Licencjat z informatyki

German University of Technology in Oman

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Licencjat z informatyki

German University of Technology in Oman

Informatyka (CS) dotyczy wszystkich naukowych i praktycznych aspektów przetwarzania informacji i przetwarzania. Studenci informatyki poznają teoretyczne podstawy pola wraz z praktycznymi technikami ich implementacji, w szczególności projektowaniem systemów obliczeniowych.

Duży nacisk kładzie się na interakcje między informatyką i inżynierią, komunikacją i technologią oraz zastosowaniem technologii komputerowej w kontekście kulturowym i biznesowym Omanu i regionu Zatoki Perskiej.

Struktura

Bachelor of Science w dziedzinie informatyki, który został akredytowany przez europejską agencję akredytacyjną ACQUIN, łączy w sobie naukę o komputerach z nieletnim biznesem. Program ośmiotygodniowy wymaga czterech lat nauki.

Przez pierwsze dwa lata rozwijane są szerokie ramy wiedzy formalnej i podstawowych pojęciowych i praktycznych umiejętności, zarówno w informatyce, jak i jej zastosowaniach w biznesie. W ciągu ostatnich dwóch lat studenci specjalizują się w poszczególnych dziedzinach technicznych, aplikacyjnych i biznesowych, wybierając kursy fakultatywne z dowolnego subpola. Szczególny nacisk kładziony jest na zdobywanie wiedzy na temat domeny i rozwój umiejętności pracy zespołowej i zarządzania. W ostatnim roku studenci muszą odbyć staż w firmie i napisać pracę licencjacką.

Możliwości zawodowe

Absolwenci programu informatyki są zwykle zatrudnieni w obszarach komunikacji, bankowości, turystyki, logistyki i zarządzania lotniskiem. Dalsze możliwości rozwoju zawodowego mogą pojawić się w analizie systemu, rozwoju systemu oraz oprogramowania i projektowania stron internetowych. Absolwenci mogą również zdecydować się na rozpoczęcie własnej działalności IT w Omanie.

Szanse na dalsze studia

Międzynarodowa akredytacja ACQUIN kwalifikuje absolwentów CS do studiów magisterskich i doktoranckich. programy w Europie i Ameryce Północnej. W przyszłości Departament CS planuje oferować programy CS Master w Muscat.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
German University of Technology in Oman

Ostatnia aktualizacja June 7, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
7 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Oman - Muscat, Muscat Governorate
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Oman - Muscat, Muscat Governorate
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą