Bachelor Degree in Data Analytics

Informacje ogólne

Opis programu

Zostań analitykiem danych

Przygotuj się na karierę nauki o danych. Naucz się umiejętności i narzędzi, aby odkrywać spostrzeżenia, komunikować krytyczne odkrycia i tworzyć rozwiązania oparte na danych.

Dlaczego powinienem ubiegać się o tytuł licencjata Data Analyst?

Powinieneś zapisać się do programu, ponieważ opanujesz umiejętności potrzebne do stworzenia udanej kariery naukowej. Nauczysz się analizować dane i komunikować wgląd za pomocą zaawansowanych narzędzi, takich jak Python, R, SAS i SQL. Posiadanie tych umiejętności kwalifikuje Cię do roli analityka danych. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z zaawansowanymi umiejętnościami w zakresie danych nigdy nie było większe, ponieważ analityka danych szybko staje się priorytetem dla organizacji. Nasz program został opracowany wspólnie z partnerami prywatnymi i publicznymi, aby zapewnić uczniom opanowanie najbardziej nowoczesnych narzędzi, a nasi absolwenci będą gotowi do pracy na czas ukończenia programu nauczania. Jest to idealny program do nauki dla każdego, kto chce zostać analitykiem danych lub planuje kolejny etap kariery w dziedzinach związanych z danymi.

Analityk danych o międzynarodowym zasięgu. Wykłady prowadzone są w języku angielskim, co daje umiejętności do bycia konkurencyjnym na całym świecie.

Jeden program, dwa stopnie. Wybrani uczniowie zostaną zaproszeni na semestr na Uniwersytet Paris 13 (Paryż, Francja), aby podnieść swoje umiejętności i uzyskać podwójny stopień.

Jakie tematy obejmie program?

Tematy, które omówimy, obejmują programowanie, architekturę systemów komputerowych, projektowanie i aplikacje baz danych, prawdopodobieństwo i statystyki, drażnienie danych, analizę danych eksploracyjnych, programowanie, opowiadanie historii danych i inne.

Stopień w szczegółach

Pomysł na tytuł licencjata w zakresie analizy danych , w klasie L41-Statistics, zrodził się z potrzeby wypełnienia luki w krajowych programach edukacyjnych dla rozwijającego się sektora, który prosi o zaspokojenie umiejętności edukacyjnych, aby stać się jednym z najbardziej profesjonalne liczby znane jako Data Analyst.

Rzeczywiście, w dobie Big Data rośnie zapotrzebowanie organizacji (np. Firm, banków, firm ubezpieczeniowych, centrów badawczych) na analityków danych zdolnych do opanowania i analizowania zalewu informacji oraz dużej ilości danych, które są obecnie wszechobecne. w różnych dziedzinach zastosowań związanych z ekonomią, społeczeństwem i nauką. Jest to teraz możliwe dzięki dostępności nowych zasobów pamięci masowej i obliczeniowej, które zarządzają ogromnymi przepływami danych generowanych przez sieć, sieci społecznościowe i media, sieci czujników, inteligentne liczniki i inne źródła.

Wiedza o tym, w jaki sposób gromadzone, kodyfikowane, przetwarzane, przechowywane i uwalniane są dane, a także jak można je wybierać i analizować w celu pozyskania wiedzy o dużej wartości dodanej to główne umiejętności potrzebne do opłacalnego stawienia czoła kolejnym wyzwaniom w społeczeństwie informacyjnym.

Program studiów licencjackich

Tytuł licencjata należy do klasy statystyki L-41.

Chociaż klasa L41 jest tradycyjnym programem studiów w dziedzinie statystyki, umożliwia organizowanie programów studiów, które zapewniają odpowiednią edukację w zakresie ilościowych i stosowanych dyscyplin związanych z informatyką.

W strategii kontekstowej stopień zaproponowany przez Wydział Matematyki i Fizyki jest w stanie spełnić cele oferowanych kursów z programem, który jest głównie zorientowany na rozwój analityka stosowanego jako absolwent do pracy lub na absolwenci mają możliwość uzyskania dostępu do studiów magisterskich z zakresu informatyki, ekonomii, statystyki lub oczywiście nauki o danych.

Cele edukacyjne i kulturowe

Licencjat z analizy danych koncentruje się głównie na metodach nauczania i technikach z zakresu matematyki (analiza i rachunek), inferencyjnych statystyk i eksploracyjnych analiz danych, metod informatycznych i narzędzi do projektowania i zarządzania bazami danych, podstaw programowania, podstaw epistemologii do badań, ekonometrii, modeli eksperymentalnych i dynamicznych. Absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin, które dadzą mu szeroką i analityczną wizję narzędzi zarządzania, przetwarzania i prezentacji spostrzeżeń z danych w mocno interdyscyplinarnym i zintegrowanym kontekście. Poza opanowaniem umiejętności technicznych absolwent będzie mógł korzystać z takich narzędzi w różnych obszarach zastosowań, takich jak sektory ekonomiczno-finansowy, społeczny, demograficzny, biomedyczny, środowiskowy i energetyczny. Ponadto w trakcie trwania programu student w Data Analytics jest przeszkolony w zakresie projektowania i analizowania intensywnych, praktycznych studiów przypadku z rzeczywistymi danymi podczas etapów w zewnętrznych organizacjach.

Poza niektórymi klasycznymi kursami, innowacja w naszym programie obejmuje, łącznie z tradycyjnymi kursami:

 • uczenie się podstawowego oprogramowania statystycznego i eksploracji danych (SAS Miner lub Open-source Weka, R, Python) poprzez praktyczne zajęcia w laboratoriach komputerowych z trenerami ekspertów;
 • rozwiązanie praktycznych problemów i studiów przypadków opartych na danych pochodzących z baz danych firm (np. z TLC lub firm IT) lub instytucji publicznych (np. Istat, Inps).

Specyficzne umiejętności nabyte przez absolwentów w Data Analytics są następujące:

 • umiejętności statystyczne i obliczeniowe do przetwarzania i analizy danych wysokimi wymiarowych lub złożonych pochodzących z różnych i niestrukturalnych źródeł; dane o dużej przepustowości (na przykład z czujników rynków finansowych);
 • znajomość metod statystycznych, technik wyszukiwania danych i technik optymalizacji w zakresie rozwiązywania złożonych problemów i zdolności egzekwowania w rzeczywistych scenariuszach;
 • doświadczenie w analizie relacyjnych Big Data z sieci oraz znajomość analizy sieci społecznych;
 • techniczne umiejętności przewidywania i monitorowania zjawisk ewolucyjnych;
 • korzystanie z oprogramowania statystycznego i określonych języków programowania, takich jak R i Python;
 • znajomość systemów zarządzania bazami danych i systemów przetwarzania rozproszonego, również w środowisku chmurowym;
 • komunikacja z wynikami analizy umiejętności poprzez prezentacje i raporty za pomocą narzędzi do analizy wizualnej.

Międzynarodowy program

Wybór angielskiej nazwy kursu wynika przede wszystkim z jego związku z nową dyscypliną, która zyskuje coraz większą popularność na arenie międzynarodowej i jej głównej zawodowej postaci, znanej jako Data Analysts. Druga motywacja wynika z woli międzynarodowego uznania stopnia poprzez:

 • wykłady dydaktyczne w języku angielskim i
 • dający podwójny stopień, we współpracy z zagraniczną uczelnią.

Wszystko, co związane jest z działaniami dydaktycznymi, prowadzone jest w języku angielskim: zajęcia dydaktyczne, zajęcia praktyczne, książki i materiały dydaktyczne.

O podwójnym stopniu, Uniwersytet Paris 13 - Université Sorbonne Paris Cité (Francja) zgodził się uczestniczyć jako partner programu.

Wreszcie Uniwersytet Caddi Ayyad di Marrakech (Maroko), jeden z najważniejszych uniwersytetów w Maroku, wykazał duże zainteresowanie, aby zostać partnerem programu.

Możliwości dla analityków danych

Ten stopień w Data Analytics jest w stanie zrealizować swój cel przez organizację programową, która jest ukierunkowana głównie na edukację analityka stosującego się jako absolwent do pracy, w następujących dziedzinach:

 • Firmy produkcyjne i komercyjne oraz e-commerce;
 • Media i firmy komunikacyjne;
 • Przemysł farmaceutyczny i telekomunikacyjny;
 • Logistyka i przemysł transportowy;
 • Instytucje ubezpieczeniowe i finansowe oraz banki;
 • Firmy zajmujące się profilaktyką zdrowia i zdrowia;
 • Firmy konsultingowe i badania rynku;
 • Publiczne i prywatne instytucje badawcze;
 • Centra badań i monitorowania energii i środowiska.

Ten stopień analizy danych daje solidne podstawy do uzyskiwania dostępu do programów magisterskich, np. W zakresie nauki danych, statystyki, informatyki, ekonomii.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University of Campania "Luigi Vanvitelli" was established in 1991 (Decree MURST, 25 March) with the aim of relieving the overcrowded conditions of the major Neapolitan university known as the “Fed ... Czytaj więcej

The University of Campania "Luigi Vanvitelli" was established in 1991 (Decree MURST, 25 March) with the aim of relieving the overcrowded conditions of the major Neapolitan university known as the “Federico II”. Pokaż mniej
Santa Maria Capua Vetere , Aversa , Neapol , Murcja , Szkodra , Pekin , Piatigorsk , Lille , Szanghaj , Stambuł + 9 Więcej Mniej