Keystone logo
Argentyna

Nauka Licencjat w Argentyna 2024

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  154
 • Udział mediów

  13
 • Abonament internetowy

  17
 • Transport lokalny

  14

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  2

Wymagania dotyczące wizy

Dla studentów przebywających dłużej niż 90 dni.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

USD 150

Ceny argentyńskiej wizy studenckiej zależą od Twojej narodowości i mogą wynosić około 150 USD. Istnieje również opłata za wzajemność około 100-160 USD. Studenci muszą zapłacić opłatę za wzajemność online przed wyjazdem do Argentyny.

Kto może ubiegać się o wizę?

Większość narodowości może wjechać do Argentyny na okres do 90 dni bez wizy. Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz wizy, aby wjechać do Argentyny, wejdź na rządową stronę Immigrations: http://www.migraciones.gov.ar/accesible/?visas.

Wszyscy międzynarodowi studenci studiujący programy dyplomowe w Argentynie trwające dłużej niż 90 dni muszą uzyskać wizę studencką. Wszyscy studenci muszą wjechać do kraju na paszporcie, który jest ważny przez co najmniej 6 miesięcy poza ostatnią datą studiów.

Gdzie można złożyć wniosek?

Argentyna / konsulat argentyński

Studenci będą zazwyczaj wjeżdżać do Argentyny jako turyści, a następnie przechodzić na wizę studencką po przyjeździe do Argentyny. Wnioski i dokumenty będą musiały być złożone osobiście w dniu rozmowy wizowej.

Możliwe jest również złożenie wniosku w kraju ojczystym za pośrednictwem konsulatu argentyńskiego.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po przyjeździe do Argentyny będziesz musiał ubiegać się o lokalny rekord policyjny w Argentynie, umówić się na wizytę w Immigration i ubiegać się o wizę studencką w ciągu pierwszych 30 dni. Twój koordynator może zorganizować spotkanie dla Ciebie z wyprzedzeniem. Jest niezwykle ważne, abyś dotrzymał terminu i przybył na czas. Może być również konieczne przetłumaczenie niektórych dokumentów na język hiszpański.

Aby uzyskać wizę studencką w Argentynie, będziesz potrzebował następujących dokumentów:

 • Ważny paszport ze stemplem argentyńskiej wizy turystycznej.
 • List potwierdzający zapisanie się na studia z uczelni. Uniwersytet dostarczy go po przyjeździe.
 • Zaświadczenie z policji o niekaralności w Argentynie. Otrzymasz je po przyjeździe do kraju z pomocą pracowników ISA (przybliżony koszt to 60 AR, płatne w lokalnej walucie).
 • Płatność za opłatę za rozpatrzenie wizy studenckiej w wysokości 900 AR, płatne tylko gotówką.

Studenci, którzy zamierzają studiować w Argentynie przez jakikolwiek okres dłuższy niż sześć miesięcy, muszą uzyskać raport policyjny/świadectwo dobrego zachowania przed wyjazdem do Argentyny. Będziesz musiał uzyskać dokument przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego po przyjeździe do Argentyny.

W zależności od narodowości, miejsca studiów i przewidywanego czasu pobytu, może być również wymagane przedstawienie innych dokumentów, takich jak:

 • Poświadczone kopie aktu urodzenia
 • Dowód posiadania wystarczających środków na pokrycie wydatków w Argentynie
 • Dowód wystarczającej znajomości języka hiszpańskiego

Kiedy należy złożyć wniosek?

Wnioskodawcy, którzy ubiegają się o argentyńską wizę studencką w swoim kraju ojczystym, są zdecydowanie zachęcani do złożenia wniosku co najmniej 30 dni przed podróżą.

Standardowa wiza studencka będzie trwać przez sześć miesięcy, ale jeśli twój kurs jest dłuższy, możesz uzyskać wizę ważną do roku, jeśli poddasz się kontroli karalności w swoim kraju. Dokładne wymagania różnią się w zależności od narodowości i ważne jest, aby sprawdzić w ambasadzie swojego kraju w celu uzyskania dalszych informacji.

Czas przetwarzania

30 Days

Możliwości pracy

Możesz legalnie pracować z wizą studencką w Argentynie.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.