Bachelor of Business Administration w biznesie międzynarodowym (BBA)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

 • Zgłoszenie: 7-20 stycznia 2021 r
 • Czesne: 8000 € / rok akademicki dla studentów spoza UE
 • Dostępne stypendium

Czy chciałbyś mieć ekscytującą karierę w Finlandii lub za granicą? Czy mógłbyś zobaczyć siebie pracującego w wielokulturowym środowisku pracy i nie miałbyś nic przeciwko, gdyby Twoja praca zaprowadziła Cię w miejsca, których wcześniej nie widziałeś? Jeśli tak, wybierz program studiów w biznesie międzynarodowym.

Na czym polega stopień BBA?

Program studiów w międzynarodowym biznesie, lub DIB, jak go nazywamy, jest przeznaczony zarówno dla studentów fińskich, jak i zagranicznych, którzy chcą znaleźć interesujące ścieżki kariery w innowacyjnym międzynarodowym biznesie, sprzedaży i marketingu, zarządzaniu lub przedsiębiorczości. Program kładzie nacisk na interakcję w wielokulturowym środowisku uczenia się i zachęca do inicjatywy, interakcji i innowacji.

Program rozwija umiejętności uczniów w zakresie oceny różnic między kulturami narodowymi, organizacyjnymi i zawodowymi. Uczysz się uczestnicząc w wykładach i dyskusjach, pracując w grupach, prowadząc prezentacje, biorąc udział w różnych projektach i studiach przypadków oraz odwiedzając firmy. Wiele kursów jest prowadzonych we współpracy z wykładowcami wizytującymi z zagranicznych uczelni partnerskich. Ścisła współpraca z życiem zawodowym umożliwia studentom zastosowanie teorii w praktyce. Studia obejmują szkolenie praktyczne, które umożliwia studentom nawiązywanie kontaktów z życiem zawodowym w Finlandii i za granicą.

Treść studiów - umiejętności, które pomogą Ci zrealizować swoje marzenie

Program koncentruje się na rozwijaniu różnych umiejętności wymaganych w dziedzinie innowacyjnego biznesu międzynarodowego. Dowiesz się, jak tworzyć międzynarodowe plany sprzedaży i marketingu oraz jak je wdrażać, koordynować i kontrolować. Dowiesz się, jak tworzyć, rozwijać i utrzymywać zyskowne relacje z klientami. Program obejmuje również międzynarodowe zarządzanie marketingowe, które umożliwia przeprowadzanie analiz, międzynarodowych badań rynkowych i formułowanie strategii wejścia na rynek. Studia obejmują również kursy z zakresu IT, HRM, zarządzania i rachunkowości. Absolwenci przyjmują podejście oparte na popycie i innowacyjności zorientowanej na użytkownika, co umożliwia im pracę w zadaniach projektowych z innowacyjnym, zorientowanym na inicjatywę i rozwojowym podejściem.

Ucz się przez działanie

Duża część międzynarodowych studiów biznesowych to projekty z życia wzięte, które studenci prowadzą w lokalnych i międzynarodowych firmach w ramach studiów. Plany wejścia na rynek dla firm takich jak Dorent Ltd, Oikian Ltd czy Uros Ltd pozwoliły studentom pokazać swoje umiejętności przedstawicielom firm. Aby pogłębić wiedzę na temat organizacji międzynarodowych konferencji, nasi studenci aktywnie pomagali lokalnej firmie Printocent w organizacji międzynarodowych seminariów. W OAMK będziesz mógł wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę już w trakcie studiów.

Internacjonalizm

Zachęcamy studentów do udziału w wymianie studenckiej w jednej z instytucji partnerskich, a także do odbycia praktyki za granicą.

Studenci będą mieli również możliwość ubiegania się o program Double Degree na uczelni partnerskiej. W programie Double Degree studenci spędzają część studiów w uczelni partnerskiej i po ukończeniu OAMK otrzymają dyplom ukończenia studiów z obu uczelni.

Wszechstronne możliwości studiowania, aby twój dyplom był wyjątkowy

Po przyjęciu na studia magisterskie to prawie od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał Twój dyplom BBA. Oczywiście istnieją obowiązkowe kursy, które musisz wziąć, ale istnieje również wiele możliwości wyboru czegoś dodatkowego do twojego stopnia, który sprawi, że ty i twoja wiedza będziesz wyróżniać się na tle innych osób poszukujących pracy po ukończeniu studiów.

Jedną z tych wielkich możliwości jest Business Kitchen . Business Kitchen to uniwersyteckie centrum przedsiębiorczości - społeczność i przestrzeń coworkingowa, która pobudza do działania i odkrywa nowe możliwości w biznesie i życiu. W Business Kitchen studenci mogą rozwiązywać rzeczywiste wyzwania i stosować teorie w praktyce, a także różne działania, programy i wydarzenia wspierające tworzenie nowych firm.

Możliwości zawodowe

Program International Business zapewnia różnorodne możliwości kariery zarówno w Finlandii, jak i za granicą. Zwykle absolwenci robią karierę w takich obszarach jak sprzedaż i marketing międzynarodowy, obsługa klienta, sprzedaż i praca biurowa, administracja kadrowa, finanse, projektowanie i wdrażanie marketingu czy handel międzynarodowy - import i eksport. Tytuł roboczy może być jednym z następujących:

 • Menadżer konta
 • Menedżerowie ds. Marketingu i pomoc
 • Koordynatorzy ds. Marketingu
 • Agenci obsługi klienta
 • Kierownicy sprzedaży i negocjatorzy
 • Zakup menedżerów
 • Przedsiębiorca

Należy pamiętać, że chociaż te moduły studiów są dostępne dla naszych studentów, niektórzy z nich mogą mieć osobny okres przyjęć.

Egzamin wstępny obejmujący współpracę selekcyjną w Finlandii

17 miejsc do nauki

1) Zadania wstępne A i B

 • Zadanie wstępne A (wideo dotyczące aplikacji)
  • Utwórz 2-minutowe wideo kandydata zgodnie z instrukcjami zadania wstępnego A.
  • Możesz rozpocząć pracę nad wideo już dziś i musi być gotowe najpóźniej do 11.45 czasu fińskiego we wtorek 14 kwietnia.
 • Zadanie wstępne B (egzamin pisemny online z esejem i matematyką)
 • Dalsze instrukcje zostaną przesłane e-mailem w poniedziałek 6 kwietnia.
 • Egzamin online będzie otwarty dla Ciebie we wtorek 14 kwietnia w godzinach 11.45 - 14.00 czasu fińskiego.
 • Zaznacz teraz datę i godzinę w swoim kalendarzu.
 • Do egzaminu online potrzebne będzie ciche miejsce z komputerem i połączeniem internetowym.
 • Musisz teraz zacząć czytać wymagany materiał do czytania wstępnego. Esej z Pretask B będzie oparty na materiałach do czytania, które zostały pierwotnie zaktualizowane na stronie internetowej w styczniu.
 • Przyznane punkty: maksymalnie 25 punktów; minimalny wymóg 8 punktów.

Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną online przez punkty Pretasks A i B

2) Wywiad online

 • Zaproszenia zostaną wysłane e-mailem w dniach 22-24 kwietnia
 • Indywidualne wywiady online (około 30 minut - wymagane połączenie wideo) w dniach 27 - 29 kwietnia
 • Przyznane punkty: maksymalnie 25 punktów; minimalny wymóg 5 punktów.

Kandydaci muszą zdać wszystkie części egzaminu, aby zostać wybranym do przyjęcia.

Do egzaminu potrzebny będzie komputer, łącze internetowe i ciche miejsce.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Oamk is a strong and multidisciplinary University of Applied Sciences. We educate competent and innovative professionals and conduct active research and development. In co-operation with our partner i ... Czytaj więcej

Oamk is a strong and multidisciplinary University of Applied Sciences. We educate competent and innovative professionals and conduct active research and development. In co-operation with our partner institutions we create new vitality to the northern region. We provide bachelor and master degree programme studies, pedagogic studies at the School of Vocational Teacher Education, Open University studies as well as supplementary training. There are three Bachelor’s degree programmes leading to a higher professional degree (BSc Hons) that are taught entirely in English: BBA, Business Information Technology, BBA, International Business, BEng, Information Technology. Bachelor's degree programmes are on EQF (European Quality Framework and Other Learning) level 6 and our Master's degree programmes on level 7. Our operations are government funded, and audited by the Finnish Higher Education Evaluation Council (FINHEEC). Pokaż mniej