Specjaliści w dziedzinie IT są nieustannie poszukiwani, deficyt wykwalifikowanego personelu w dziedzinie IT znajduje się na całym świecie, szczególnie w EEMEA.

Szkolenie specjalistów IT w VSTU opiekuje się już ponad 30 latami. Większość firm informatycznych w regionie jest tworzonych, kierowanych i obsadzanych przez absolwentów naszej uczelni. Nasi absolwenci z powodzeniem pracują w wiodących rosyjskich i międzynarodowych firmach (Yandex, Kaspersky Laboratory, Rostelekom, Intel, Microsoft, HP, CISCO, ZyXEL i inni), często posiadając główne stanowiska i stanowiska wiodących specjalistów.

Wyniki uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Programowaniu ACM ICPC świadczą o wysokim poziomie szkolenia na Wydziale. Od 2008 roku nasze zespoły zajmują najwyższe pozycje w Regionie Południowym, aw 2012 roku zajęły 36. miejsce w ostatnim etapie (spośród 112 finalistów i 8500 drużyn uczestniczących w pierwszym etapie).

Szkolenie specjalistów na Wydziale obejmuje wszystkie kluczowe aspekty IT: algorytmikę, program, aparaturę, dostawy netto, bezpieczeństwo informacyjne. Szczególną uwagę zwraca się na istotność badanych technologii - studenci uczą się programowania równoległego i nowoczesnych rozwiązań HPC, rozproszonych i przetwarzających w chmurze, nowoczesnych zwinnych opracowań, systemów wbudowanych i mobilnych, robotyki, sztucznego intelektu i wielu innych. Szkolenie odbywa się na nowoczesnym sprzęcie (obliczanie klastrów HPC, serwerów HP, SuperMicro, akceleratorów GPU NVidia, Intel Xeon Phi, FPGA Altera, sprzętu sieciowego CISCO i ZyXEL, mikrokontrolerów AVR, TI, Intel, itp.) I środków programowych . Networking Academy CISCO funkcjonuje na Wydziale. Prowadzone jest szkolenie specjalistów IT w 4 sekcjach:

  • "Maszyny, kompleksy, systemy i sieci komputerowe";
  • "Zautomatyzowane systemy przetwarzania i zarządzania informacjami";
  • "Komputerowe wspomaganie projektowania";
  • "Systemy obliczeniowe o wysokiej wydajności".

Program studiów obejmuje staże w wiodących firmach IT, przedsiębiorstwach, instytucjach państwowych w regionie, spin-offach uczelni. Staże na wiodących uniwersytetach Rosji w Europie odbywają się w ramach Letniej Szkoły Intel, wiele wydarzeń odbyło się na naszym wydziale (wspólnie z Intelem odbyły się 2 Ogólnorosyjskie Szkoły Młodzieży na robotykę, systemy wbudowane i HPC "Atmosphere"). Studenci wyższych kursów biorą czynny udział w prawdziwych projektach IT.

Po ukończeniu studenci bronią swoich kwalifikacji. Istnieje możliwość kontynuowania studiów w zakresie programów magisterskich z tej samej dziedziny.

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 1 więcej kursów w Volgograd State Technical University »

Ostatnia aktualizacja January 3, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
2,400 USD
CIS * obywatele, państwa bałtyckie ** obywatele i ziomkowie: 2400 USD / Inne kraje: 2500 USD
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa