Licencjat w fotografii

Informacje ogólne

Opis programu

Będziesz rozwijał się jako specjalista ds. Obrazów, który wykorzystuje fotografię i inne media, aby wizualnie wyrażać własną wizję rzeczywistości w sposób prowokujący i osobisty.

Studiowanie fotografii oznacza rozwinięcie nowych sposobów myślenia i widzenia. Odnosi się do świata poprzez zdjęcia (fotograficzne), a jako profesjonalny fotograf musisz wiedzieć, jak radzić sobie z tym potężnym medium. Jaka jest twoja osobista wizja w odniesieniu do fotografii jako medium i formy sztuki?

Będziesz rozwijał się jako specjalista ds. Obrazów, który w swoim indywidualnym i pytającym sposobie wykorzystuje fotografię jako narzędzie do urzeczywistniania świata w sposób prowokujący i wizualnie wyzwalający. Odnoszą się do świata poprzez obrazy, wykorzystując swoją wiedzę na temat właściwości środka fotografii. Obrazy fotograficzne mają swój charakter odróżniający, zapewniają konkretne możliwości i zajmują szczególne miejsce we współczesnej kulturze wizualnej. Jako fotograf ma również znajomość języka i ogólnych znaczeń obrazów, które można zgłaszać do własnych celów.

Fotografia w coraz większym stopniu dotyczy sposobu, w jaki obrazy fotograficzne odnoszą się do świata, nie tylko pod względem kultury wizualnej, ale także ogółu społeczeństwa. Oznacza to, że nie tylko uczysz się tworzyć mocne i wyróżniające się obrazy, ale także tworzyć obrazy, które w sposób potężny wpływają na fotografię jako medium. Będziesz współpracować ze sobą i nawiązywać kontakty z innymi twórcami obrazu, ze społeczeństwem, ze społeczeństwem, aby tworzyć dzieła wyróżniające się codziennymi zdjęciami społecznościowych mediów.

Program nauczania spójnie odnosi się do wiedzy, umiejętności i wiedzy z zakresu fotografii profesjonalnej, na płaszczyźnie wizualnej, technicznej i teoretycznej / badawczej, przy ciągłym skupieniu się na międzynarodowym kontekście zawodowym. Studenci pracują nad projektami oraz w dynamicznej profesjonalnej sytuacji eksperymentowania, poszukiwań, badań, tworzenia i refleksji, które stale dają im kontakt z nowymi środowiskami, tematami i wyzwaniami.

Program zajęć dotyczy również ciągle zmieniającej się praktyki współczesnych fotografów. Środowisko fotografii nie jest już wyłączną domeną niewielkiej liczby profesjonalistów: rzeczywiście prawie wszyscy robią zdjęcia dziś. Zwykle to są zdjęcia cyfrowe, a coraz więcej amatorów fotografów potrafi również przetwarzać te obrazy w formacie cyfrowym. Choć każdy jest w stanie zarejestrować swoje własne życie, a także przetwarzać i publikować wyniki na własnych platformach osobistych (mediach społecznościowych, blogach), fotograf pozostaje specjalistą z możliwością nadzorowania i refleksji na tym polu zawodowym.

img

Kariera

  • Artysta / Fotograf
  • Badacz

Tworzenie Pionierów

Nasze sukcesy absolwentów fotografii są: Barry van Leeuwen (nominowana do Nagrody Akademii Fotografii); Marylene Rutten (laureat nagrody Drempel); Marijke Groeneveld (zwycięzca Festiwalu Fotografii Leiden); Csilla Klenyánszki; Benjamin Li; Erik Kroes.

Lista kontrolna portfela

Czy jesteś ...

  • utalentowany w sztukach wizualnych?
  • niezależny i odpowiedzialny?
  • dedykowane i motywację?
  • przedsiębiorczy?

Następnie odwiedzić jednego z naszych Dni Otwartych lub Wieczory otwarte - i zabrać portfel! - I ubiegać się o przyjęcie.

Co

Wybór 10-15 utworów, które zostały poprzedzone procesem twórczym

Na przykład: projekty, obiekty, fotografie, filmy, gry, animacje, fashion (akcesoria), meble, modele, rysunki, plakaty, kampanie, obrazy, nadające się artefakty i rzeźby. Możesz opublikować i przedstawić to wszystko w estetycznym tradycyjnej folderze portfelem, ale można również stosować różne metody: Prace 3D może być wniesione w polu (tektura), prace cyfrowe mogą być prezentowane na laptopie lub tablecie.

Proszę zwrócić uwagę: Oprócz tych prac, proszę pokazać nam kilka innych rzeczy stworzonych. Należy zwrócić szczególną wybór pomiędzy tymi dwoma. W ten sposób możemy ocenić, w jakim stopniu masz wgląd w swoje własne cechy i własnej pracy.

Ostatnia aktualizacja Lipiec 2017

Informacje o uczelni

The Willem de Kooning Academy offers contemporary and cutting edge art courses that complement changing, international practice. The outside world is no longer looking for the autonomous artist or the ... Czytaj więcej

The Willem de Kooning Academy offers contemporary and cutting edge art courses that complement changing, international practice. The outside world is no longer looking for the autonomous artist or the graphic designer, but rather for people who possess a multitude of talents and skills and who look beyond the borders of their original discipline. Pokaż mniej