Bachelor Fashion Design

IFA Paris

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Bachelor Fashion Design

IFA Paris

IFA Paris BACHELOR CERTYFIKOWANY PRZEZ FEDE (FÉDÉRATION EUROPÉENNE DES ÉCOLES)

 • CZAS TRWANIA: 3-letni program w języku angielskim
 • KAMPUSZE: Paryż, Szanghaj, Stambuł
 • FORMAT: Elastyczny
 • NASTĘPNE POTRZEBY: styczeń 2019, marzec 2019, wrzesień 2019
 • ECTS KREDYTY: 180
 • OPŁATA ZA ZASTOSOWANIE: 150 €
 • OPŁATA ZA KLUCZ / ROK: 8400 € w Paryżu, ¥ 85 000 w Szanghaju, 7 400 € w Stambule
 • OGRANICZA SIĘ: 25 uczniów w klasie

"Ten program jest kompletny, intensywny i ekscytujący"

WPROWADZENIE

Licencjat w projektowaniu mody

Innowacyjne metody nauczania łączące tradycyjne wykłady, praktyczne warsztaty, osobiste badania, eksperymenty, prezentacje peer-to-peer i różne wizyty, prowadzą studentów do kreatywnych i pragmatycznych, ciekawych i analitycznych, pomysłowych i doskonałych techników i przygotowują ich do możliwości międzynarodowej kariery . Bezpośrednie podejście pozwala im rozwijać własny twórczy wszechświat, jednocześnie dostosowując się do różnych stylów, rodzajów marek i segmentów rynku w tym samym czasie.

Ten bardzo kompletny, intensywny, różnorodny i ekscytujący program szkoli miłośników mody na stanowiska projektanta mody. Jednak doskonała znajomość produktów modowych i procesu twórczego, jaki zapewnia, pozwala uczestnikom na zdobycie takich pozycji, jak Stylista, Kreator wzorców, Kierownik produkcji, Niezależny projektant, a nawet Dyrektor ds. Kolekcji, Dyrektor Artystyczny lub Merchandiser po ukończeniu przez Mistrza IFA Paris. Sztuki we współczesnym projektowaniu mody.

WSTĘP

Warunki przyjęć:

 • 18 lat minimum
 • Absolwent szkoły średniej lub równoważności
 • IELTS 5.5 lub TOEFL IBT 65 (lub równoważność) lub dowód nauki w języku angielskim, dla osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym
 • Silna motywacja w modzie
 • Wywiad (w kampusie lub Skype)

Dokumenty do dostarczenia:

 • Wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy
 • Ostatni transkrypt w szkole średniej
 • Kopię dyplomu ukończenia szkoły średniej lub jego równoważność
 • List motywacyjny
 • Wznów / CV
 • Zdjęcie paszportowe
 • Kopia paszportu
 • Teczka

STRUKTURA KURSU

Kurs organizowany jest wokół 3 warsztatów trwających 30 tygodni naukowych. Każda pracownia obejmuje określone grupy modułów uporządkowane według różnych tematów.

Trzy atelier odpowiadają trzem poziomom określonym w ramach szkolnictwa wyższego. Kurs jest skonstruowany zgodnie z zasadami Konwencji Bolońskiej i uczestnikami grantów, po zakończeniu, w sumie 180 ECTS (60 ECTS za Atelier lub rok).

Podstawowym założeniem budowy tego kursu jest umożliwienie studentom zanurzenia się w środowisku, które naśladuje ich warunki pracy w studiu mody. Strategia oceny wykorzystuje idealną równowagę między oceną podsumowującą a formatywną w celu poprawy umiejętności nie tylko w zakresie podstawowych dyscyplin, ale również w zakresie planowania projektu i zarządzania czasem. Projekty są prowadzone jednocześnie pomiędzy wszystkimi modułami, aby poprawić umiejętności uczniów, które można przekazywać, co pozwala im łączyć umiejętności i kompetencje z różnych dziedzin.

Pierwsze Atelier: Discovery

Pierwsza pracownia prowadzona jest jako pierwszy rok studiów licencjackich. W ramach programów szkolnictwa wyższego pierwsza Atelier jest odpowiednikiem HE Level 4. Uczniowie śledzą podstawowe moduły, aby odkryć wszechświat mody. Zdobędą podstawowe umiejętności w zakresie projektowania, budowy, cyfrowej mody i historii mody, aby stworzyć podstawy pedagogiczne ich krzywej uczenia się.

Fashion Design 1: W pierwszej odsłonie tego modułu grupowego uczniowie odkryją podstawowe umiejętności projektowania mody:

Jak szkicować figurki kobiet i mężczyzn oraz rysunki techniczne każdego rodzaju odzieży Jak używać kolorów i tworzyć zakresy kolorów dostosowane do mody Jak projektować odbitki i integrować je w kolekcję odzieży Jak rozwinąć kreatywną metodologię badań i zaostrzyć ich ciekawość i kreatywność Jak wyrazić swoje inspiracje i pomysły poprzez tablice nastrojów, ilustracje, stylizacje i pełne profesjonalne portfele Jak zbudować i skonstruować plan zbiórki.

Fashion Workshop 1: Fashion design to nie tylko abstrakcyjne koncepcje, a kreatywność musi być poparta praktycznymi eksperymentami i badaniami technicznymi. W pierwszej odsłonie Fashion Workshop uczniowie będą eksperymentować z różnymi metodami barwienia i technikami druku, pracują nad konstrukcją sylwetki poprzez stylizację, odkrywają i analizują różnych Artystów i Projektantów poprzez udział w międzynarodowych wystawach lub prace nad wdrożeniem koncepcji i opracowane w module Fashion Design .

Digital Fashion Design 1: Opanowanie odpowiedniego oprogramowania jest absolutnie niezbędne w dzisiejszym przemyśle odzieżowym: konieczne jest zaprojektowanie precyzyjnych szkiców technicznych oraz profesjonalna prezentacja pomysłów i projektów. W pierwszej części tego modułu studenci poznają podstawy programu Photoshop, Illustrator i In-Design.

Tworzenie i drobienie wzorów 1: Znajomość mody jest niekompletna bez dobrego zrozumienia konstrukcji. W pierwszej części tego modułu uczniowie odkryją dwie główne metody opracowywania ubrań: modelowania i drapowania. Nauczą się tworzyć wzorce bezpośrednio z pomiarów ciała lub drapowania na manekinie zgodnie z własnymi technikami budowy IFA Paris, opracowanymi przez naszych wykładowców przez ponad 2 dekady. Pod koniec pierwszego poziomu uczniowie będą mogli zaprojektować wzory zwykłych spódnic, koszul i sukienek.

Produkcja 1: Projektanci mody muszą wyobrażać sobie każdy detal i wykończenie tworzonych przez siebie ubrań, dlatego tak ważne jest opanowanie procesu produkcji odzieży. Na pierwszym poziomie uczniowie będą stopniowo uczyć się różnych metod szycia i wykańczania, aby produkować kompletne ubrania, takie jak spódnice i koszule.

Historia i kultura mody: poznaj przeszłość i zrozum teraźniejszość, aby stworzyć przyszłość. Jak każda dziedzina twórcza, moda jest kulturą i ważne jest, aby znać jej historię i rozwój, zanim będzie mogła zwizualizować kierunki, jakie zajmie. Poprzez wykłady, badania i prezentację archiwów uczniowie odkryją ewolucję mody w czasie i przeanalizują prace, styl i inspiracje najważniejszych projektantów mody, ze szczególnym uwzględnieniem mistrzów mody międzynarodowej z ostatnich czterdziestu lat.

Druga Atelier: Eksperymentacja

Druga pracownia prowadzona jest jako drugi rok studiów licencjackich. Zgodnie z ramami programów szkolnictwa wyższego, druga pracownia odpowiada poziomowi 5 na poziomie szkolnictwa wyższego. Na tym etapie uczenia się uczniowie są zachęcani do rozwijania swojej kreatywności poprzez eksperymenty. Konkretne tematy, takie jak odzież męska, odzież dziecięca czy warsztat tkacki, zostaną pokryte przez połączone ze sobą moduły. Celem pedagogicznym jest poprawa krytycznego myślenia uczestników.

Fashion Design 2: W drugiej części tego modułu uczniowie zastosują umiejętności nabyte podczas pierwszego roku i będą eksperymentować z nowymi inspiracjami i koncepcjami w różnych projektach mody, w tym w kolekcji odzieży męskiej, kolekcji akcesoriów, kolekcji odzieży dziecięcej i transformacji tkanin. Będą musieli dostosować swoje osobiste pomysły do ​​różnych rodzajów produktów i segmentów rynku i zrozumieć, jak dostosować swoją kreatywność do głównych trendów mody.

Fashion Workshop 2: W związku z Fashion Design 2 uczniowie będą nadal badać różne techniki i praktyczne metody, które mogą poprawić ich kreatywną ekspresję. Będą eksperymentować z haftami, plisami lub dzianiem, które pozwolą im wyobrazić sobie bardziej wyszukane produkty modowe. Będą także mieli okazję współpracować z profesjonalnymi dostawcami i zewnętrznymi warsztatami, aby eksperymentować z zarządzaniem łańcuchem dostaw, co jest ważną częścią pracy projektanta mody.

Digital Fashion Design 2: Druga część tego modułu została zaprojektowana jako warsztat wspierający rozwój prac studentów w projektowaniu mody oraz w warsztacie mody. Na tym etapie uczniowie będą prowadzeni przez swoich instruktorów w celu oceny, które oprogramowanie jest lepiej dostosowane do ich kreatywnych i osobistych wymagań. Celem jest eksperymentowanie i znalezienie najlepszego narzędzia do generowania portfolio projektów modowych i prezentacji odzwierciedlających tożsamość uczniów.

Tworzenie wzorów i drobienie 2: W oparciu o tworzenie wzorów i drążenie 1, moduł umożliwi uczniom nauczenie się łączenia dwuwymiarowych i trójwymiarowych podejść w celu znalezienia najlepszej metodologii, aby stworzyć wzorce dla każdego rodzaju odzieży. Będą eksperymentować, jak dostosować klasyczną konstrukcję spodni, dopasowanych kurtek, kimono i raglanowych rękawów, aby stworzyć wzór ich najbardziej kreatywnych projektów.

Produkcja 2:

Podobnie jak w module PMD, głównym celem modułu produkcyjnego drugiego poziomu jest umożliwienie uczniom wyboru i przećwiczenia najlepszej strategii produkcji i metody wykańczania w celu zmaksymalizowania jakości gotowej odzieży, którą muszą wyprodukować.

Cyfrowy produkt mody:

Bardzo ważne jest, aby uczniowie byli na bieżąco z najnowszymi zmianami w branży modowej. Podczas gdy oprogramowanie opracowane przez firmę Lectra jest typowym wsparciem w produkcji modowej, drukowanie 3D jest zupełnie nową technologią, która musi stać się nieunikniona w przyszłości. W tym module uczniowie poznają podstawowe zastosowanie Lectry i jednego graficznego oprogramowania 3D, które później będą eksperymentować z realizacją projektów modowych.

Technologia tekstylna:

Tkanina nadal jest głównym surowcem mody, dlatego tak ważne jest, aby studenci mody mieli głęboką wiedzę na temat wyrobów włókienniczych. Poprzez wykłady, badania i warsztaty uczniowie będą uczyć się, jak tkaniny są wytwarzane z włókien do tkania i dziania, zrozumieć ich różne cechy, tekstury i cechy i eksperymentować z najlepszymi zastosowaniami do produkcji odzieży zgodnie z ich specyfiką.

Marketing mody 1:

Choć moda jest kreatywna, to branża, a projektowanie mody ma również wpływ na strategię marki, segmentację rynku lub pozycjonowanie cen. W tym module student pozna podstawowe narzędzia marketingowe i odkryje kluczowe czynniki sukcesu, które prowadzą markę do sukcesu.

Trzecie Atelier: Odcisk

Trzecia pracownia prowadzona jest jako trzeci rok studiów licencjackich. Zgodnie z ramami programów szkolnictwa wyższego trzecia pracownia jest równoważna z HE Level 6. W końcowym procesie uczenia się uczniowie skoncentrują się na wyrażaniu własnego głosu jako projektant. Dzięki opracowaniu mini-kolekcji zostaną poproszeni o przemyślenie w kategoriach osobistej kreatywności, odpowiednich technik budowlanych, współczesności i unikalnej propozycji sprzedaży i pozycjonowania. Ostatecznym celem jest przygotowanie unikalnego portfela odzieży, który będzie wykorzystywany jako krok do poszukiwania pracy w branży lub dostęp do kursu podyplomowego w IFA pod nazwą "Współczesna moda".

Fashion Design 3:

Głównym celem trzeciej części modułu modowego jest stworzenie kompletnej i profesjonalnej kolekcji odzieży damskiej lub męskiej zgodnie z danym tematem. Każdy uczeń będzie musiał opracować własne koncepcje i interpretacje, zaprojektować sylwetki, w tym akcesoria, zbudować plan zbierania i stworzyć kompletne dokumenty techniczne od 4 do 6 odzieży, które będą produkowane przez uczniów. Pod koniec tego procesu uczniowie będą musieli przedstawić swoje portfolio kolekcji profesjonalnym jury.

Digital Fashion Design 3:

W ostatniej części tego modułu głównym celem będzie wsparcie procesu projektowania mody oraz stworzenie osobistego i kreatywnego układu dla ostatecznego portfela kolekcji.

Tworzenie i drobienie wzorów 3:

W tym ostatnim module studenci będą musieli opracować od 3 do 6 prototypów z utworzonej przez siebie kolekcji. Będą prowadzić badania objętości, znaleźć odpowiednią metodologię, aby opracować wzór w najbardziej efektywny sposób i sfinalizować wzór odzieży, którą muszą wyprodukować po odpowiedniej sesji na modelach.

Produkcja 3:

W module produkcyjnym uczniowie będą musieli znaleźć i wybrać najbardziej dopasowane tkaniny, zidentyfikować najlepsze metody szycia i rozwiązania wykończeniowe, aby produkować swoje prototypy w najbardziej profesjonalny sposób. Pod koniec tego procesu jury wybierze najlepszą kolekcję i prototypy, które zostaną zaprezentowane podczas pokazu mody Bachelor Fashion Design organizowanego przez IFA Paris.

Fashion Marketing 2:

Kontynuując eksplorację głównych teorii i praktyk marketingowych, uczniowie będą musieli zdefiniować strategię marketingową dla ich ostatecznej kolekcji z docelowym rynkiem, pozycjonowaniem cen, dystrybucją i strategią komunikacji.

Obciążenie studenta przez 3 lata

2112 godzin wykładów face-to-face
2444 godzin samodzielnego studiowania
180 godzin sieci przemysłowych

Aby uzyskać więcej informacji i pobrać broszurę programu, odwiedź: https://www.ifaparis.com/courses/undergraduate/bachelor-fashion-design-technology

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
 • Francuski


Ostatnia aktualizacja September 5, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Stycz. 2019
Mar. 2019
Duration
Czas trwania
3 - 3 lat
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
8,400 EUR
Opłata za zgłoszenie 150 EUR
Locations
Chiny - Shanghai, Shanghai
Data rozpoczęcia : Mar. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Francja - Paris, Île-de-France
Data rozpoczęcia : Stycz. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Turcja - Istanbul, Istanbul
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Stycz. 2019
Francja - Paris, Île-de-France
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Mar. 2019
Chiny - Shanghai, Shanghai
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Wrześ. 2019
Francja - Paris, Île-de-France
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Chiny - Shanghai, Shanghai
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Turcja - Istanbul, Istanbul
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Filmy

[RECAP] 2018 IFA Paris Bachelor Fashion Design & Technology Graduation Fashion Show

[FULL VIDEO] 2018 IFA Paris Bachelor Fashion Design & Technology Graduation Fashion Show

[RECAP] 2017 IFA Paris Bachelor Fashion Design Graduation Fashion Show

[FULL VIDEO] 2017 IFA Paris Bachelor Fashion Design Graduation Fashion Show