Teoria sztuki, badania i eksperymenty odgrywają istotną rolę w programie studiów

Sztuka istnieje w ramach sieci odsyłaczy: artysta oddaje światu całość. W ramach programu studiów Fine Arts uczysz się definiowania i ponownego zdefiniowania sztuki, która może być - w stosunku do społeczeństwa. Będziesz rozwijać swój talent artystyczny poprzez wszechstronne szkolenie we wszystkich aspektach zawodu: stosowane badania artystyczne, rozwijanie koncepcji, "tworzenie" umiejętności, komunikacja i prezentacja pracy, a także umiejętności przedsiębiorcze szczególnie istotne w dziedzinie sztuki . W ten sposób staniesz się pionierem tworzącym, pracując nad własnymi, samodzielnymi wizualnymi projektami badawczymi.

Zapoznasz się z teorią i historią sztuki w związku z aktualnymi wykładami w sztuce, badaniami praktyki artystycznej, poznawaniem i eksperymentowaniem z różnymi umiejętnościami "myślenia", pisaniem jako medium (wizualnym), rozwijaniem i prezentacją swoich pomysłów, współpracy Z kolegami z dziedziny sztuki i projektowania.

Po ukończeniu studiów będziesz miał kwalifikacje do pracy w społecznych, handlowych lub autonomicznych platformach sztuki współczesnej; Stać się twórcą i / lub mediatorem w sztuce; Kurator lub organizator kultury; Badacz społeczny przy użyciu artystycznych środków i metod; Lub na poziomie magistra, technologii medialnej, zarządzania kulturą lub badań artystycznych.

Twój indywidualny plan artystyczny

Będziesz rozwijać swój talent artystyczny poprzez wszechstronne szkolenie we wszystkich aspektach zawodu: stosowane badania artystyczne, rozwój koncepcji, umiejętności techniczne, a także umiejętności komunikacji, prezentacji i przedsiębiorczości, szczególnie odnoszące się do dziedziny sztuki. Teoria sztuki, badania i eksperymenty odgrywają istotną rolę w programie studiów.

Nauczysz się również pracować wspólnie i organizować i dokumentować swoje działania w kwartalnych projektach, które zajmują się wszystkimi wymiarami zawodu. Będziesz pracować nad formułowaniem osobistego planu artystycznego wraz z nauczycielami. Będziesz koncentrował się na międzynarodowej stronie zawodu, na bieżącej praktyce artystycznej lub na kontynuowaniu studiów na poziomie magisterskim. Możesz również zdobyć kolejne międzynarodowe (pracy i nauki) doświadczenia poprzez program wymiany z jednym z naszych partnerskich instytutów w miastach takich jak Berlin, Marsylia czy Vancouver.

Wybraliście wymagający zawód: oprócz talentu, wymaga to również wiele powinowactwa do sztuki wizualnej i silnego poczucia tradycji w połączeniu z wolą eksperymentowania. Po ukończeniu studiów można również kontynuować studia na poziomie magistra, na przykład w Instytucie Piet Zwart WdKA.

img

Kariera

  • Artysta / wykonawca / pisarz / badacz
  • kurator
  • Mediator w sztuce
  • Badacz społeczny przy użyciu środków i metod artystycznych
  • Organizator kultury

Lista kontrolna portfela

Czy jesteś ...

  • utalentowany w sztukach wizualnych?
  • niezależny i odpowiedzialny?
  • dedykowane i motywację?
  • przedsiębiorczy?

Następnie odwiedzić jednego z naszych Dni Otwartych lub Wieczory otwarte - i zabrać portfel! - I ubiegać się o przyjęcie.

Co

Wybór 10-15 utworów, które zostały poprzedzone procesem twórczym

Na przykład: projekty, obiekty, fotografie, filmy, gry, animacje, fashion (akcesoria), meble, modele, rysunki, plakaty, kampanie, obrazy, nadające się artefakty i rzeźby. Możesz opublikować i przedstawić to wszystko w estetycznym tradycyjnej folderze portfelem, ale można również stosować różne metody: Prace 3D może być wniesione w polu (tektura), prace cyfrowe mogą być prezentowane na laptopie lub tablecie.

Proszę zwrócić uwagę: Oprócz tych prac, proszę pokazać nam kilka innych rzeczy stworzonych. Należy zwrócić szczególną wybór pomiędzy tymi dwoma. W ten sposób możemy ocenić, w jakim stopniu masz wgląd w swoje własne cechy i własnej pracy.

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 10 więcej kursów w Willem de Kooning Academy »

Ten kurs jest Na kampusie
Wg lokalizacji
Wg daty