Licencjat z architektury i urbanistyki

Informacje ogólne

Opis programu

Po zapisaniu się na studia licencjackie Architektura i urbanistyka zdobędziesz podstawowe teoretyczne i praktyczne tło niezbędne do zawodu architekta oraz odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje. Ukończenie programu studiów z zakresu architektury i urbanistyki zapewni Ci dyplom, który umożliwi ci ubieganie się o dalsze studia architektoniczne, a także będziesz uprawniony do współpracy przy projektach architektonicznych i urbanistycznych pod nadzorem pracowni architektonicznych w Europie i poza nią. To z pewnością kwalifikuje Cię do studiowania architektury i / lub planowania urbanistycznego na poziomie magisterskim na Wydziale Architektury, a także w powiązanych programach studiów na innych europejskich uniwersytetach.

Istotą badania jest nauka oparta na projektach przeprowadzona w Design Studios, w której studenci wykorzystują wiedzę zdobytą w takich przedmiotach, jak Podstawy konstrukcji i technologii, Historia architektury, Typologia, Urbanistyka, Renowacja zabytków i miejsc historycznych, Ekologia projektowania Zrównoważony rozwój, projektowanie wnętrz i projektowanie uniwersalne. Aby pomóc uczniom rozwinąć ich poczucie estetyki i ekspresji artystycznej, a także przygotować ich do praktyki architektonicznej, program ten obejmuje kursy sztuki (rysowanie i modelowanie 3D z gliny) oraz lekcje różnych aplikacji CAD i BIM.

Pierwsze trzy lata studiów składają się z przedmiotów obowiązkowych. Jednak w czwartym roku możesz wybrać jeden z dziewięciu modułów tematycznych w Design Studios lub skorzystać z wymiany studiów i studiów za granicą w ramach programów mobilności wymiany Erasmus +. Wydział Architektury korzysta z umów partnerskich z ponad pięćdziesięcioma europejskimi uniwersytetami. Pracom nad końcową pracą licencjacką towarzyszy seminarium teoretyczne, którego wynikiem jest projekt architektoniczny lub urbanistyczny. W pracy licencjata zademonstrujesz umiejętność pisania dokumentacji projektowej na wszystkich etapach procesu projektowego - od wstępnych planów i schematów po projekty wdrożeniowe.

architecture, building, house

Darmowe zdjęcia / Pixabay

Oferty pracy

Jako absolwent studiów licencjackich masz kwalifikacje do opracowywania projektów architektonicznych i niezależnego wdrażania projektów prostych konstrukcji. Pod nadzorem autoryzowanego architekta będziesz mógł opracowywać projekty architektoniczne na większą skalę, a także projekty i plany urbanistyczne. Co więcej, będziesz uprawniony do zajmowania niższych stanowisk w administracji państwowej i regionalnej oraz do różnych stanowisk kreatywnych, technicznych i biznesowych w branży budowlanej i poza nią. Absolwenci mogą wykonywać zawód w całej Unii Europejskiej.

W oparciu o wyniki, zainteresowania i udowodnione wysiłki możesz wzmocnić swoje zaangażowanie poprzez ścisłą współpracę z praktykującymi architektami w zakresie zadań terminowych i / lub odbycia stażu w pracowni architektonicznej.

Wydział Architektury Politechniki Słowackiej wspiera także interdyscyplinarne rozpoczęcie inkubatora, w którym studenci mogą dalej rozwijać swoje pomysły, projektować i pracować pod ścisłym nadzorem mentorów ze środowiska akademickiego, a także z praktyki. W ten sposób zachęca się ich do rozpoczęcia działalności w znanym środowisku i rozpoczęcia udanej kariery.

Terminy składania wniosków

31 maja 2020 r

Czesne

Studenci uczący się w języku angielskim: 3500 € rocznie

O szkole

Dlaczego Wydział Architektury STU w Bratysławie?

Wydział Architektury jest jednym z siedmiu wydziałów Politechniki Słowackiej w Bratysławie (dalej w skrócie STU, od słowackiego „Slovenská technická univerzita”). Jest to największa i najstarsza szkoła architektury na Słowacji; Początki edukacji architektonicznej sięgają roku akademickiego 1946/1947 i związane są z kierunkiem inżynierii lądowej.

Wydział Architektury jest dziś kreatywną i konkurencyjną instytucją z otwartym personelem iz powodzeniem wykorzystuje możliwości współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań i edukacji. Zwłaszcza dzięki programowi mobilności Erasmus Plus wydział oferuje możliwości wymiany z ponad 50 instytucjami partnerskimi w całej Europie. Corocznie studenci Wydziału Architektury studiują za granicą, a także studenci zagraniczni przyjeżdżają na studia na Wydział Architektury. W tym samym czasie 29 studentów zagranicznych przybyło na studia na Wydziale Architektury.

Wykładowcami na Wydziale Architektury są wybitne osobistości, które są nie tylko nauczycielami i badaczami; większość z nich aktywnie praktykuje architektów, urbanistów lub projektantów przemysłowych / produktowych i graficznych / marek. Uzyskane nagrody i wyróżnienia, a także uznanie i kontakty przekraczające granice Słowacji, są najlepszym dowodem ich zalet.

Oprócz ekspertów krajowych FA STU zaprasza również zagranicznych wykładowców: Jana Gehla, Marco Casagrande, Nathalie de Vries (MVRDV), Rainer de Graaf (OMA), Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Patrik Schumacher (Zaha Hadid Architekci ) to tylko niektórzy liczni znaczący zagraniczni eksperci i osobistości współczesnej architektury, którzy dotychczas odwiedzili Wydział. Międzynarodowe zaangażowanie Wydziału znajduje odzwierciedlenie w członkostwie w organizacjach międzynarodowych i uczestnictwie w międzynarodowych projektach na Słowacji i za granicą.

Jako jedna z najmniejszych metropolii w Europie Środkowej i Zachodniej, tętniąca życiem Bratysława stanowi inspirujące i jednocześnie niedrogie miejsce dla studentów i podróżników z zagranicy. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu w Europie Środkowej jest bramą do Europy. Będziesz cieszyć się jego bliskością do Wiednia, Budapesztu, Pragi z doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi. Wspólna historia i bliskie odległości są wspólne dla tych stolic i zapewniają wiele możliwości kulturalnych, społecznych i podróżniczych. Świetne połączenia autobusowe i kolejowe z Bratysławy, a także łatwy dostęp do Bratysławy i lotniska w Wiedniu oferują tanie połączenia z głównymi europejskimi miejscami docelowymi.

Co robimy i jak?

Jeśli szukasz największej i najstarszej szkoły architektury na Słowacji, z Wydziałem Architektury stanowiącym integralną część Słowackiego Uniwersytetu Technologicznego w Bratysławie, masz zamiar dotrzeć we właściwe miejsce.

Możesz uczyć się tutaj Architektura i urbanistyka, wzornictwo przemysłowe i produktowe. Charakter tych badań zdeterminował strategię edukacyjną Wydziału, w szczególności jego koncentrację na rozwoju kreatywności i krytycznego myślenia studentów oraz ich zdolności do reagowania na nieprzewidywalne wyzwania przyszłości, przed którymi stoi każdy absolwent. Uczenie się oparte na projektach prowadzone przez ekspertów z wykształceniem akademickim i zawodowym oraz projekty koordynowane w ścisłej współpracy z praktyką zapewnia wierną symulację doświadczeń „z życia wziętych”.

Wydział Architektury oferuje również możliwości ukierunkowanej pracy w specjalistycznym Centrum Edukacji i Badań Naukowych w sercu Bańskiej Szczawnicy, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W autentycznym zabytkowym domu (faktycznie odrestaurowanym przez studentów) Wydział może pomieścić do 30 studentów i 10 pracowników podczas warsztatów lub kursów specjalistycznych przez cały rok.

Zbliżając się do praktyki, zachęca się studentów do wzięcia udziału w wielu konkursach lokalnych i międzynarodowych. Jakość szkoły potwierdzają głównie osiągnięcia uczniów. Wydział Architektury może pochwalić się sukcesami studentów w różnych lokalnych i międzynarodowych konkursach architektoniczno-urbanistycznych i projektowych (np. Nagrody Inspireli, Xella, Isover, Krajowa nagroda za projekt, ABF Słowacja za najlepszą pracę licencjacką, nagroda prof. Lacko za najlepszą pracę dyplomową) i wielu innych.

Z takim nastawieniem dążymy do kompleksowego przygotowania naszych uczniów w zakresie umiejętności twardych, jak i umiejętności miękkich w kontekście nadchodzącego Przemysłu 4.0.

Jednak dobre wykształcenie nie wystarczy. Naszym celem jest stworzenie społeczności. Wydział Architektury zapewnia bogate życie towarzyskie, badawcze, akademickie i sportowe. Mamy długą tradycję w organizacji naszej największej imprezy publicznej - Nocy Architektury i Designu. Wiele wydarzeń przygotowanych jest dla studentów przez studentów - na przykład Manifest (nasze pierwsze lata są mile widziane przez ich nowych kolegów). Po dniach otwartych, wystawach studentów i profesjonalistów prezentujących swoją pracę, weekend ze stołem do tenisa stołowego itp., Kończących się wieloma lokalnymi architekturami, projektowaniem, festiwalami sztuki i targami (takimi jak Rynek Miejski), Wydział Architektury cieszy się z ich obecność dzięki strategicznej lokalizacji w pobliżu centrum Bratysławy.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architect ... Czytaj więcej

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architecture, urbanism, and design. It was founded in 1947, and since then, it is based on the most talented Slovak architects and designers. Pokaż mniej