Read the Official Description

IFA Paris Bachelor Certified by FEDE (Fédération Européenne Des Écoles)

 • Czas trwania: 3-letni program w języku angielskim
 • Kampusy: Paryż, Florencja
 • Format: Paryż / Florencja / Paryż
 • Następne spożycie: wrzesień 2019
 • Punkty ECTS: 180
 • Opłata za złożenie wniosku: 150 EUR
 • Opłata za naukę / rok: 9400 €
 • Ograniczone do: 25 uczniów w klasie


"Przyciągnij konsumentów oszałamiającymi wyświetlaczami graficznymi"


Wprowadzenie

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przejść przez okno pokazów Selfridges, Bloomingdales lub Printemps i zatrzymałeś się na swoim torze, podziwiając ich projekt? W przeciwieństwie do spektrum, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki jest ten instynkt, który zachęca Cię do popchnięcia nieprzejrzystych drzwi z włókna szklanego w flagowym sklepie Comme des Garcons na Rue du Faubourg St. Honore w Paryżu? Niezależnie od tego, czy zdumiewa nas ich złożoność, ciekawość, czy intryguje ich pozorna prostota, sklepy, które pozwalają klientom "zaglądać", aby się przyjrzeć, to te, które opanowały sztukę wizualnego merchandisingu.

Visual merchandising to wysoce wykorzystywana platforma stosowana przez marki w celu promowania wizualnej koncepcji dla swoich klientów. Wizualni merchandisers są bardzo poszukiwani, ponieważ opracowują strategie wizualne i promują produkty, usługi w sklepie i katalogach, by wzbudzać emocje i angażować się. Ten pierwszy punkt kontaktu jest również znany jako cicha sprzedaż.

Zbyt często ograniczane do obciągania okien, wizualne merchandising jest o wiele bardziej złożoną funkcją handlu detalicznego, ponieważ obejmuje nie tylko rekwizyty i wystrój zewnętrzny w ogóle, ale także architekturę wnętrza. Konkretna ścieżka, którą podążamy w sklepie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, natężenie światła, które zmienia się w zależności od dnia, lub impuls kupujący produkty strategicznie umieszczone tuż obok kasjera to tyle elementów, które uczestniczą w osiągnięciu ostatecznego celu wizualnego merchandiser'a. : zmaksymalizować wielkość sprzedaży na dostępny metr kwadratowy.

W ramach swojej filozofii dostarczania studentom najnowszych i odpowiednich programów akademickich, IFA Paris stworzyła unikalny tytuł licencjata w zakresie Visual Merchandising we współpracy z florenckim partnerem akademickim: Academia Italiana.

Zgodnie z zasadą rotacji w kampusach, które zostały ustanowione przez IFA Paris , uczniowie zapisani na licencjat z Visual Merchandising będą mogli śledzić swój kurs w dwóch lokalizacjach: we Florencji i Paryżu. Będąc dwoma ważnymi ośrodkami dla branży modowej, te dwa miasta zapewnią naszym studentom różne, ale uzupełniające się perspektywy, które pozwolą im myśleć nieszablonowo.

Trzy lata kształtujące kurs odpowiadają 3 poziomom określonym w ramach szkolnictwa wyższego. Kurs jest skonstruowany zgodnie z zasadami Konwencji Bolońskiej i po ukończeniu daje uczestnikom 180 punktów ECTS (60 ECTS rocznie).


Wstęp

Warunki przyjęć:

 • 18 lat minimum
 • Absolwent szkoły średniej lub równoważności
 • IELTS 5.5 lub TOEFL IBT 65 (lub równoważność) lub dowód nauki w języku angielskim, dla osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym
 • Silna motywacja w modzie
 • Wywiad (w kampusie lub Skype)

Dokumenty do dostarczenia:

 • Wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy
 • Ostatni transkrypt w szkole średniej
 • Kopię dyplomu ukończenia szkoły średniej lub jego równoważność
 • List motywacyjny
 • Wznów / CV
 • Zdjęcie paszportowe
 • Kopia paszportu


Struktura kursu

Pierwszy rok

W ramach szkolnictwa wyższego pierwszy rok odpowiada poziomowi 4 na poziomie szkolnictwa wyższego. Uczniowie śledzą podstawowe moduły, aby odkryć świat mody. Zdobędą podstawowe umiejętności w zakresie marketingu, komunikacji, badań rynkowych, zasobów ludzkich i rachunkowości, aby stworzyć podstawy pedagogiczne ich krzywej uczenia się.

Pierwszy rok jest również powszechny w przypadku studiów licencjackich w zakresie mody i programów licencjackich w zakresie zarządzania dystrybucją mody.

Grupowanie modułów zostało zbudowane w celu zapewnienia logicznego postępu w nabywaniu podstawowych kompetencji w marketingu, projektowaniu mody oraz oprogramowaniu CAD.

Studenci będą mieli możliwość wyboru rozpoczęcia studiów w kampusie IFA Paris w Szanghaju lub Paryżu.


Drugi rok

W ramach szkolnictwa wyższego drugi rok odpowiada poziomowi 5 na poziomie szkolnictwa wyższego. Na tym etapie uczenia się uczniowie są zaproszeni do specjalizacji w zakresie Visual Merchandisingu. Nacisk kładzie się na architekturę detaliczną z doskonałym połączeniem między biznesem a modułami kreatywnymi.

Drugi rok odbędzie się we Florencji w kampusie naszego akademickiego partnera Academia Italiana. Ten poziom został specjalnie zaprojektowany, aby przybliżyć naszym studentom zasady projektowania wnętrz w odniesieniu do powierzchni handlowej. Oferowane moduły będą obejmować zasady projektowania architektury przed przejściem do praktycznych projektów związanych z tworzeniem makiet sklepowych.


Trzeci rok

W ramach szkolnictwa wyższego trzeci rok odpowiada poziomowi 6 na poziomie szkolnictwa wyższego. W końcowym procesie uczenia się uczniowie będą mobilizować wszystkie nabyte umiejętności, które zostały wcześniej nabyte w celu przezwyciężenia wyzwań związanych z opracowaniem własnego projektu osobistego. Studenci wybierający specjalizację Visual Merchandising będą zobowiązani do opracowania projektu Visual Retail w oparciu o rzeczywisty brief klienta.

Moduły składające się na ten poziom są warsztatami, które są tak skonstruowane, aby zapewnić wsparcie studentom w budowaniu ich zintegrowanego projektu. Jednocześnie będą musieli zakończyć okres stażu, aby zastosować wiedzę teoretyczną w praktycznym kontekście.

Trzeci rok odbędzie się w naszym kampusie w Paryżu.

Przez całe nasze doświadczenie edukacyjne nasi uczniowie będą mieli styczność z najnowszymi praktykami branżowymi dzięki naszym działaniom dotyczącym kariery i absolwentów (CAC). Od wykładów gości po wycieczki terenowe i wystawy, wszystkie te zajęcia pozalekcyjne są organizowane w celu poszerzenia perspektyw naszych uczniów i połączenia ich z realiami branży, w której zdecydowali się pracować.


Aby uzyskać więcej informacji i pobrać broszurę programu, odwiedź: https://www.ifaparis.com/courses/undergraduate/bachelor-visual-merchandising

Program taught in:
Język angielski

See 2 more programs offered by IFA Paris »

Last updated January 10, 2019
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
3 - 3 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
9,400 EUR
Opłata za zgłoszenie 150 EUR
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019