Zrównoważony biznes i innowacje (BBA)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Oficjalna nazwa tego programu to: Global Project and Change Management.

Czy chcesz zmienić świat i szukasz międzynarodowego wyzwania? Czy zrównoważony rozwój, prawa człowieka, zdrowie na świecie, odpowiedzialność społeczna, rosnący podział między bogatymi i biednymi, globalne ocieplenie, społeczeństwo obywatelskie i poparcie dla mniejszości są tematami, na których Ci zależy? Czy chcesz osobiście i profesjonalnie przyczynić się do lepszego świata? W naszym czteroletnim programie nauczania angielskiego uczymy Cię, jak możesz coś zmienić.

Łączymy teorię i praktykę, zarządzanie projektami, biznes i badania z problemami globalnymi. Program składa się z kursów, prawdziwych projektów z firmami od pierwszego roku, międzynarodowego stażu i profesjonalnego poradnictwa zawodowego. W końcu dowiesz się, jak kierować zespołem projektowym i jak wdrażać innowacyjne pomysły w życie. Staniesz się twórcą zmian, świadomym własnych mocnych stron i ambicji, zdolnych do tworzenia trwałych wartości dla społeczeństwa. Global Project and Change Management to licencjat z zarządzania biznesem (BBA) oferowany przez Windesheim Honors College.

Twoja kariera

Po ukończeniu możesz rozpocząć swoją karierę na przykład jako:
- Kierownik projektu / doradca w międzynarodowych organizacjach pozarządowych, takich jak Czerwony Krzyż i Lekarze bez Granic
- Kierownik projektu w niewolniczej odzieży lub przemyśle spożywczym
- Kierownik projektu dla firm dążących do wprowadzenia zrównoważonej produkcji
- Kierownik projektu / doradca z rządami lub instytucjami politycznymi
- Doradca ds. Komunikacji w zakresie zdrowego stylu życia w towarzystwie ubezpieczeniowym
- Kierownik projektu redukujący marnowanie żywności w miastach lub na dużych imprezach popularnych
- Doradca z lokalnymi deweloperami, aby promować niedoskonałe jedzenie odrzucone przez duże sklepy spożywcze
- Doradca usprawniający komunikację w sprawie wyników naukowych dotyczących globalnego ocieplenia (IPCC)
- Doradca poprawiający zrównoważony rozwój firmy, taki jak Coca-Cola z Coca-Cola Green
- Doradca ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu z TOMS Shoes
- Przedsiębiorca społeczny

Ponadto wielu studentów kontynuuje program magisterski na jednej z holenderskich lub innych międzynarodowych uczelni, na przykład:

- Uniwersytet Organizacji Narodów Zjednoczonych - zasługa (Maastricht)
- Master of Organic Agriculture - Wageningen University
- Master of Cultural Policy, Relations and Diplomacy - Goldsmiths, University of London
- Master of Global Health - Uniwersytet w Kopenhadze

Nasz program

W pierwszym roku tworzymy przyszły zawód jako kierownik projektu. Zaczniesz od razu, pracując nad rzeczywistym projektem z rzeczywistymi klientami. W ciągu kilku tygodni uzyskasz dokładny obraz pracy jako kierownik projektu: co to oznacza i jakie umiejętności musisz rozwinąć w ciągu następnych czterech lat, aby odnieść sukces.


W drugim roku przeniesiemy Twoje umiejętności zarządzania projektami na profesjonalny poziom, oferując takie kursy, jak zaawansowane zarządzanie projektami, zespoły projektowe i przywództwo, pisanie grantów oraz prezentacja i prezentacja. To samo dotyczy twoich umiejętności w zakresie badań stosowanych. Ponadto zwraca się większą uwagę na ludzi, planetę i dobrobyt dzięki kursom takim jak marketing społeczny, ekonomia rozwoju, globalne wyzwania i globalna strategia biznesowa.

Zaczynasz rok trzeci od mniejszych projektów Managing w zglobalizowanym świecie. Ten nieletni jest kombinacją praktyki i teorii. Dwa dni w tygodniu pracują nad projektem w organizacji (kliencie) w Holandii lub za granicą. Pozostałe trzy dni są zarezerwowane na intensywne szkolenia, warsztaty i lekcje mistrzowskie od ekspertów z dziedziny pracy, zarządzania projektami i badań. Druga połowa roku 3 jest poświęcona wybranej przez Ciebie dziedzinie: jednemu z tematów celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych: jak ubóstwo, głód, zdrowie, edukacja, równość płci, woda i urządzenia sanitarne, czysta energia, godna praca i ekonomiczność wzrost, innowacje i infrastruktura, zmniejszone nierówności, zrównoważone miasta, odpowiedzialna konsumpcja, działania w dziedzinie klimatu, życie pod wodą i na lądzie, pokój i sprawiedliwość oraz partnerstwa.


Zaczynasz od czwartego roku z drugim wybranym polem zarządzania projektami. Potem zrobisz swój staż. Ten staż trwający dziesięć tygodni musi obejmować badania, raport z badań, a wyniki tych badań muszą przyczynić się do rozwoju dziedziny pracy. Studiujesz w Honors College, więc mamy wysokie oczekiwania wobec ciebie. Sądząc po informacji zwrotnej z pola roboczego, nasi uczniowie wykonują świetną robotę.

Wielki finał

Program kończy się na tzw. Capstone. The Capstone to ostatni kurs, w którym wszystkie kluczowe cele nauczania programu WHC są ze sobą powiązane. Podczas Capstone pokazujesz, że osiągnąłeś wszystkie kompetencje ustalone przez WHC. Musisz udowodnić, że jesteś kompetentny w zarządzaniu projektami w wybranej dziedzinie zawodowej i być niezależnym nawigatorem kariery. Na przykład będziesz musiał skompilować i zastanowić się nad swoim portfolio (materiałem roboczym jako studentem WHC). Napisz także esej oparty na tezie i zgłoś trzy artykuły naukowe, dwa związane z zarządzaniem projektem i jedną z twoją specjalizacją. Korzystając z eseju, formułujesz trzy propozycje i bronisz ich przed profesjonalnym panelem, składającym się z trzech specjalistów z dziedziny pracy i dwóch egzaminatorów WHC.


Pola zarządzania projektami

Kierownik projektu zawsze działa w określonej dziedzinie. W college'u masz swobodę wyboru dwóch pól zarządzania projektami w trzecim i czwartym roku. Pozwala to na realizację osobistych zainteresowań przy jednoczesnym rozwijaniu określonego profilu zawodowego. Dziedziny te mają wspólne elementy, ponieważ są połączeniem badań, innowacji, etyki biznesu i globalnych wyzwań, stosowanych w konkretnej dziedzinie: jednym z tematów celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wymagania wstępne

  • dyplom podobny do holenderskiego havo lub vwo dyplom z zaliczeniem z języka angielskiego i matematyki
  • Znajomość języka angielskiego w Cambridge B2, IELTS 6,5, TOEFL internet 90, papier 575

Procedura selekcji

- Zarejestruj się przez www.studielink.nl przed 1 czerwca .
- Otrzymasz automatyczną wiadomość e-mail dotyczącą testu dopasowania ucznia / programu z prośbą o:
- Odpowiadaj na ogólne pytania dotyczące Twojej sytuacji osobistej i środowiska nauki
- Napisz motywujące oświadczenie
- Napisz osobisty esej
- Wyślij kopię transkrypcji akademickiej w swoim języku ojczystym oraz oficjalne tłumaczenie na język angielski
- Wyślij kopię swojego dokumentu tożsamości
- osobista rozmowa kwalifikacyjna (osobiście lub przez Skype)
- Program BBA wybiera tylko 80 studentów rocznie i pracujemy na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.


Stypendia

Niestety, Windesheim nie zapewnia stypendiów, ale nasza opłata za studia jest bardzo rozsądna.


Zobacz więcej szczegółów na naszej stronie internetowej www.windesheim.com

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Windesheim is the number 2 broad-based University of Applied Sciences in the Netherlands; we are highly ranked by both students and experts and highly reputed for our personal approach and close colla ... Czytaj więcej

Windesheim is the number 2 broad-based University of Applied Sciences in the Netherlands; we are highly ranked by both students and experts and highly reputed for our personal approach and close collaboration with the work field. Our English taught programmes focus on business: we have a high quality International Business Progamme, and a unique programme focussed on sustainable business. Pokaż mniej