Przeczytaj oficjalny opis

Omówienie programu

BSL Bachelor of Business Administration to nie tylko poznanie najlepszych praktyk i transferowalnych umiejętności w biznesie. Chodzi o twoją drogę osobistej transformacji i wzrostu jako lidera.

 • Będziesz rozwijać osobiste postawy, wrażliwości i wartości, które będą pielęgnować twoją zdolność bycia samoświadomym, odpowiedzialnym i ugruntowanym przywódcą ciebie i innych.
 • Będziesz zachęcany do tworzenia swojej własnej ścieżki biznesowej poprzez rozwijanie przedsiębiorcy w tobie poprzez zajęcia klasowe, które wymagają niezależnego myślenia, inicjatywy i samoorganizacji, a także poprzez Program Coachingu Przedsiębiorczości dostępny dla wszystkich uczniów.
 • Będziesz mieć dostęp do perspektywy zrównoważonego rozwoju w biznesie we wszystkich obszarach tematycznych i zbada podejścia do równoważenia gospodarczego, środowiskowego i społecznego wpływu biznesu.

Funkcje podpisu BSL

 • Małe zajęcia ze spersonalizowaną uwagą i wsparciem ze strony profesorów
 • Profesorowie, którzy są wytrawnymi i obecnie aktywnymi praktykami biznesowymi i ekspertami w swojej dziedzinie
 • Międzynarodowe i różnorodne środowisko dla studentów z 60 narodowości

Opcje programu

Opcja 1: BBA Accelerated

 • Zdobądź tytuł licencjata w ciągu 2 lat
 • Skondensowany program nauczania z bardziej dynamicznym podejściem do uczenia się
 • Zdobądź przewagę w tworzeniu swojej ścieżki zawodowej lub kontynuuj studia magisterskie na poziomie magisterskim

Opcja 2: BBA Classic

 • Zdobądź tytuł licencjata w ciągu 3 lat
 • Równomiernie rozpowszechniony program nauczania pozwalający ci poświęcić więcej czasu na zajęcia pozalekcyjne
 • Możliwość uzupełnienia studiów praktycznym doświadczeniem, takim jak staż lub wolontariat w ostatnim semestrze (10 tygodni), jeśli jesteś uprawniony do zatrudnienia w Szwajcarii

Opcja 3: BBA Double Degree

 • Zdobądź licencjat w ciągu 2,5-3 lat (w zależności od daty rozpoczęcia)
 • Końcowy, trzeci rok w Dublinie lub Paryżu, umożliwiający podwójny tytuł licencjacki z BSL i Dublin Business School (DBS) lub BSL i Université Paris-Est Créteil (UPEC, Paryż)
 • Międzynarodowe, wieloaspektowe i różnorodne środowisko uczenia się

Opcja 4: Millennial BBA

 • Zdobądź tytuł licencjata w ciągu 3 lat, ucząc się za pomocą innowacyjnej metodologii nauczania prepaid-apply-consolidate:
Blok 1: Przygotuj się - zaangażujesz się w autentyczne doświadczenia edukacyjne, które zachęcą Cię do spojrzenia na swoją klasę, rozwiązywania rzeczywistych przypadków biznesowych i uczenia się na podstawie prób i błędów. Będziesz obejmować podstawowe kursy, które zapewnią ci krytyczną wiedzę i umiejętności we wszystkich obszarach biznesu i zarządzania
Experiential Learning 1: Apply - poświęcisz dwa warunki, aby zastosować to, czego nauczyłeś się w zgodzie z pasją, ciekawością i umiejętnościami. Tak, to nie jest błąd - twój drugi rok programu zaczyna się od uczenia się przez doświadczenie. Poprowadzisz własne doświadczenie i zdobędziesz kompetencje i mistrzostwo w obszarze, który ma dla ciebie znaczenie. Wybierz zestaw komponentów z naszego portfolio
Blok 2: Konsolidacja - wzmocnisz swoje doświadczenie edukacyjne, angażując się w naukę tego, co jest dostosowane do twoich unikalnych mocnych stron, talentów i zainteresowań. Większość kursów w Bloku 2 to przedmioty do wyboru, które pozwalają dostosować podróż do nauki tak, aby najlepiej pasowała do osobistych celów i aspiracji zawodowych
Experiential Learning 2: Innovate - Z tych samych komponentów dostępnych w Experiential Learning 1 będziesz mógł pracować nad innowacjami biznesowymi inspirowanymi twoimi studiami i zwieńczeniem programu licencjata

FAQ

Czy mogę przenieść kredyty na programy BSL?

W przypadku naszych programów BBA możliwe jest przekazanie do 100 punktów ECTS lub 60 kredytów amerykańskich (od uznanych instytucji kształcenia na poziomie licencjackim). Kredytów nie można przenosić na żaden inny program.

Jak można ukończyć BBA za dwa lata w BSL?

Dwuletni program BSL BBA jest równoważny trzyletniemu programowi licencjackiemu 200 ECTS, akredytowanemu przez ACBSP. W Europie programy uniwersyteckie są mierzone pod względem czasu pracy, który jest kombinacją godzin lekcyjnych i godzin nauki. Program BSL przyspiesza typowy trzyletni program licencjacki w intensywny program dwuletni, zwiększając liczbę klas oferowanych w dwuletnim okresie i dodając dwa 10-tygodniowe okresy letnie.

Godziny kredytowe podane przez BSL różnią się nieco od tradycyjnych amerykańskich systemów godzin semestralnych i godzin kwartalnych. W ciągu roku kalendarzowego BSL udziela czterech, dziesięciotygodniowych wyrażeń, co pozwala studentom zarobić 15 godzin kredytu na semestr. Uczeń z pełnym obciążeniem bierze pięć kursów za trzy godziny, z czterema godzinami kontaktu tygodniowo na kurs, a więc spędza w sumie 20 godzin tygodniowo w klasie. Utrzymując ten rygorystyczny harmonogram uczniowie mogą ukończyć 120 kredytów amerykańskich wymaganych dla BBA w co najmniej ośmiu terminach lub dwóch latach kalendarzowych.

Czy są jakieś specjalizacje oferowane w programie BBA?

Nasz program BBA oferuje możliwość ukończenia ostatniego, trzeciego roku w Dublin Business School, gdzie możesz skierować swoje studia na preferowane przedmioty, wybierając ze strumieni Zarządzania, ZZL, Prawa, Psychologii lub Zarządzania Projektami.

Jaki jest język instrukcji w BSL?

Wszystkie kursy w BSL są prowadzone w języku angielskim.

Jak trudno jest studiować w BSL?

Badań w dowolnym stopniu na BSL nie jest łatwe, ale jest to cenne doświadczenie, które oferują wzbogacające doświadczenia edukacyjne. Takie doświadczenia istnieją tylko wtedy, gdy każdy uczeń daje z siebie wszystko i jest gotów ciężko pracować, aby osiągnąć dobre wyniki.

Jakie są wymagania, które należy zaakceptować w BSL?

Sprawdź kryteria przyjęć do programu BBA.

Poza dokumentami administracyjnymi i listami, musisz pokazać, że interesujesz się nie tylko zarządzaniem i przemysłem, ale że interesujesz się długofalowym rozwojem i zrównoważonym rozwojem firm lub organizacji, w które masz nadzieję, że któregoś dnia popracujesz. Musisz zrobić co najmniej dwie rzeczy, aby pokazać, że masz takie zainteresowania: napisz list motywacyjny i weź udział w rozmowie kwalifikacyjnej (przez Skype lub osobiście).

Po pierwsze, musisz opisać w liście motywacyjnym, jakiego rodzaju branżę lub karierę interesujesz i dlaczego (może to być wszystko, czego chcesz, np. Biznes, sztuki piękne, organizacje charytatywne, rząd, przyroda, sport itp.). Również w liście motywacyjnym musisz wyjaśnić, jakie są Twoje umiejętności, których chcesz się nauczyć, aby uzyskać kwalifikacje dla branży, która Cię interesuje.

Po drugie, podczas wywiadu zostaniesz poproszony o ocenę, na ile naprawdę chcesz studiować w BSL. To może cię zaskoczyć! To nie tylko szkoła decyduje, czy zaakceptuje cię, ale musisz także zdecydować, czy przyjmiesz szkołę. Oznacza to, że musisz najpierw zbadać, co robi BSL. BSL to nie tylko szkoła, aby uzyskać dyplom. BSL to miejsce, w którym możesz wzbogacić swoje doświadczenie edukacyjne. Przygotuj się więc na rozmowę, sprawdzając online wszystko, co możesz znaleźć w szkole. Aby studiować w BSL, będziesz zobowiązany do ciężkiej pracy, nauki i zachowywania się jak profesjonalista.

Ile punktów IB muszę zaakceptować w programie BBA?

Minimalna ocena IB wynosi 32. Jeśli wnioskodawca nie osiągnął wymaganego minimum, ale może wykazać, że ma inne cechy, takie jak ciężko pracujące, silne interesy w zrównoważonym biznesie i zarządzaniu, wtedy dopuszczenie może zostać przyznane z warunkami wydajności. Oznacza to, że kandydat będzie musiał podjąć dodatkowe wysiłki w pierwszej klasie szkolnej na BSL, aby pokazać, że poważnie myślisz o ciężkiej pracy.

Czy szwajcarski student bez "Maturité" / "Maturitätszeugnis" może ubiegać się o BBA?

Tak, studenci, którzy nie ukończyli szwajcarskiego dyplomu dojrzałości, ale którzy rozpoczęli lub zakończyli praktykę zawodową (szwajcarska zawodowa dojrzałość w handlu zwana również "Berufsmatura" lub "Maturité professionnelle") mogą ubiegać się o licencjat na BSL. Co najmniej trzy lata doświadczenia zawodowego zrekompensują brak dyplomu dojrzałości, ale im więcej lat masz doświadczenia zawodowego, tym niższe będą warunki pracy na studiach w BSL.

Jaki wynik TOEFL muszę złożyć w BSL?

W ramach procesu selekcji wyselekcjonowani kandydaci są proszeni o ocenę poziomu znajomości języka angielskiego i ich szans na sukces w danym programie. Jako przewodnik, musisz mieć poziom języka angielskiego w następujący sposób:
IELTS 6; TOEFL 80; TOEIC 750 (wymagany tylko jeden test)

Kod TOEFL BSL to 0018.

Czy BSL oferuje stypendia?

BSL oferuje częściowe stypendia do 50% zniżki na czesne dla wartościowych kandydatów na podstawie potrzeb i zasług. Kandydaci są oceniani indywidualnie i są oceniani zgodnie z ich osiągnięciami akademickimi, osobistą motywacją i ogólną pozytywnością, którą mogą dodać do szkoły. Stypendia merytoryczne są następnie dostępne dla studentów o wysokich wynikach w drugiej części programu.

Program prowadzony przez:
Język angielski
Business School Lausanne
Ostatnia aktualizacja October 17, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Luty 2020
Duration
2 - 3 lat
Cena
87,000 CHF
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Luty 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrześ. 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

Luty 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

BSL Bachelor of Business Administration (BBA)