BSc (Hons) in Ecology

University of Stirling

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

BSc (Hons) in Ecology

University of Stirling

Przegląd

Ludzie mają ogromny wpływ na ich środowisko poprzez wykorzystanie zasobów, degradację siedlisk i zmiany klimatyczne. Zrozumienie, w jaki sposób nasze działania wpływają na równowagę ekologiczną na całej planecie, nigdy nie było tak ważne.

Damy ci rygorystyczne wprowadzenie do nauki o ekologii. Zrozumiesz, w jaki sposób zwierzęta, rośliny, grzyby i mikroorganizmy wchodzą w interakcje z otoczeniem, a także relacje między ludźmi a resztą biosfery.

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia ekologii w jej najszerszym znaczeniu, ale także zapewnia praktyczne możliwości uczenia się możliwych do przekazania umiejętności i analizowania ekologicznych relacji między wszystkimi typami organizmów. Nauczymy Cię podstawowych technik i technik laboratoryjnych, w tym na naszej inspirującej 10-dniowej wycieczce terenowej w Cévennes we Francji, krajobraz o wyjątkowej naturalnej urodzie i ogromnej różnorodności biologicznej uznanej przez UNESCO.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany karierą akademicką, czy chcesz wziąć udział w praktycznym rozwiązywaniu problemów ekologicznych, zapewnimy Ci narzędzia i koncepcje, które pozwolą Ci coś zmienić.

Prace terenowe - istotna część szkolenia - odbywa się w Szkocji i we Francji. Istnieje również opcjonalna wycieczka do Hiszpanii. Studenci mogą wydawać całość lub część 3 roku studiów za granicą w ramach programu wymiany z University of Guelph w Kanadzie, a także uczestniczyć w innych międzynarodowych programach wymiany.

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć się u nas

# 1 Nauczanie prowadzone przez liderów w badaniach na całym świecie, od alpejskiej tundry po tropiki

# 2 Jest to idealne miejsce do studiowania ekologii z różnorodnymi krajobrazami i siedliskami na wyciągnięcie ręki oraz wycieczkami terenowymi w Szkocji, Francji i Hiszpanii

# 3 Nauczymy Cię nauki o ekologii i zapewnimy praktyczne szkolenie w zakresie podstawowych technik laboratoryjnych

Szczegóły kursu

Semestry 1-4 obejmują podstawowe moduły w: Naukach biologicznych; Nauki o środowisku; i praktyczne umiejętności w naukach przyrodniczych.

Semestry 5-6 obejmują następujące zaawansowane moduły: Animal Ecology; Ekologia roślin i fizjologia; Ludność i ekologia środowiskowa; plus dodatkowe opcjonalne moduły, w tym hiszpańska wycieczka terenowa.

W semestrze 7-8 przeprowadzisz niezależny projekt badawczy i udasz się na zagraniczną wycieczkę we Francji. Będziesz także brać od czterech do sześciu zaawansowanych modułów ze zdefiniowanej listy opcji.

Projekt badawczy w ostatnim roku zajmuje około jednej trzeciej harmonogramu i jest silnie powiązany z aktywnymi zainteresowaniami naukowymi pracowników akademickich z zakresu nauk biologicznych i środowiskowych.

Przykłady niedawnej wysokiej jakości pracy studentów obejmują:

  • Modele bioróżnorodności roślin na wyżynach południowych
  • Buzz-zapylenie i ekologia trzmieli
  • Zmiany klimatyczne i granice wysokościowe rodzimych gatunków roślin górskich
  • Wpływ diety na krycie w locie wodorostów i zachowanie podczas składania jaj
  • Adaptacja metali ciężkich w rzadkich roślinach

Nauczanie

Otrzymaliśmy pięciogwiazdkową doskonałość za nasze nauczanie przez QS World University Rankings 2017/18.

Nasi naukowcy wykorzystują swoje międzynarodowe działania badawcze, aby nauczyć Cię najnowszych myśli i trendów w ekologii. Nasze nauczanie odbywa się w formie formalnych wykładów i zajęć praktycznych, ćwiczeń, seminariów, nauki komputerowej, lektury z przewodnikiem i badań.

Prace terenowe

Praca w terenie jest istotną częścią szkolenia ekologa. Nasza lokalizacja jest idealną bazą wypadową do wycieczek terenowych, czy studiować lekking Black Grouse w Highlands, wzrost drzew po bokach Ochil Hills, lub rozmieszczenie zwierząt w estuarium Forth.

Oprócz zajęć terenowych w Szkocji kurs Ekologia (Hons) obejmuje wyjazdy terenowe do Francji i Hiszpanii (ta ostatnia jest opcjonalna). 10-dniowa wycieczka terenowo-ekologiczna i biologia zwierząt odbywa się w Sewennesie we Francji, surowym górskim krajobrazie o wyjątkowej naturalnej urodzie i ogromnej różnorodności biologicznej. Organizmy, które tam żyją, obejmują ponad 2300 gatunków roślin kwitnących (w tym 24 gatunki endemiczne), 2000 gatunków bezkręgowców i 300 gatunków kręgowców. Wśród nich wymienić należy dzika, wydry, trzy gatunki sępów (w tym zagrożone sępy Cinereous) oraz szare wilki. Region jest przykładem głębokiego historycznego związku ludzi ze światem przyrody i jest uznawany za Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO i Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam nauczysz się technik identyfikacji, próbkowania terenowego, projektowania eksperymentalnego, analizy danych i prezentacji.

Uczniowie uczestniczący w tygodniowej wycieczce w Hiszpanii zatrzymują się na stacji polowej oddalonej o 2 km od tradycyjnego, położonego na wzgórzu miasta Sorbas, w pobliżu Almerii, w jednej z najbardziej suchych części Europy. Poprzez serię wycieczek i intensywnych projektów terenowych zapoznasz się z procesami środowiskowymi i zarządzaniem zasobami w suchych środowiskach

Oszacowanie

Moduły są oceniane przez połączenie zajęć i egzaminu, zakończone w każdym semestrze. W przypadku wielu modułów oceny przyznane za prace stanowią 40-50% oceny końcowej, ale w przypadku niektórych modułów jest to aż 100 procent.

Studiować za granicą

Możesz wydać całość lub część 3 roku za granicą. Mamy dobrze ugruntowany, wzajemny program wymiany z Uniwersytetem w Guelph w Kanadzie, gdzie możesz wziąć przedmioty podobne do tych w Stirling. Ponadto istnieją możliwości wymiany z wieloma uniwersytetami w USA, Australii i Europie.

Dowiedz się więcej o studiowaniu za granicą.

Kontakt

Dr Mario Vallejo-Marin

44 (0) 1786 467822

mario.vallejo@stir.ac.uk

Opłaty - 2018/2019

  • Studenci z zagranicy (spoza UE) 14 460,00 GBP
  • Uczniowie szkockich i unijnych 1.820 funtów
  • Studenci z całej Wielkiej Brytanii wynoszą 9,250 £
Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski


Ostatnia aktualizacja May 20, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
48 miesięcy
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
1,820 GBP
Studenci z zagranicy (spoza UE): 14 460 £ - uczniowie szkoccy i UE: 1 820 £ - studenci z pozostałych części Wielkiej Brytanii: 9 250 £
Locations
Wielka Brytania - Stirling, Scotland
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Wielka Brytania - Stirling, Scotland
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą