Licencjat z matematyki

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

W Earlham nasi uczniowie rozwijają podstawy matematyki i umiejętności rozwiązywania problemów, które mogą zastosować w różnych dyscyplinach lub w dalszych badaniach matematyki.

Nasi studenci matematyki mogą łatwo projektować i brać udział w projektach, które badają związki między matematyką i innymi zainteresowaniami jako projekt klasowy, niezależne studia lub podwójny kierunek.

Mamy ścisłą i ciągłą współpracę wykładowców z uczniami, zarówno w klasie, jak iw warunkach takich jak współpraca w Math Studio lub prowadzenie badań na takie tematy, jak globalne ocieplenie, tworzenie wzorów w futrach zwierząt i rozpowszechnianie pomysłów podczas „Arabskiej wiosny”.

Staże letnie są dostępne w Centrach Kontroli Chorób, National Laboratories, National Institute for Standards and Technology, NASA i NSA.

Najważniejsze

Nasi studenci biorą udział w cotygodniowych seminariach „matematycznych” i nieformalnych lunchach oraz biorą udział w regionalnych spotkaniach zawodowych matematyków.

Możesz uczyć się w Budapeszcie w semestrach matematyki, jednym z największych na świecie ośrodków badań matematycznych.

Niedawni absolwenci studiują matematykę stosowaną, naukę aktuarialną, informatykę, edukację, inżynierię, nauki o środowisku, prawo, matematykę, medycynę, muzykologię lub teologię.

Absolwenci Earlham Mathematics mogą zostać nauczycielami szkół średnich, menedżerami biznesu, programistami komputerowymi, analitykami systemów, statystykami środowiskowymi, aktuariuszami lub profesorami matematyki.

Wyniki

Kierunki matematyki Earlham przeszły szkołę matematyczną, fizykę, ekonomię, finanse, muzykę, geologię i psychologię.

Absolwenci pracowali nad różnorodnymi karierami, w tym finansami, agentami zarówno dla NSA, jak i FBI, aktuariuszami, aspektami informatyki i nauczaniem średnim.

Niedawno studentka zaprezentowała swoją pracę na wspólnym krajowym spotkaniu Mathematical Association of America i American Mathematical Society.

Plan studiów

Ogólne wymagania edukacyjne

Departament Matematyki oferuje 17 kursów, które spełniają wymóg rozumowania abstrakcyjnego w Wymaganiu analitycznego uzasadnienia kształcenia ogólnego: MAT 130, 140, 180, 190, 280, 288, 300, 301, 310, 320, 350, 360, 420, 425, 430, 435 i 482; i siedem, które spełniają komponent uzasadnienia ilościowego tego wymogu: MATY 120, 180, 280, 300, 320, 350 i 360. Departament oferuje również seminaria Earlham.

Głównym

Studenci rozważający specjalizację z matematyki są zachęcani do zapisania się na rachunek A lub matematykę dyskretną podczas semestru jesiennego pierwszego roku i przedyskutowania swoich planów z jednym z wykładowców matematyki, jeśli podjęli się rachunku w szkole średniej.

Studenci kierunków matematycznych są zobowiązani do zaliczenia:

 • MATH 180 Rachunek A *
 • MATH 190 Odkrycie matematyczne
 • MATH 280 Rachunek B *
 • MATH 288 Wprowadzenie do dowodów
 • Algebra liniowa MATH 310
 • MATH 420 Algebra abstrakcyjna A
 • Analiza MATH 430 A
 • Albo MATH 425 Algebra abstrakcyjna B LUB
  Analiza MATH 435 B
 • Kompleksowe niezależne badanie MATH 486
 • MATH 488 Senior Capstone Experience
 • Albo MATH 320 Równania różniczkowe LUB
  Rachunek różniczkowy MATH 350
 • Jeszcze jeden kurs matematyki o numerze 300 lub wyższym

Studenci zamierzający kontynuować matematykę są zachęcani do wzięcia MATH 320, MATH 350, zarówno MATH 425, jak i 435 oraz co najmniej jednego kursu informatyki.

Mniejszy

 • MATH 180 Rachunek A *
 • MATH 190 Dyskretna matematyka
 • MATH 280 Rachunek B *
 • MATH 288 Wprowadzenie do dowodów
 • Dwa inne kursy (łącznie 6+ punktów), z których co najmniej jeden musi być na poziomie 300+. Kursy te należy wybrać z tej listy:
  • Dowolny 200-poziomowy lub wyższy kurs MATH
  • MATH 140 Różnorodność matematyki świata
  • MATH / CS / PHIL 130 Logika symboliczna
  • CS 380 Teoria obliczeń

* Zadowolony z kredytu lub miejsca docelowego

Międzynarodowe rekrutacje

Globalna społeczność edukacyjna

Edukacja Earlham, zakorzeniona w kwakierskich wartościach równości, sprawiedliwości, szacunku i współpracy, wzbudza niekończące się pragnienie, aby patrzeć na świat inaczej i wprowadzać zmiany. Earlham przygotowuje cię na wyzwania i decyzje związane z karierą w college'u oraz na życie po studiach.

Jako student międzynarodowy odgrywasz kluczową rolę w doprowadzeniu świata do Earlham. Rozumiemy i doceniamy różne perspektywy, które przynosisz ze sobą, oraz to, jak mogą wzbogacić doświadczenia w klasie i poza nią.

Studenci zagraniczni stanowią około 21% ogółu studentów w Earlham. Nasz dynamiczny kampus obejmuje ponad 200 studentów zagranicznych, wykładowców i asystentów językowych z ponad 60 krajów.

Czekamy również na przyjęcie do kampusu!

Standaryzowane wyniki testów

Standardowe wyniki testów są wymagane od wszystkich międzynarodowych kandydatów.

Jeśli angielski nie jest Twoim podstawowym językiem, musisz złożyć egzamin z biegłości w języku angielskim i spełniać wymagane kryteria. Możesz także przesłać wyniki SAT lub ACT, aby zwiększyć swoją konkurencyjność w zakresie przyjmowania i rozważania stypendiów.

Jeśli angielski jest Twoim podstawowym językiem, możesz przesłać wyniki SAT lub ACT zamiast egzaminu z języka angielskiego.

Obecnie akceptowane testy i minimalne wymagane wyniki to:

Test wymagany Zalecana
SAT - EBRW 400 600
AKT - Czytanie 20 26
TOEFL - ogółem 80 92
IELTS - ogółem 6.0 7.0
Duolingo - ogółem 105 115
GTEC - ogółem 1192 1255
ISE - ogółem Zasługa ISE II Przepustka ISE III

Chociaż rozumiemy wiele problemów występujących w standardowych testach, obecna rejestracja Earlham w SEVIS wymaga zgodności z tymi wymaganiami dotyczącymi wyniku testu. SEVIS to system informacji dla studentów i gości odwiedzających używany przez Departament Stanu w imieniu Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (innymi słowy, ważne amerykańskie agencje rządowe). Dlatego też International Student Advisers musi wykorzystać wyniki testów w celu potwierdzenia gotowości akademickiej i znajomości języka angielskiego podczas przygotowywania I-20 (dokumentu potrzebnego do ubiegania się o wizę studencką) dla przyjętego studenta.

Ostatnia aktualizacja Kwi 2020

Informacje o uczelni

Earlham is a national liberal arts college with a reputation for excellent teaching and preparing students to make a profound positive difference in the world.

Earlham is a national liberal arts college with a reputation for excellent teaching and preparing students to make a profound positive difference in the world. Pokaż mniej