzą ci prawdziwą wiedzę zawodową

Szczegóły kursu

W semestrach 1-4 będziesz studiować następujące podstawowe opcje modułów: Biologia komórki; Fizjologia; Geny i ewolucja; Ekologia; i różnorodność biologiczna. Ponadto będziesz uczyć się praktycznych umiejętności w zakresie nauk biologicznych i środowiskowych oraz technik ilościowych. Weźmiesz także dodatkowe moduły w innych wybranych przez siebie dziedzinach, zazwyczaj z modułów oferowanych w ramach nauk o środowisku lub nauk wodnych.

Semestry 5-6 zawierają moduły w: Fizjologii zwierząt; Mikrobiologia; i Animal Celi Biology. Wybierzesz także dodatkowe moduły, takie jak: Immunologia stosowana, Enzymy i ich zastosowania, Oceanografia i Limnologia oraz Ekofizjologia roślin.

W semestrach 7-8 będziesz pracować nad niezależnym projektem badawczym i wieloma zaawansowanymi modułami z wielu opcji, które obecnie obejmują: narodziny komórek, życie i śmierć, inżynierię genetyczną, immunologię i chorobę, techniki molekularne i proteomikę .

Tematyka projektu badawczego zostanie zaproponowana, aby odzwierciedlić aktywne zainteresowania naukowe pracowników akademickich, ale jesteś również wspierany w rozwijaniu własnych pomysłów. Niektórzy studenci organizowali projekty z innymi organizacjami badawczymi, zazwyczaj gdy już nawiązali relację z organizacją podczas wakacyjnych prac.

Przykłady niedawnej wysokiej jakości pracy studentów obejmują:

 • Wyrażanie genów zaangażowanych w wydzielanie Golgiego
 • Badanie immunoglobuliny M i przeciwciał monoklonalnych z Cod
 • Analiza PCR drobnoustrojów morskich w zmieniającym się klimacie
 • Dlaczego i jak system odpornościowy much zmniejsza się w miarę starzenia się much

Nauczanie

Otrzymaliśmy pięciogwiazdkową doskonałość za nasze nauczanie przez QS World University Rankings 2017/18.

Nauczanie odbywa się w formie formalnych wykładów i zajęć praktycznych, ćwiczeń, seminariów, nauki komputerowej, lektury z przewodnikiem i badań.

Oszacowanie

Moduły ocenia się za pomocą kombinacji zajęć i egzaminu zakończonego w każdym semestrze. W przypadku wielu modułów oceny przyznane za prace stanowią 40-50% oceny końcowej, ale w przypadku niektórych modułów jest to aż 100 procent.

Studiować za granicą

Jako student biologii komórkowej możesz studiować za granicą w trzecim roku. Mamy ugruntowane powiązania z uniwersytetami w USA i Kanadzie, a także nowe programy wymiany na uniwersytety europejskie.

Dowiedz się więcej o studiowaniu za granicą.

Kontakt

Dr Tim Whalley, dyrektor kursu

44 (0) 1786 467821
tdwhalley@stir.ac.uk

Dr Jenson Lim, wykładowca
Nauki biologiczne i środowiskowe
jenson.lim@stir.ac.uk

Opłaty - 2018/2019

 • Studenci z zagranicy (spoza UE) 14 460,00 GBP
 • Uczniowie szkockich i unijnych 1.820 funtów
 • Studenci z całej Wielkiej Brytanii wynoszą 9,250 £
Program taught in:
Język angielski

See 58 more programs offered by University of Stirling »

Last updated May 20, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
48 miesięcy
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
1,820 GBP
Studenci z zagranicy (spoza UE): 14 460 £ - uczniowie szkoccy i UE: 1 820 £ - studenci z pozostałych części Wielkiej Brytanii: 9 250 £
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019