Licencjat z elektrotechniki i technologii informatycznych

Informacje ogólne

Opis programu

Specjalny program: esi - einfach international starten

Program esi umożliwia rozpoczęcie nauki elektrotechniki i technologii informatycznych (EIT) na poziomie co najmniej B1 w języku niemieckim. Pierwszy semestr jest przedłużony na dwa semestry (1a i 1b) z nauką języka niemieckiego. To daje czas na skorzystanie z bezpłatnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb kursów języka niemieckiego, które są częścią programu nauczania.

Program licencjacki w zakresie elektrotechniki i technologii informatycznych ma na celu zapewnienie solidnej podstawowej edukacji w dziedzinie elektrotechniki i technologii informatycznych, ze specjalizacją w najnowocześniejszych dziedzinach automatyki przemysłowej, energetyki i energii odnawialnej, elektromobilności i systemów autonomicznych, Informatyka, technologia czujników i oprzyrządowanie środowiskowe.

Stopień Bachelor of Engineering (BEng)
Lokalizacja kursu Karlsruhe
Nauczanie języka
  • Niemiecki
Języki Wykłady i tutoriale są oferowane w języku niemieckim.
Czas Trwania Programu 8 semestrów
Początek Semestr zimowy (wrzesień) i letni (marzec)
Wspólny program studiów podwójnego / drugiego stopnia Nie

128354_IndustrialAutomation.jpg

szczegóły kursu

Organizacja kursu

Program ESI dla Bachelor of Electrical Engineering and Information Technology to czteroletni program studiów. Przez pierwsze trzy semestry odbywają się kursy przygotowawcze i dodatkowe kursy języka niemieckiego. Następne dwa semestry poświęcone są podstawowym przedmiotom. Następny semestr jest zarezerwowany na staż w branży. W ostatnich dwóch semestrach studenci biorą udział w kursach specjalizacyjnych i piszą pracę magisterską - często we współpracy z przemysłem.

Rodzaje oceny Studenci piszą egzaminy, prezentują projekty i wypełniają pracę licencjacką w języku niemieckim.
Elementy międzynarodowe
  • Zapewnione szkolenie językowe
  • Projekty z partnerami w Niemczech i za granicą
Zintegrowane staże W trakcie semestru praktycznego studenci pracują dla firm zwanych „ukrytymi mistrzami” w regionie. Daje to studentom doskonałe perspektywy znalezienia dobrze płatnego zatrudnienia po ukończeniu programu studiów.
Specyficzne dla kursu zintegrowane kursy języka niemieckiego tak
Specyficzne dla kursu zintegrowane kursy języka angielskiego Nie
Studia można podjąć całkowicie online Nie
Cyfrowe moduły do nauki i nauczania
  • Wiki
  • Kursy są organizowane w systemie zarządzania uczeniem się Ilias.
Opis elementów e-learningu Ilias to interaktywna platforma internetowa. Masz możliwość uczenia się za pomocą testów praktycznych, ćwiczeń i stron wiki. Możesz także pobrać dodatkowe materiały do nauki i linki dostarczone przez wykładowców.
Udział w elementach kursu e-learningowego jest obowiązkowy Nie
Czy punkty ECTS można zdobyć, biorąc udział w programach online? tak
Czy elementy e-learningu można przyjmować bez zapisywania się na kurs? tak

128356_Robotics.jpg

Koszty / finansowanie

Czesne za semestr w EUR

Urozmaicony

Dodatkowe informacje o opłatach za naukę

Studenci zagraniczni, którzy nie są obywatelami UE, płacą czesne w wysokości 1500 EUR za semestr. Obywatele UE nie płacą czesnego.

Wkład semestralny

Wszyscy studenci płacą opłaty semestralne (opłata za usługi studenckie, opłata rejestracyjna, opłata członkowska związku studenckiego) w wysokości około 160 EUR za semestr.

Koszty życia

Koszt utrzymania wynosi około 700 EUR miesięcznie na wydatki ogólne, w tym czynsz, media, jedzenie, artykuły gospodarstwa domowego, transport, rozrywkę, odzież, ubezpieczenie, książki, składkę semestralną (nieuwzględnioną w wyżej wymienionym czesnym za nie- Obywatele UE) itp.

Możliwości finansowania na uniwersytecie

Nie

Wymagania / rejestracja

Akademickie warunki przyjęcia

Certyfikat wstępu na uniwersytet niemiecki

Wymagania językowe

  • Studenci wymagają co najmniej B1 w języku niemieckim i co najmniej B2 w języku angielskim lub
  • minimum B2 w języku niemieckim i minimum B1 w języku angielskim, aby rozpocząć stopień. W pierwszym roku program nauczania zostaje przedłużony i obejmuje naukę języka niemieckiego. Umożliwia to uczniom kontynuowanie nauki w języku niemieckim od drugiego roku.

Termin składania wniosków

  • 15 lipca na semestr zimowy
  • 15 stycznia na semestr letni
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Karlsruhe University of Applied Sciences (HsKA) is all about technology and business. The university offers degree programs in engineering and IT as well as business management and media.

Karlsruhe University of Applied Sciences (HsKA) is all about technology and business. The university offers degree programs in engineering and IT as well as business management and media. Pokaż mniej