Read the Official Description

Grafiki i Komunikacji Wizualnej

Kurs ofGraphic i Visual Communicationis na celu kształcenie projektantów specjalizujących się w:

 • grafika reklamowa,
 • projekt graficzny,
 • reklama,
 • scenografia i copywriting,
 • opakowania, reklama,
 • projektowanie stron internetowych, publikowanie,
 • loga i tożsamość marki,
 • marketing
, Kurs jest aktywna od 1997 roku i na bieżąco z każdym nowym wydaniu. Kurs jest uznawany przez MIUR jako akademicki Dyplom Poziom I. Grafiki i Komunikacji Wizualnej

Kto to ma na celu

Kurs na poziomie uniwersyteckim jest skierowany do maturzystów, ze wszystkich typów szkół średnich, którzy zamierzają rozwijać w kulturze projektowania graficznego. Obraz, we wszystkich swoich formach, jest obecnie głównym nośnikiem komunikacji instytucjonalnej, społecznej i promocyjnych, od klasycznego do identyfikacji wizualnej reklamy na opakowaniu w taki sposób, aby stanowić wszechobecny świat mediów. Jest to rozszerzony zakres pracy graficznej lub wizualnej komunikacji projektanta.

CELE EDUKACYJNE

Cele realizowane w grafikę i oczywiście Komunikacji Wizualnej są:

 • zagwarantować studentom osiągnięcie krytycznej dojrzałość i zrozumienie problemów związanych z uprawiania zawodu w sektorze, który jest szybko i ciągle się zmienia;
 • dostarczenie studentom wiedzy i szkoleń technicznych doświadczeń w dziedzinie projektowania graficznego i komunikacji wizualnej dla szybkiego i satysfakcjonującego początek ich działalności zawodowej;
 • aby zapewnić absolwenci posiadają niezawodną metodę projektowania graficznego, który obejmuje kreatywności i dyscypliny, zarówno poparte odpowiednią znajomością technik reprezentacji, zarówno ręczne i wspomagane komputerowo, dzięki najbardziej zaawansowanym oprogramowaniem dostępnym do projektowania 2D.

Podczas kursu, studiów i dokładnie analizuje wszystkie te dyscypliny, które wspierają projekt graficzny zapewniając go, z jednej strony, z niezbędnym wymiarze pragmatycznym, az drugiej strony, z tego stałej struktury teoretyczno-krytyczną i głębokości kultury, które są niezbędne dla wykształconych i świadomych projektantów. W tym celu oraz w celu umożliwienia dojrzewania świadomości znaczenia i wartości prac graficznych i artystycznych, kurs oferuje praktyczną naukę, takich jak techniki obrazowania, technik wydawniczych i rysunku odręcznego, wraz z teoretyczno-krytyczną nauczania, takich jak historia komunikacji wizualnej, teoria percepcji i formy, i reklamy. W ciągu trzech lat, student rozwija zdolność do tworzenia i wdrażania projektów projektu dla firmy, projektowanie do publikacji, projektowania produktu (opakowanie), strategiczny projekt, kampanie reklamowe, handlowe i społeczne, projekt graficzny dla środowisk. Zdobywają również zdolność do zarządzania cykli pracy z punktu widzenia planowania i administracji.

Przyznane kwalifikacje

Akademickie Poziom Dyplom I uznane przez MIUR.

pień pracy

Wizualny projektant komunikacji jest w stanie wygodnie pracować z agencji reklamowych, firm produkcyjnych, profesjonalnych studiach i przedsiębiorstw w sektorze komunikacji wizualnej. Są one w stanie zarządzać trwającą ewolucję technologiczną, zrozumieć dynamikę kulturowego kontekstu, w którym działają i rozważyć aspekty ekonomiczne, wydajne związane z działalnością projektu przeprowadzanymi. Mogą pracować w różnych sektorach komunikacji wizualnej, we Włoszech i za granicą, pracowników lub freelancerów; aktywności zawodowej, a po otrzymało szereg lat doświadczenia, jako dyrektorów artystycznych; w reklamie i zintegrowanych agencji komunikacyjnych; jako pracowników, konsultantów lub współpracowników; we wszystkich obszarach publikacji, jako projektanci redakcyjnych; z prywatnymi lub publicznymi organami, do konsultacji i współpracy jako grafików.

Partnerzy

AIAP, gnam, Saatchi & Saatchi, logo Apple, Greenpeace, La Repubblica, Nissan, Enel, Barilla, Nastro Azzurro, ACEA, Coop, Peroni.

Tematy

Szkolenie jest podzielone na trzy cykle nauczania na każdy rok akademicki. Cykle składają się z wykładów, warsztatów i specjalistycznych warsztatach, które są podzielone na trzy główne obszary:

 • technologie produkcyjne, projektowanie i reprezentacji;
 • historii, krytyki i teorii;
 • laboratoria projektowe.

W pierwszym roku ma na celu szkolenia studentów w podstawowych dziedzin projektowania graficznego, teoretyczna jak praktyczne, aby być w stanie zbliżyć się do późniejszych laboratoria wyposażone w odpowiednią wiedzę.

Drugi rok ma na celu doskonalić przygotowania podjęte w pierwszym roku, aby zacząć kształtować sylwetkę zawodową z realizacją urzędowej kwalifikacji grafikiem. Trzeci rok przesuwa się w kierunku specjalizacji studenta jako asystent scenografa. Uzyskanie tej kwalifikacji zawodowych pozwoli studenci, po przeprowadzeniu odpowiedniego doświadczenia jako asystent, pracować jako dyrektorów artystycznych, wiodąca postać w projektowaniu komunikacji wizualnej i naturalny cel w karierze grafików.

Lokalizacja przedmiotu

Kurs "Grafiki i Visual Communication" odbędzie się w Rzymie w Quasar Uniwersytetu projektu. Via Crescenzio 17 A Roma (RM) - 00193

Program taught in:
Język angielski

See 2 more programs offered by Quasar Design University in Rome »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Listop. 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Listop. 2019
Application deadline

Listop. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa