Przestrzenny design to dyscyplina, która kreatywnie łączy świadomość kulturową i artystyczną, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialność ekonomiczną i wiedzę techniczną.

Miasta, budynki, wnętrza: wszystkie mają ogromny wpływ na to, jak doświadczamy świata. W przestrzennym projekcie uwzględniamy zarówno środowisko miejskie, jak i wewnętrzne i zewnętrzne w małej i dużej skali. To dyscyplina kreatywnie łącząca świadomość kulturową i artystyczną, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialność ekonomiczną i wiedzę techniczną.

Nauczysz się zajmować się złożonymi zadaniami i sytuacjami stojącymi przed współczesnym społeczeństwem. Nauczysz się rozwijać osobistą wizję i konkretnie realizować tę wizję w praktyce projektowej. Metoda nauczania koncentruje się na projektach zajmujących się współczesnymi tematami, takimi jak trwałość, tożsamość i rekultywacja budynków. Projekty z poprzednich lat obejmowały "instant museum", flagowy sklep dla nowej marki, długowieczny hotel w przemysłowym rejonie Rotterdamu, wielokulturowy teatr w kościele w okręgu Zuidwijk w Rotterdamie oraz kreatywne wykorzystanie pustych przestrzeni w Centrum Rotterdamu.

Pracując nad projektami projektowymi odbędą się zajęcia praktyczne, poznają analizę, wykorzystują materiały, architekturę, techniki modelowania, tworzenia rysunków, programy komputerowe, techniki lekkich / kolorowych / tekstur oraz techniki prezentacji. Będziesz też brać udział w zajęciach z zakresu teorii i historii zawodowej. Ponadto masz możliwość uczestniczenia w programie wymiany z instytucjami partnerskimi w miastach takich jak Barcelona, ​​Glasgow czy Helsinki. Absolwenci poszukują pracy jako projektanci wnętrz, asystenci architekci, projektanci obiektów (na powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne), projektanci wystawy czy projektanci przestrzenni.

Nasi uczniowie rozwijają "umiejętności XXI wieku": tworzenie, myślenie krytyczne, komunikacja i tworzenie. Profesjonalny projektant przestrzenny jest w stanie zebrać i zintegrować następujące warstwy:

 • Forma: Uczucie: skład przestrzenny / rysunek, głębokie zrozumienie kształtu, koloru i porządku w świetle.
 • Forma następująca Funkcja: zachowanie człowieka w odniesieniu do obiektów i przestrzeni.
 • Forma następuje Przepływ: ruch i krążenie ludzi i towarów przez przestrzeń.
 • Postępuj zgodnie z Siła: projektowanie i budowanie obiektów przy użyciu inteligentnych materiałów i atrakcyjnych tekstur.
 • Forma podąża za Fikcją: wizualizowanie marzeń w cyfrowych lub analogowych przestrzeniach 2D i 3D.
 • Formularz Finanse: rozumienie finansowych konsekwencji idei przestrzennych.

Można też dodatkowo specjalizują się zdobyć mistrza architektury wnętrz & Design detaliczna w Piet Zwart Institute WdKA, albo w Rotterdamie Akademii Architektury i Urbanistyki.

img

Kariera

 • Projektant przestrzenny
 • Projektant wnętrz
 • Asystent architekta
 • Projektant obiektu w przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej
 • Projektant Wystawa
 • Projektant festiwalu

Tworzenie Pionierów

Nasze sukcesy Przestrzenne absolwenci konstrukcyjne obejmują: Tom van Odijk & David Baars (TomDavid ARCHITECTEN); Dennis Vedder; Edwin van de Velde; duet Danielle Linscheer & Joyce Brouwer (znany z hostel / Atelier Ani & Haakien); i Ashley GOVERS (od formy, założyciel i Partner).

Lista kontrolna portfela

Czy jesteś ...

 • utalentowany w sztukach wizualnych?
 • niezależny i odpowiedzialny?
 • dedykowane i motywację?
 • przedsiębiorczy?

Następnie odwiedzić jednego z naszych Dni Otwartych lub Wieczory otwarte - i zabrać portfel! - I ubiegać się o przyjęcie.

Co

Wybór 10-15 utworów, które zostały poprzedzone procesem twórczym

Na przykład: projekty, obiekty, fotografie, filmy, gry, animacje, fashion (akcesoria), meble, modele, rysunki, plakaty, kampanie, obrazy, nadające się artefakty i rzeźby. Możesz opublikować i przedstawić to wszystko w estetycznym tradycyjnej folderze portfelem, ale można również stosować różne metody: Prace 3D może być wniesione w polu (tektura), prace cyfrowe mogą być prezentowane na laptopie lub tablecie.

Proszę zwrócić uwagę: Oprócz tych prac, proszę pokazać nam kilka innych rzeczy stworzonych. Należy zwrócić szczególną wybór pomiędzy tymi dwoma. W ten sposób możemy ocenić, w jakim stopniu masz wgląd w swoje własne cechy i własnej pracy.

Program prowadzony przez:
 • Język angielski

Zobacz 10 więcej kursów w Willem de Kooning Academy »

Ten kurs jest Na kampusie
Wg lokalizacji
Wg daty