Licencjat w sztukach plastycznych

Informacje ogólne

Opis programu

Teoria sztuki, badania i eksperymenty odgrywają istotną rolę w programie studiów

Sztuka istnieje w ramach sieci odsyłaczy: artysta oddaje światu całość. W ramach programu studiów Fine Arts uczysz się definiowania i ponownego zdefiniowania sztuki, która może być - w stosunku do społeczeństwa. Będziesz rozwijać swój talent artystyczny poprzez wszechstronne szkolenie we wszystkich aspektach zawodu: stosowane badania artystyczne, rozwijanie koncepcji, "tworzenie" umiejętności, komunikacja i prezentacja pracy, a także umiejętności przedsiębiorcze szczególnie istotne w dziedzinie sztuki . W ten sposób staniesz się pionierem tworzącym, pracując nad własnymi, samodzielnymi wizualnymi projektami badawczymi.

Zapoznasz się z teorią i historią sztuki w związku z aktualnymi wykładami w sztuce, badaniami praktyki artystycznej, poznawaniem i eksperymentowaniem z różnymi umiejętnościami "myślenia", pisaniem jako medium (wizualnym), rozwijaniem i prezentacją swoich pomysłów, współpracy Z kolegami z dziedziny sztuki i projektowania.

Po ukończeniu studiów będziesz miał kwalifikacje do pracy w społecznych, handlowych lub autonomicznych platformach sztuki współczesnej; Stać się twórcą i / lub mediatorem w sztuce; Kurator lub organizator kultury; Badacz społeczny przy użyciu artystycznych środków i metod; Lub na poziomie magistra, technologii medialnej, zarządzania kulturą lub badań artystycznych.

Twój indywidualny plan artystyczny

Będziesz rozwijać swój talent artystyczny poprzez wszechstronne szkolenie we wszystkich aspektach zawodu: stosowane badania artystyczne, rozwój koncepcji, umiejętności techniczne, a także umiejętności komunikacji, prezentacji i przedsiębiorczości, szczególnie odnoszące się do dziedziny sztuki. Teoria sztuki, badania i eksperymenty odgrywają istotną rolę w programie studiów.

Nauczysz się również pracować wspólnie i organizować i dokumentować swoje działania w kwartalnych projektach, które zajmują się wszystkimi wymiarami zawodu. Będziesz pracować nad formułowaniem osobistego planu artystycznego wraz z nauczycielami. Będziesz koncentrował się na międzynarodowej stronie zawodu, na bieżącej praktyce artystycznej lub na kontynuowaniu studiów na poziomie magisterskim. Możesz również zdobyć kolejne międzynarodowe (pracy i nauki) doświadczenia poprzez program wymiany z jednym z naszych partnerskich instytutów w miastach takich jak Berlin, Marsylia czy Vancouver.

Wybraliście wymagający zawód: oprócz talentu, wymaga to również wiele powinowactwa do sztuki wizualnej i silnego poczucia tradycji w połączeniu z wolą eksperymentowania. Po ukończeniu studiów można również kontynuować studia na poziomie magistra, na przykład w Instytucie Piet Zwart WdKA.

img

Kariera

  • Artysta / wykonawca / pisarz / badacz
  • kurator
  • Mediator w sztuce
  • Badacz społeczny przy użyciu środków i metod artystycznych
  • Organizator kultury

Lista kontrolna portfela

Czy jesteś ...

  • utalentowany w sztukach wizualnych?
  • niezależny i odpowiedzialny?
  • dedykowane i motywację?
  • przedsiębiorczy?

Następnie odwiedzić jednego z naszych Dni Otwartych lub Wieczory otwarte - i zabrać portfel! - I ubiegać się o przyjęcie.

Co

Wybór 10-15 utworów, które zostały poprzedzone procesem twórczym

Na przykład: projekty, obiekty, fotografie, filmy, gry, animacje, fashion (akcesoria), meble, modele, rysunki, plakaty, kampanie, obrazy, nadające się artefakty i rzeźby. Możesz opublikować i przedstawić to wszystko w estetycznym tradycyjnej folderze portfelem, ale można również stosować różne metody: Prace 3D może być wniesione w polu (tektura), prace cyfrowe mogą być prezentowane na laptopie lub tablecie.

Proszę zwrócić uwagę: Oprócz tych prac, proszę pokazać nam kilka innych rzeczy stworzonych. Należy zwrócić szczególną wybór pomiędzy tymi dwoma. W ten sposób możemy ocenić, w jakim stopniu masz wgląd w swoje własne cechy i własnej pracy.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The Willem de Kooning Academy offers contemporary and cutting edge art courses that complement changing, international practice. The outside world is no longer looking for the autonomous artist or the ... Czytaj więcej

The Willem de Kooning Academy offers contemporary and cutting edge art courses that complement changing, international practice. The outside world is no longer looking for the autonomous artist or the graphic designer, but rather for people who possess a multitude of talents and skills and who look beyond the borders of their original discipline. Pokaż mniej