Licencjat (z wyróżnieniem) w statystycznej nauce o danych

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Przegląd

Nauka o danych statystycznych jest podstawą nowoczesnej analizy danych, która przekształca dane w informacje wywiadowcze w celu podejmowania decyzji i rozwiązywania trudnych problemów. Zastosowania obejmują dziedziny od ekonomii i medycyny po nauki społeczne i środowiskowe. Stopień ten obejmuje teoretyczne i stosowane elementy współczesnej statystyki oraz zapewnia szkolenia i praktyczne doświadczenie w modelowaniu, analizowaniu i interpretowaniu rzeczywistych danych wymaganych w gospodarce, przemyśle i badaniach. Pierwsze lata studiów obejmują podstawy matematyki, informatyki, prawdopodobieństwa i statystyki. Ostatnie lata skupiają się na zaawansowanych tematach specjalistycznych z zakresu modelowania statystycznego, nauki o danych, uczenia maszynowego, prawdopodobieństwa i procesów stochastycznych.

Zawartość kursu

Pierwszy rok

Rachunek różniczkowy; Wprowadzenie do nauk statystycznych oraz kursy opcjonalne, w tym logika i dowód, matematyka dyskretna i tworzenie oprogramowania.

Drugi rok

Prawdopodobieństwo i statystyka; Algebra liniowa; Matematyka aktuarialna i finansowa; Analiza rzeczywista i opcjonalne kursy, w tym bazy danych i projektowanie oprogramowania.

Trzeci rok

Modele statystyczne; Procesy stochastyczne; Statystyki bayesowskie; Modele przetrwania; Metody statystyczne w naukach społecznych oraz kursy fakultatywne, w tym sztuczna inteligencja i systemy zarządzania bazami danych.

Czwarty rok

Szereg czasowy; Optymalizacja; Symulacja i obliczenia statystyczne; Dalsze metody statystyczne; Podstawy statystycznego uczenia maszynowego; Rozprawa doktorska i opcje z szerokiego wyboru, w tym tematy specjalne w modelowaniu statystycznym (np. W epidemiologii, ekologii lub finansach), obliczenia statystyczne i analityka wizualizacji danych.

Wymagania w języku angielskim

Tam, gdzie angielski nie był środkiem nauczania w szkole średniej, kandydaci muszą wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego odpowiadającą IELTS 6.0 Academic (bez elementu poniżej 5,5).

Termin składania wniosków

Nasz kampus w Dubaju działa przez cały rok, cały proces rekrutacji: jak tylko jedno nabór zostanie zamknięty, zaczynamy przyjmować zgłoszenia do następnego. Możliwe jest również odroczenie daty początkowej o maksymalnie rok.

Większość studentów stosuje 6–10 miesięcy przed wybranym spożyciem. Przyjmujemy zgłoszenia do 3 tygodni przed rozpoczęciem każdego naboru, ale należy pamiętać, że spóźnione podanie prawie na pewno będzie oznaczało opóźnienie w świadczeniu podstawowych usług administracyjnych, takich jak legitymacja studencka (bez których nie będziesz dostęp do biblioteki lub usług online).

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry.

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry. Pokaż mniej
Miasto akademickie