WSTĘP przez Dziekana

Ten nowy prospekt dla programów studiów określa szczegółowo informacje na temat struktury Kolegium Inżynierii i zawiera wyciągi z przepisów regulujących uniwersyteckich studiów pierwszego stopnia.

Od 2002/2003 sesji College został oferując studia w czterech głównych dziedzinach, a mianowicie:

  • Inżynieria chemiczna i paliwowa
  • Inżynieria lądowa i wodna
  • Elektryczne / Elektronika i Inżynieria Komputerowa
  • inżynierii mechanicznej

Wszystkie programy są w pełni akredytowany przez obie NUC i Coren.

Nowy prospekt emisyjny, który został oceniony według NUC Benchmark minimalne standardy akademickie (BMAS) musi mieć wielką wartość dla studentów i pracowników uczelni i innych osób, które mogą chcieć uzyskać informacje na temat programów akademickich we wszystkich sześciu wydziałów w Kolegium Inżynierii

Program Wydział Inżynierii Lądowej, który rozpoczął się we wrześniu 2002 (2002/2003 sesji) z początkowym spożyciu około 15 studentów, obecnie populacji studentów z ponad 100 w sesji 2015/2016. Po drugie, początkowa siła zespół dwa (2) znacznie wzrosła. Zakład ma osiem (8) pracowników. pięć (5) są kadry nauczycielskiej w pełnym wymiarze godzin; trzy (3) są wykładowcami w niepełnym wymiarze godzin; oraz jeden (1) jest Technolog.

Obecny stosunek personelu student w pełnym wymiarze czasu, szacuje się na 1: 10I spełnia zalecenia NUC i Coren.

Departament przyniosły całkowitą liczbę absolwentów 190 (z B. inż. Stopień) od 2006/07, kiedy to ukończył zestaw pionier 2015/2016. Wielu z nich pracuje w renomowanych firmach inżynierskich. I całkiem spora liczba robi swoje studia za granicą.

Departament czyni umiarkowany, ale stabilny i spójny postęp rozwojowy.

Zakład jest teraz wyposażony w podstawowe udogodnienia, a mianowicie: mebli biurowych i urządzeń; pomieszczenia; sale wykładowe; laboratorium / warsztat; biblioteki; IT i internetowe udogodnienia, itp

Uczelnia stale zapewniając więcej zaplecze laboratoryjne / warsztat, w szczególności w następujących dziedzinach specjalizacji działu: Water Resources / środowiska; Struktury; Materiały; Geotechnika; Badania i geo- informatyki i przewozy i autostrady inżynierii; itp.

Biblioteka Centralna ma wiele książek i czasopism inżynierii lądowej i wodnej. Poza tym, studenci inżynierii lądowej i wodnej są bardzo posługiwać się komputerem i wystawia na IT i urządzeń internetowych.

Studenci też zrobić ich szkolenia w renomowanych zakładach przemysłowych opartych inżynierskich.

Pracownicy poważnie zaangażować się w różnych wysiłków budowania rozwojowa i pojemność.

Są obecni i uczestniczyć w seminariach, konferencjach technicznych; publikuje artykuły i podejmować studia (M. Eng.and programy doktoranckie).

Zakład jest bardzo dumny z pana Thomasa Oluwafemi Olumide, który stał się pierwszym uczniem, aby wyróżnieniem (z CGPA 4.69) na Wydziale Inżynierii Lądowej w lipcu 2013 r.

Poza Departamentu przyniosły trzy (3) inne honory pierwszej klasy w 2014 roku.

Ze skutkiem od 2010/2011 sesji naukowej, wszystkie istniejące kursy (100 - 500 poziomów) zostały poprawione i zaktualizowane zgodnie z NUC Benchmark minimalnych standardów akademickich (BMAS). Szczególnie, EPS 223: Wprowadzenie do Umiejętności Przedsiębiorczych (2 jednostki kredytowej i 200 Poziom Drugi semestr oczywiście) i EPS 311: Wprowadzenie do nauki o przedsiębiorczości (2 jednostek kredytowych, a 300 na poziomie pierwszego semestru kursu) zostały wprowadzone. Nowy program nauczania akademickiego zgodnie BMAS rozpoczęto w 2010/2011 sesji akademickiej.

Wydział Inżynierii Lądowej dostał pełną NUC akredytacji w listopadzie 2007 roku do marca 2013 roku. Departament otrzymał również pełną Coren akredytacji w lipcu 2009 r.

Departament miał NUC Akredytacji wizytację w listopadzie 2014 roku i ma nadzieję zapewnić akredytację.

Ogólne Warunki przyjęcia

Kandydatów ubiegających się o przyjęcie na poziomie 100 do Wydziału Inżynierii Lądowej prowadzącą do Bachelor of Engineering (B. Eng) Stopień, powinien posiadać przepustki na poziomie kredytową lub wyższym, w Liceum Certificate Examination (SSCE) lub General Certificate of Education (GCE) "o" poziomie w pięciu przedmiotów, w tym matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego plus akceptowalny Pass w Egzaminy uniwersytety maturalnego (UME), gdzie stosowne. Równoważne przechodzi w badaniach prowadzonych przez Neko i NABTEB są akceptowane.

Bezpośredni Wymagania Wejście

  • Poziom drugi A 'przechodzi Matematyki i Fizyki
  • oraz dodatkowy zastrzeżeniem zależnym. Kandydaci powinni posiadać pięć kredytów w tym języka angielskiego, matematyki, fizyki, chemii oraz dodatkową zależną podlegające wyniki na O'level i A'level muszą być pobrane w nie więcej niż dwóch posiedzeń; lub
  • Świadectwo National Diploma z zatwierdzonych uniwersytetów lub kolegiów technologii lub Politechniki z klasy nie niższej niż Zasługi. Ponadto wnioskodawca musi posiadać pięć punktów w SSCE / GCE O 'poziomu / Neco lub jej równowartość w tematy, które obejmuje języka angielskiego, matematyki i fizyki, chemii i dodatkowy przedmiot uzupełniającej.
  • Wszelkie inne istotne poświadczeń zatwierdzona przez Senat Uczelni.
Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 9 więcej kursów w Igbinedion University, Okada »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Mar 2020
Duration
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Mar 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń

Mar 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa