Przeczytaj oficjalny opis

Mechatronika

Mechatronika to połączenie elektrotechniki, inżynierii mechanicznej i informatyki. W tym programie jesteś myślicielem i wykonawcą. Dowiesz się, jak sprawić, by Twoje urządzenia były bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu. I oczywiście: je projektujesz! Pomyśl o automatycznej myjni samochodowej, robocie produkcyjnym lub w służbie zdrowia, o wymianie ramienia wózka inwalidzkiego lub robota.

Mechatronika stała się nieodzownym polem pracy. Nauczymy Cię teorii i praktycznej wiedzy i nauczysz się być specjalistą w zakresie systematycznych technik projektowania, w tym kontroli robotycznych produktów i maszyn.

Program Bachelor Mechatronics prowadzi do stopnia Bachelor of Science (BSc).

Od projektu do stworzenia robota: program studiów licencjackich Mechatronika koncentruje się na robotyce i technologii sterowania.

Co będziesz robić w Mechatronice?

Pierwszy rok studiów (faza propedeutyczna)

Już w pierwszym roku zaczynasz wprowadzać teoretyczną wiedzę w życie, uruchamiając projekty. Aby zrealizować produkt, na przykład robot, łączysz przedmioty związane z mechatroniką, takie jak:

 • Konstrukcja mechatroniczna
 • Sieci elektryczne
 • Mechanika
 • Cyfrowy projekt
 • Programowanie C
 • Matematyka
 • Zintegrowane techniki projektowania
 • Ogólne umiejętności inżynierskie
 • Techniki komunikacji i prezentacji

W pierwszym roku będziesz mieć około 25 lekcji tygodniowo. Nabyta teoria i nabyte umiejętności są natychmiast wykorzystywane w pracy laboratoryjnej i projektach. Zwłaszcza w pierwszym roku projekty opierają się na grywalizacji: zasady i techniki usprawniania pracy zespołowej i uczenia się, jak wykonywać projekty. Przyszły inżynier Mechatroniki ma doskonałą wiedzę i umiejętności, ale musi również być doskonałym pracownikiem zespołowym.

Drugi rok studiów (faza podstawowa)

Od drugiego roku poszerzasz swoją wiedzę i umiejętności w zakresie mechatroniki. Nazywa się to fazą podstawową programu. Więcej informacji można znaleźć w części "Przedmioty w semestrze Mechatronika". W drugim roku zaczynasz także realizować projekty ze studentami z innych dziedzin inżynierii, takich jak elektrotechnika i inżynieria mechaniczna.

Uczenie się oparte na projektach ma silny związek z kursami przedmiotowymi. Wszystkie projekty mają łącze z zadaniami w czasie rzeczywistym z branży. W drugim roku weźmiesz udział w projektach EXPO (= Engineering eXPerience Organization); w projektach IPD (= Integrated Product Development) w trzecim i czwartym roku.

Trzeci rok studiów (faza podstawowa)

W pierwszym semestrze trzeciego roku będziesz pracować i studiować w firmie związanej z mechatroniką (pierwszy staż). Będziesz zaangażowany w zadania mechatroniczne, które będą miały poziom uniwersytecki. W drugim semestrze trzeciego roku będziesz wykonywał swój mniejszy program: na 1 semestr będziesz studiować przedmioty związane z głównym mechatroniką lub możesz wybrać przedmioty, które nie są związane z twoją specjalnością (np. Inżynieria biznesowa). Fontys pomoże ci znaleźć osobę, która najlepiej pasuje do twoich zainteresowań.

4. rok studiów (faza egzaminów)

W ostatnim roku studiów licencjackich w zakresie mechatroniki, pierwszym semestrem będzie program specjalizacyjny: robotyka lub systemy sterowania. W drugim semestrze zrobisz swój końcowy projekt dyplomowy: znowu będziesz pracować i studiować w firmie, ale jednocześnie musisz napisać swój raport z pracy licencjackiej.

Związany z programem studiów licencjackich Mechatronika jest centrum wiedzy Mechatronika

Typowy dla tego programu

Angielski uczy program licencjacki Mechatronika jest oferowany w Eindhoven.

Program Mechatronika koncentruje się na regionie: międzynarodowy region Brainport w Eindhoven.

Program w Eindhoven koncentruje się na systemach zaawansowanych technologii i robotyce, z których słynie międzynarodowy region Eindhoven (Brainport).

Studenci dwukrotnie z powodzeniem uczestniczyli w ogólnoświatowej robotycznej konkurencji FIRST. Program koncentruje się na silnej współpracy z wieloma firmami w międzynarodowym, zaawansowanym technologicznie regionie Brainport.

Uczniowie o tym programie

Eugenia Boeh-Ocansey
Student inżynierii z Ghany

"Edukacja w Fontys jest jedyna w swoim rodzaju: powtarzalne struktury i mocno skondensowana teoria zdecydowanie nie są naszym stylem, jesteśmy bardziej zainteresowani praktyczną praktyką, która przyspiesza nasz rozwój w prawdziwym świecie pracy. Jesteśmy dumni, że możemy zrealizować Na przykład na pierwszym roku zbudowałem już zautomatyzowany system oświetlenia ogrodowego i symulowałem windę, Fontys rozwija się w zespole i pomaga nam nabrać ducha współpracy, Fontys Engineering motywuje mnie do bycia niezależnym i bycia niezależnym. ambitny.''

Warunki przyjęć

Jako potencjalny student studiów licencjackich, musisz mieć dyplom ukończenia szkoły średniej II stopnia, który jest odpowiednikiem holenderskich standardów. Aby zostać przyjętym do Fontys University of Applied Sciences studenci muszą mieć prawo do uzyskania wyższego wykształcenia poprzez dyplom ukończenia szkoły średniej / dyplom ukończenia szkoły średniej z dobrymi wynikami. To znaczy:

 • Dla holenderskich studentów: VWO-, HAVO- lub MBO-dyplom z matematyki i fizyki.
 • Dla studentów innych narodowości: dyplom ukończenia szkoły średniej / GCE lub równoważny, np. Brytyjskie poziomy GCE A lub GCSE klasy A, B lub C. Wymagania: co najmniej 6 przedmiotów egzaminacyjnych. Minimalny dla badanych wynosi 4 przedmioty GCSE z ocenami A *, A, B lub C oraz 2 przedmioty GCE na poziomie A / S (nie jest wymagana określona ocena). Poziom A / S oznacza zaawansowany poziom pomocniczy (wcześniej zaawansowany poziom uzupełniający). Matematyka i fizyka muszą być podejmowane na poziomie GCE ORAZ części przedmiotów egzaminacyjnych.
 • Dla studentów z International Baccalaureate, French Baccalaureat lub American High School (top stream lub plus 1 rok college'u).
 • W przypadku studentów z innymi dyplomami szkół średnich / szkół średnich prosimy o przesłanie nam za pośrednictwem Studielink.nl dokumentów do oceny dyplomu.
 • Dla studentów zagranicznych, którzy nie uczęszczali do szkoły średniej w języku angielskim: wymagany jest egzamin IELTS 6.0 lub wynik egzaminu TOEFL 550.

Program prowadzony przez:
Język angielski
Fontys University of Applied Sciences

Zobacz 17 więcej kursów w Fontys University of Applied Sciences »

Ostatnia aktualizacja January 24, 2019
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
48 miesięcy
W pełnym wymiarze godzin
Cena
9,600 EUR
Studenci z krajów EOG: 2,060 EUR dla studentów spoza EOG: 9 600 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrześ. 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa