Read the Official Description

Przegląd

Ludzie mają ogromny wpływ na ich środowisko poprzez wykorzystanie zasobów, degradację siedlisk i zmiany klimatyczne. Zrozumienie, w jaki sposób nasze działania wpływają na równowagę ekologiczną na całej planecie, nigdy nie było tak ważne.

Damy ci rygorystyczne wprowadzenie do nauki o ekologii. Zrozumiesz, w jaki sposób zwierzęta, rośliny, grzyby i mikroorganizmy wchodzą w interakcje z otoczeniem, a także relacje między ludźmi a resztą biosfery.

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia ekologii w jej najszerszym znaczeniu, ale także zapewnia praktyczne możliwości uczenia się możliwych do przekazania umiejętności i analizowania ekologicznych relacji między wszystkimi typami organizmów. Nauczymy Cię podstawowych technik i technik laboratoryjnych, w tym na naszej inspirującej 10-dniowej wycieczce terenowej w Cévennes we Francji, krajobraz o wyjątkowej naturalnej urodzie i ogromnej różnorodności biologicznej uznanej przez UNESCO.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany karierą akademicką, czy chcesz wziąć udział w praktycznym rozwiązywaniu problemów ekologicznych, zapewnimy Ci narzędzia i koncepcje, które pozwolą Ci coś zmienić.

Prace terenowe - istotna część szkolenia - odbywa się w Szkocji i we Francji. Istnieje również opcjonalna wycieczka do Hiszpanii. Studenci mogą wydawać całość lub część 3 roku studiów za granicą w ramach programu wymiany z University of Guelph w Kanadzie, a także uczestniczyć w innych międzynarodowych programach wymiany.

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć się u nas

# 1 Nauczanie prowadzone przez liderów w badaniach na całym świecie, od alpejskiej tundry po tropiki

# 2 Jest to idealne miejsce do studiowania ekologii z różnorodnymi krajobrazami i siedliskami na wyciągnięcie ręki oraz wycieczkami terenowymi w Szkocji, Francji i Hiszpanii

# 3 Nauczymy Cię nauki o ekologii i zapewnimy praktyczne szkolenie w zakresie podstawowych technik laboratoryjnych

Szczegóły kursu

Semestry 1-4 obejmują podstawowe moduły w: Naukach biologicznych; Nauki o środowisku; i praktyczne umiejętności w naukach przyrodniczych.

Semestry 5-6 obejmują następujące zaawansowane moduły: Animal Ecology; Ekologia roślin i fizjologia; Ludność i ekologia środowiskowa; plus dodatkowe opcjonalne moduły, w tym hiszpańska wycieczka terenowa.

W semestrze 7-8 przeprowadzisz niezależny projekt badawczy i udasz się na zagraniczną wycieczkę we Francji. Będziesz także brać od czterech do sześciu zaawansowanych modułów ze zdefiniowanej listy opcji.

Projekt badawczy w ostatnim roku zajmuje około jednej trzeciej harmonogramu i jest silnie powiązany z aktywnymi zainteresowaniami naukowymi pracowników akademickich z zakresu nauk biologicznych i środowiskowych.

Przykłady niedawnej wysokiej jakości pracy studentów obejmują:

  • Modele bioróżnorodności roślin na wyżynach południowych
  • Buzz-zapylenie i ekologia trzmieli
  • Zmiany klimatyczne i granice wysokościowe rodzimych gatunków roślin górskich
  • Wpływ diety na krycie w locie wodorostów i zachowanie podczas składania jaj
  • Adaptacja metali ciężkich w rzadkich roślinach

Nauczanie

Otrzymaliśmy pięciogwiazdkową doskonałość za nasze nauczanie przez QS World University Rankings 2017/18.

Nasi naukowcy wykorzystują swoje międzynarodowe działania badawcze, aby nauczyć Cię najnowszych myśli i trendów w ekologii. Nasze nauczanie odbywa się w formie formalnych wykładów i zajęć praktycznych, ćwiczeń, seminariów, nauki komputerowej, lektury z przewodnikiem i badań.

Prace terenowe

Praca w terenie jest istotną częścią szkolenia ekologa. Nasza lokalizacja jest idealną bazą wypadową do wycieczek terenowych, czy studiować lekking Black Grouse w Highlands, wzrost drzew po bokach Ochil Hills, lub rozmieszczenie zwierząt w estuarium Forth.

Oprócz zajęć terenowych w Szkocji kurs Ekologia (Hons) obejmuje wyjazdy terenowe do Francji i Hiszpanii (ta ostatnia jest opcjonalna). 10-dniowa wycieczka terenowo-ekologiczna i biologia zwierząt odbywa się w Sewennesie we Francji, surowym górskim krajobrazie o wyjątkowej naturalnej urodzie i ogromnej różnorodności biologicznej. Organizmy, które tam żyją, obejmują ponad 2300 gatunków roślin kwitnących (w tym 24 gatunki endemiczne), 2000 gatunków bezkręgowców i 300 gatunków kręgowców. Wśród nich wymienić należy dzika, wydry, trzy gatunki sępów (w tym zagrożone sępy Cinereous) oraz szare wilki. Region jest przykładem głębokiego historycznego związku ludzi ze światem przyrody i jest uznawany za Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO i Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam nauczysz się technik identyfikacji, próbkowania terenowego, projektowania eksperymentalnego, analizy danych i prezentacji.

Uczniowie uczestniczący w tygodniowej wycieczce w Hiszpanii zatrzymują się na stacji polowej oddalonej o 2 km od tradycyjnego, położonego na wzgórzu miasta Sorbas, w pobliżu Almerii, w jednej z najbardziej suchych części Europy. Poprzez serię wycieczek i intensywnych projektów terenowych zapoznasz się z procesami środowiskowymi i zarządzaniem zasobami w suchych środowiskach

Oszacowanie

Moduły są oceniane przez połączenie zajęć i egzaminu, zakończone w każdym semestrze. W przypadku wielu modułów oceny przyznane za prace stanowią 40-50% oceny końcowej, ale w przypadku niektórych modułów jest to aż 100 procent.

Studiować za granicą

Możesz wydać całość lub część 3 roku za granicą. Mamy dobrze ugruntowany, wzajemny program wymiany z Uniwersytetem w Guelph w Kanadzie, gdzie możesz wziąć przedmioty podobne do tych w Stirling. Ponadto istnieją możliwości wymiany z wieloma uniwersytetami w USA, Australii i Europie.

Dowiedz się więcej o studiowaniu za granicą.

Kontakt

Dr Mario Vallejo-Marin

44 (0) 1786 467822

mario.vallejo@stir.ac.uk

Opłaty - 2018/2019

  • Studenci z zagranicy (spoza UE) 14 460,00 GBP
  • Uczniowie szkockich i unijnych 1.820 funtów
  • Studenci z całej Wielkiej Brytanii wynoszą 9,250 £
Program taught in:
Język angielski

See 58 more programs offered by University of Stirling »

Last updated May 20, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
48 miesięcy
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
1,820 GBP
Studenci z zagranicy (spoza UE): 14 460 £ - uczniowie szkoccy i UE: 1 820 £ - studenci z pozostałych części Wielkiej Brytanii: 9 250 £
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019