Świetlana przyszłość

Z popytem na absolwentów w różnych sektorach przemysłu, od ropy i gazu po żywność i napoje, a także w sektorze finansowym i środowiskowym, inżynieria chemiczna jest doskonałym wyborem. Ten kurs przygotuje Cię do kariery, w której będziesz badać i testować nowe produkty - czy to benzynę, plastik, leki, jedzenie czy napoje - i sprawić, że będą opłacalne.

Oferujemy możliwość odbycia praktyki, stażu lub doświadczenia zawodowego studentom z domu / UE podczas studiów stacjonarnych rozpoczynających się we wrześniu 2019 roku.

Dlaczego inżynieria w LSBU?

Akredytacje

Informacje o kursie głównym - uporządkowane według trybu

Tryb

Moduły

Kurs łączy tradycyjne wykłady, praktyki laboratoryjne i warsztaty komputerowe, aby zapewnić wspaniałe wrażenia z nauki. Matematyka i termodynamika są niezbędnymi dyscyplinami wspomagającymi, prowadzącymi do dogłębnej analizy reakcji chemicznych, destylacji, przepływu płynów i wymiany ciepła. W ostatnim roku będziesz pracować z innymi uczniami podczas trudnego ćwiczenia, aby zaprojektować kompletny proces produkcyjny od zera. Kurs jest dostosowany do potrzeb przemysłu, co oznacza, że ​​zdobędziesz wiedzę, którą preferują rekruterzy.

Ogólnie rzecz biorąc, kurs jest oceniany w 39% na zajęciach.

1 rok

 • Zasady inżynierii
 • Projekt i praktyka 1
 • Inżynieria matematyki i modelowania
 • Wprowadzenie do inżynierii chemicznej i petrochemicznej
 • Inżynieria obliczeniowa

Rok 2

 • Procesy inżynierii chemicznej 1
 • Projekt i praktyka inżynierii chemicznej
 • Termodynamika
 • Płyny i separacja
 • Zaawansowana matematyka inżynierska i modelowanie
 • Zasady kontroli

Rok 3

 • Opcjonalny rok umieszczenia

Rok 4

 • Projekt inżynierii chemicznej
 • Zaawansowane płyny i kontrola
 • Bezpieczeństwo procesu i ochrona środowiska
 • Procesy inżynierii chemicznej 2

Plus jedna opcja z:

 • Czysta technologia procesowa
 • Innowacja i przedsiębiorczość


Możliwość zatrudnienia

Znajdziesz wiele sektorów otwartych dla ciebie: ropa i gaz, żywność i napoje, farmaceutyki, produkty energetyczne i chemiczne. Można prowadzić projekty projektujące i symulujące procesy chemiczne lub być inżynierem ds. Badań i rozwoju pracującym nad nowymi instalacjami, systemami i procesami.

Nasze podejście zawodowe sprawi, że staniesz się atrakcyjną perspektywą dla pracodawców - zrozumiesz teorię, ale będziesz mógł również z ufnością zastosować swoją wiedzę i umiejętności w miejscu pracy.

Twoja kariera

Po ukończeniu kursu będziesz gotowy do kariery zawodowej inżyniera. Możesz być inżynierem naftowym, wykorzystującym naukę i technologię do projektowania, obsługi i zarządzania procesami takimi jak wiercenie i produkcja w celu odzysku ropy i gazu. Używałbyś złożonych modeli matematycznych, aby zapewnić sprawne odzyskiwanie materiału, a także projektowanie części studni i systemów produkcyjnych. Typowe zarobki wynoszą 52 000-95 000 £ rocznie.

Lub możesz zostać inżynierem chemii, współpracując z chemikami procesów i inżynierami kontroli, aby upewnić się, że części procesowe są sprawnie skonfigurowane. Zastosowałbyś nowe technologie, zaprojektowałeś i zainstalowałeś nowe zakłady produkcyjne - może to być produkcja i pakowanie dla firm farmaceutycznych lub opracowanie nowych metod bezpiecznej produkcji energii jądrowej. Doświadczeni inżynierowie zarabiają około 50 000 £.

Służba na rzecz zatrudnienia

Jesteśmy University of the Year dla Graduate Employment - The Times and Sunday Times Good University Guide 2018.

W LSBU chcemy przygotować Cię do udanej kariery. Podczas studiów - i przez dwa lata po ukończeniu studiów - będziesz mieć dostęp do naszej usługi zatrudnienia, która obejmuje:

 • Tablica online, w której można zobaczyć szeroki wybór miejsc docelowych: w niepełnym wymiarze godzin, w pełnym wymiarze godzin lub dobrowolnie. Możesz także zajrzeć do naszych doradców w Job Shop, którzy zawsze służą pomocą w kolejnym kroku w wyszukiwaniu.
 • Nasza kariera zawodowa oferuje warsztaty grupowe na temat CV, technik wywiadów i znajdowania doświadczenia zawodowego, a także regularne prezentacje od pracodawców z różnych sektorów.

Nasz zespół Studenckie Przedsiębiorstwo może również pomóc Ci rozpocząć własną działalność gospodarczą i rozwinąć cenne umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Udogodnienia

Praca praktyczna stanowi ważną część kursu, a nowoczesne, dobrze wyposażone laboratoria LSBU są przeznaczone do nauki chemii, biologii, inżynierii i zastosowań komputerowych. Prowadzi to w późniejszych latach do oryginalnych badań laboratoryjnych.

Oprogramowanie branżowe dla inżynierów naftowych

Studenci w zakresie inżynierii chemicznej, procesowej i petrochemicznej na LSBU korzystają z szczegółowych instrukcji, które otrzymują w pakiecie standardowych pakietów oprogramowania obejmujących: PETREL, HYSYS, Eclipse, Prosper i GAP.

Nauczać i uczyć

Będziesz mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach szkolnych i laboratoryjnych, zwykle od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie kampusu Southwark. Sesje praktyczne obejmują chemię, inżynierię chemiczną i warsztaty.

Ćwiczenia

Prawie wszystkie przedmioty kursu mają element zajęć. Zajęcia mogą obejmować pisemne eseje, artykuły problemowe, raporty laboratoryjne, raporty z projektów, prezentacje ustne, testy w klasie i oceny obecności. Aby przejść laboratorium zajęć, musisz uczestniczyć w sesjach praktycznych.

Personal Tutoring

Jako student inżynierii, przydzielony zostanie wyznaczony opiekun podczas twoich pierwszych trzech tygodni w LSBU. Rolą Twojego nauczyciela jest być twoim głównym kontaktem do akademickiego i zawodowego wsparcia rozwoju.

Twój opiekun pomoże Ci w pełni wykorzystać swój czas w LSBU, udzielając porad i wskazówek dla innych źródeł wsparcia na uniwersytecie.

Powinni być pierwszą osobą na uniwersytecie, z którą rozmawiasz, jeśli masz jakiekolwiek trudności, które mają wpływ na twoją pracę. Mogą to być problemy akademickie, finansowe, zdrowotne lub innego rodzaju.

Będziesz mieć spotkania z osobistym opiekunem co najmniej dwa razy w semestrze. Niektóre spotkania będą indywidualne, a inne będą w małych grupach. Możesz skontaktować się ze swoim nauczycielem, aby uzyskać dodatkowe wsparcie przez e-mail lub osobiście.

Wymagania wstępne

 • Poziom BBB lub
 • BTEC National Diploma DDM lub
 • Dostęp do kwalifikacji HE z 24 Wyróżnieniami i 21 zasługami, w tym 3 Wyróżnienia z matematyki i 3 zasługami w fizyce lub
 • Ekwiwalent poziomu 3 kwalifikacji o wartości 122 punktów UCAS.
 • Kandydaci muszą posiadać 5 egzaminów GCSE, w tym matematyki i języka angielskiego lub równoważnego (zreformowanego GCSE na ocenę 4 lub wyższą).
 • Witamy kwalifikacje z całego świata. Kwalifikacje w języku angielskim dla studentów zagranicznych: ocena IELTS 6.0 lub Cambridge Proficiency lub Advanced Grade C.

Wszystkie moduły mogą ulec zmianie przez uniwersytet i mogą różnić się od modułów oferowanych podczas studiów.

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 40 więcej kursów w London South Bank University »

Ostatnia aktualizacja February 24, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 23, 2019
Duration
3 - 4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
9,250 GBP
Opłata za 1 rok w pełnym wymiarze godzin w Wielkiej Brytanii / UE: 9250 GBP; Opłata międzynarodowa: 13125 £.
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 23, 2019
Data końcowa
Sty 24, 2022
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 23, 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Sty 24, 2022