Po ukończeniu licencjackiego modemu DEES zasiedziały opanował instrumenty koncepcyjne niezbędne do wykorzystania swojej kreatywności i tłumaczenia na język wizualny i techniczny, specyficzny dla mody. Jest w stanie wykonać ubranie od jego koncepcji, w formie szkiców, po produkcję w tkaninach, niezależnie od tego, czy jest to pojedynczy kawałek, czy niewielka seria w produkcji przemysłowej.

Uczeń jest w stanie uchwycić trend, odszyfrować i ustawić się na tej trajektorii dzięki osobistej pracy zarówno w stylu, jak i produkcji.

Ogólny cel szkolenia w trybie licencjackim

Bachelor DEES Mode to 3-letnie szkolenie przygotowujące główne zawody związane z projektowaniem i kreacją mody: modą, modelowaniem i szyciem.

Moduły teoretyczne, kreatywne i techniczne nauczane podczas szkolenia dają studentom kulturową i praktyczną wiedzę o zawodzie w połączeniu z rozwojem osobistym i artystycznym.

Oferuje wizję 360 stopni: od projektu produktu po marketing, poprzez produkcję, komunikację i marketing. Idealny program do przekształcenia pasji do mody w prawdziwy projekt profesjonalny lub przedsiębiorczy.

program

Pierwszy rok

Teoretyczne nauczanie podstaw, tworzenia i techniki zastosowanej do praktycznych warsztatów pozwala wyszkolić studenta w zakresie kulturowych, artystycznych i technicznych wymiarów dziedzin mody.

Pod koniec pierwszego roku student wizualizuje świat mody w całości poprzez zdobycie solidnych baz wiedzy.

Punktem kulminacyjnym początkowego kursu jest prawdziwy scenariusz, który zachęca studenta do odpowiedzi na dany temat poprzez stworzenie kompletnego pliku stylistycznego poprzez wykonanie wymyślonych prac.

Drugi rok

Pogłębianie podstawowych technik i praktyki: Tworzenie odzieży przy odkrywaniu ograniczeń związanych z jej realizacją w zależności od użytych materiałów.

Student jest wykorzystywany i manipuluje oprogramowaniem Lectra, kluczowym punktem odniesienia w branży modowej. To narzędzie jest uważane za filar technik realizacji oczekiwanych przez rekruterów domeny.

Realizacja i stosowanie projektów ma na celu nabycie umiejętności interdyscyplinarnych.

Jednocześnie student odkrywa podejście marketingowe związane z marketingiem i dystrybucją kolekcji.

Trzeci rok

Studenci, po zdobyciu niezbędnych umiejętności z dyscyplin i technik stylizacji, modelowania i szycia, przygotowują i prezentują wyniki swojego osobistego projektu.

Realizacja projektu jest dokładnie nadzorowana przez nauczycieli. Kreatywne przestrzenie i odzież są udostępniane uczniom w celu realizacji ich dzieł.

Organizowane jest wydarzenie promujące kreacje, oznaczające przejście od życia studenckiego do aktywnego życia jako potwierdzony aktor mody.

Dyscypliny badane podczas kursu

Metodologia rysowania - Szkice - Tomy - Techniki graficzne - Rendering - Kolory i sztuki wizualne - Akademia - Rysowanie figurek - Ilustracja i ubieranie - Metodologia stylistyczna - Eksperymenty na tekstyliach - Drukowanie tkanin - Rysunek komputerowy „Adobe” Zakres - Rysunek techniczny i odzież i akcesoria przemysłowe - Materiały - Modelarstwo - Formowanie - Szycie i konfekcjonowanie - Retuszowanie odzieży - Produkcja - Produkt industrializacji - Komputerowe wzornictwo Lectra - Historia sztuki i kostiumów - Style i trendy mody - Badania rynku - Zarządzanie i komunikacja - parada.

kariera

Posiadacz Bachelor DEES MOD jest jednocześnie twórcą, technikiem i reklamodawcą. Wiele profesjonalnych aspektów zawodów związanych z modą sprawia, że można ćwiczyć jako:

Stylista - Twórca kolekcji - Oferent - Projektant CAD - Ilustrator mody - Menedżer mody - Nabywca tekstyliów lub kolekcji - Modelarz - Kreator wzorów - Prototypista - Kontrola jakości produktu - Couturier / Retoucher - Klient - Konsultant ds. Wizerunku - Doradca klienta - Odpowiedzialny za Prasa i komunikacja Media Moda itp.

Program prowadzony przez:
  • Język angielski
  • Francuski

Zobacz 1 więcej kursów w CANVAS »

Ostatnia aktualizacja Sierpień 28, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Wrz 2019
Lut 2020
Duration
3 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
11,900 CHF
Doroczne kształcenie na pierwszym roku: 11'900 CHF; 2. i 3. rok Doroczna nauka (w tym dyplom): od 11'100 CHF do 15'300 CHF
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Wrz 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Lut 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Wrz 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrz 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

Lut 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

Wrz 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa