Keystone logo
Al-Ahliyya Amman University

Al-Ahliyya Amman University

Al-Ahliyya Amman University

Wstęp

Al-Ahliyya Amman University jest pierwszym prywatnym uniwersytetem założonym w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim dekretem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych z 1989 roku. Uniwersytet otworzył swoje podwoje w 1990 roku z trzema wydziałami, a mianowicie Wydziałem Prawa, Wydział Sztuki i Nauk oraz Wydziału Nauk Administracyjnych i Finansowych. W kolejnym roku powołano Wydział Farmaceutyczno-Medyczny oraz Wydział Inżynierii. W 2001 roku AAU założyła Wydział Informatyki i zainaugurowała Wydział Pielęgniarstwa w 2005 roku.

W 2010 roku AAU wprowadziła Wydział Architektury i Wzornictwa, który uzyskał zezwolenie na specjalizacje: architektura, grafika i projektowanie wnętrz. W ten sposób liczba wydziałów wzrosła do ośmiu, oferujących 29 programów licencjackich. Ponadto uczelnia oferowała osiem programów magisterskich, z których pierwszym był program magisterski z prawa, który w 2005 roku był częścią studiów podyplomowych. AAU zapewnia studentom wyróżniające się programy studiów podyplomowych i wyróżniających się członków wydziału.

Aby sprostać potrzebom administracyjnym, finansowym i technicznym w środowisku uniwersyteckim, AAU zapewniła wykwalifikowane kadry administracyjne w różnych administracjach i wydziałach, których celem jest zapewnienie najlepszych usług społeczności uniwersyteckiej studentów i ich rodziców, a także kadrze akademickiej.

W ten sposób minęło dwadzieścia siedem lat od powstania AAU, w którym nadal zapewniała ona lokalnym i regionalnym rynkom elitarnych absolwentów, którzy zajmowali ważne stanowiska w lokalnych i regionalnych instytucjach, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Ponadto wielu absolwentów AAU kontynuowało studia podyplomowe na najbardziej prestiżowych uniwersytetach europejskich i amerykańskich. Ponadto wielu z nich pracuje w AAU i innych jordańskich, regionalnych i międzynarodowych uniwersytetach. Warto wspomnieć, że liczba absolwentów różnych specjalności oferowanych przez AAU sięgnęła (24.338) studentów i studentek.

Lokalizacje

  • Balqa Governorate

    Balqa Governorate, Jordania

    pytania