ESSEC Global BBA Bachelor of Business Administration

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 5

Opis programu

Lata 1 i 2

Możesz wybrać, czy chcesz rozpocząć program w naszym kampusie ESSEC France, w kampusie ESSEC Azja-Pacyfik (Singapur), czy w kampusie ESSEC Afryka-Atlantyk (Maroko).

Kursy

Kursy prowadzone są wyłącznie w języku angielskim na terenie kampusu Azji i Pacyfiku, w języku francuskim na terenie kampusu Atlantycko-Afrykańskiego oraz w języku angielskim lub francuskim na terenie kampusu Francji. Obejmują tę samą tematykę z silnym naciskiem na środowisko geograficzne.

 • Nabycie wiedzy o wszystkich podstawach zarządzania, takich jak marketing, finanse, ekonomia, prawo, zachowania produkcyjne itp .;
 • Otwórz swoje międzynarodowe horyzonty dzięki kursom na temat geopolityki, handlu międzynarodowego itp .;
 • Stań się naprawdę wielojęzyczny, ucząc się 3 języków: francuski i angielski są obowiązkowymi językami obcymi dla osób, które nie są językami ojczystymi.

Doświadczenie zawodowe

Organizuj letnie staże w dowolnym miejscu na świecie i zdobądź różnorodne i cenne doświadczenia zarówno dla rozwoju osobistego, jak i zawodowego.

 • 3-miesięczny staż daje prawdziwy pierwszy smak życia w firmie i doświadczenie operacyjne na poziomie młodszym
 • Miesięczny projekt humanitarny lub społeczny zapewnia praktyczne doświadczenie w terenie i otwiera przed nowymi wyzwaniami i sposobem myślenia

Tor IBEA

International Business Education Alliance "IBEA" to program akademicki we współpracy między ESSEC i 3 prestiżowymi uczelniami partnerskimi:

 • University of Mannheim, Niemcy
 • Fundacao Getulio Vargas - Rio de Janeiro, Brazylia
 • University of South Carolina, USA

Pod koniec 1 roku uczniowie z każdej szkoły mogą ubiegać się o udział w programie i tylko dziesięciu uczniów z każdego z nich jest wybranych. Studenci przyjęci na torze IBEA, który rozpoczął się w Singapurze lub Maroku, mogą wybrać pierwszy semestr drugiego roku zarówno we Francji, jak iw Singapurze. Drugi semestr drugiego roku będzie z powrotem w kampusie, gdzie zaczęli. Pod koniec drugiego roku przyjęci studenci będą spędzać jeden semestr w każdej z naszych szkół partnerskich. Jest to doskonała okazja, aby spędzić czas w jednych z najbardziej prestiżowych szkół biznesu na całym świecie, spotkać się i nawiązać kontakty z ludźmi z różnych środowisk i narodowości, uczyć się w kilku środowiskach, a do czasu uzyskania dyplomu, będziesz miał prawdziwie międzynarodowy profil poszukiwany przez pracodawców.

Lata 3 i 4

Niezależnie od tego, do którego kampusu zdecydujesz się rozpocząć studia, wszyscy uczniowie, z wyjątkiem studentów na torze IBEA, spotykają się, aby kontynuować program w jednej z trzech ścieżek, z których wszystkie koncentrują się na zapewnieniu lepszej międzynarodowej ekspozycji i doświadczenia zawodowego. .

Kursy

Masz do wyboru setki przedmiotów do wyboru, więc chcesz pozostać wszechstronnym i przetestować i wypróbować wiele różnych dziedzin lub wolisz specjalizować się w jednym wybranym obszarze. Będziesz mógł to zrobić. Przykłady kursów i seminariów zawierać:

Zarządzanie, rachunkowość marketingowa, ekonomia, zasoby ludzkie, systemy informacyjne, matematyka finansowa, prawo gospodarcze, operacje, przedsiębiorczość, statystyki itp.

Wymiany

Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, zrobisz wymianę uniwersytecką za granicą. To nie tylko otworzy cię kulturowo na nowy kraj, sposób życia, sposób myślenia itp., Ale poprawi twoje umiejętności językowe, ponieważ wybór jest często związany z językami obcymi, których nauczyłeś się przez pierwsze dwa lata.

To niezapomniane doświadczenie przyczyni się do tego, że staniesz się bardziej otwartym i elastycznym menedżerem, zdolnym do pracy w wielokulturowych i wielojęzycznych zespołach i firmach.

Dobrą wiadomością jest to, że nie jesteś ograniczony do 1 lub 2 możliwości wymiany, ale potencjalnie musisz wybrać spośród 150 globalnych partnerów BBA. Niezależnie od twoich osobistych zainteresowań i linków, niezależnie od twoich przyszłych celów zawodowych, na pewno znajdziesz właściwą dla siebie wymianę!

Doświadczenie zawodowe

Dokończ swój pierwszy dłuższy staż lub staż, aby naprawdę mieć przewagę w miejscu pracy jako młody absolwent.

 • ostatni sześciomiesięczny staż decyzyjny sprawi, że staniesz na stanowisku z większą odpowiedzialnością, gdzie możesz poświęcić się konkretnym projektom
 • 2-letnia umowa na praktykę oznacza, że ​​będziesz zatrudniony przez firmę i na przemian między nauką a pracą

Oprócz pełnienia funkcji potężnego wsparcia kariery, jest to atrakcyjne rozwiązanie finansowe, ponieważ stażyści i stażyści otrzymują wynagrodzenie, a przy stażach firma obejmuje również dwuletnie nauczanie.

Tydzień iMagination

Przejście z pierwszej do drugiej połowy twoich studiów. Znany również jako tydzień iXperience, Tydzień IMagination wita studentów z Singapuru, Maroka i Mauritiusa na kampusie Cergy na początku trzeciego roku. W tym tygodniu wprowadzającym nasi międzynarodowi studenci uczą się o naszym kampusie we Francji i są zachęcani do mieszania się, rozwijania i myślenia poza sceną.

Wymiany

ESSEC Global BBA posiada międzynarodową sieć wymiany 161 uczelni partnerskich w 44 różnych krajach na 5 kontynentach, więc na pewno znajdziesz to, czego szukasz!

Od roku w programie, w zależności od wybranego szlaku, wzbogacisz swoje międzynarodowe doświadczenie, przechodząc do wymiany na 1 lub 2 semestry.

ESSEC został wyróżniony Karta Eramus dla szkolnictwa wyższego na lata 2014-2020.

Podwójne stopnie

W swoim czwartym roku będziesz mieć możliwość skorzystania z programu podwójnego dyplomu z jednym z następujących uniwersytetów:

• EBAPE / FGV - Fundação Getulio Vargas, Brazylia

• ESA Business School, Bejrut, Liban

• ESIC Biznes

• Fachhochschule Dortmund University of Applied Sciences and Arts, Niemcy

• Wydział Biznesu i Handlu, Uniwersytet Keio, Japonia

• Plekhanov Russian University of Economics w Moskwie, Rosja

• Shanghai Jiao Tong University, Chiny

• Uniwersytet Tongji w Szanghaju w Chinach

Z dumą informujemy, że od teraz dostępna jest opcja podwójnego dyplomu na Uniwersytecie Yonsei w Séoul w Korei Południowej. Yonsei School of Business i ESSEC Business School wymieniły wcześniej studentów, ale po raz pierwszy Yonsei University podpisał umowę o podwójnym stopniu na poziomie licencjata.

W każdym programie wymiany jest ograniczona liczba miejsc. Mogą obowiązywać pewne kryteria kwalifikowalności, takie jak studiowanie i zaliczanie zajęć z języka obcego danej uczelni partnerskiej podczas pierwszego cyklu studiów w ESSEC .

IBEA International Business Education Alliance

Pod koniec pierwszego roku możesz ubiegać się o udział w programie IBEA, który pozwoli Ci spędzić trzy pierwsze semestry w kampusie ESSEC którym rozpocząłeś studia, semestr w naszym kampusie ESSEC Asia Pacific w Singapurze, a następnie semestr na każdym z następujących uniwersytetów:

• University of Mannheim, Niemcy

• Uniwersytet Karoliny Południowej, Darla Moore School of Business, USA

• EBAPE / FGV - Fundação Getulio Vargas, Brazylia

Gdzie są teraz nasi absolwenci

44% wchodzi na rynek pracy

88% studentów znajduje pracę w ciągu 4 miesięcy od ukończenia studiów

70% pracuje w międzynarodowym środowisku

Średnia pensja początkowa w wysokości 37 000 €

Główne sektory, w których pracują nasi absolwenci: ICT, Luxury, Audit

52% dąży do uzyskania tytułu magistra

 • W ESSEC w MSc in Management lub Advanced Master's
 • Lub w najbardziej prestiżowych uniwersytetach na świecie, tj. London Business School, London School of Economics, Bocconi University, ESADE Business School, HSG St Gallen, Stanford University, University of Sydney, itp.

4% tworzy własne firmy

Inkubatory przedsiębiorczości ESSEC Ventures i Antropia we francuskich kampusach zakładają start-upy i zapewniają wsparcie w zakresie coachingu i zasobów.

Nasi absolwenci z przedsiębiorczymi talentami to:

 • Corinne Vigreux, klasa 1987, założyciel "Tom-Tom"
 • Patrick Dalsace, klasa 1999, twórca "La Fourchette"
 • Nicolas Wolfovski, Class of 2009, Twórca "La Fabrique du Sur-Mesure"
 • Louis Bataille i Guillaume Caffin, klasa 2011, twórcy "Les Deux Gourmands"

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Innovative, involved and international; ESSEC Business School, one of the leading institutions in Europe for business education, offers a unique learning experience that trains responsible leaders who ... Czytaj więcej

Innovative, involved and international; ESSEC Business School, one of the leading institutions in Europe for business education, offers a unique learning experience that trains responsible leaders who are able to reinvent business. Accredited by AACSB, EQUIS, and AMBA, ESSEC maintains a superior level of academic excellence that is recognized worldwide. Pokaż mniej
Cergy , Paryż , Singapur , Port Louis , Casablanka + 4 Więcej Mniej