Keystone logo
ALCHIMIA Contemporary Jewellery School

ALCHIMIA Contemporary Jewellery School

ALCHIMIA Contemporary Jewellery School

Wstęp

Współczesna szkoła biżuterii Alchimia jest reżyserowana przez Lucia Massei. Rozległe dwuletnie programy BFA i MFA zostały opracowane na podstawie ponad dziesięcioletniego doświadczenia w ścisłej współpracy z zespołem międzynarodowych nauczycieli i doradców, wszystkich liderów w swoich dziedzinach twórczych.

Celem Alchimia jest nauczenie studentów wyrażania swojej kreatywności poprzez współczesną biżuterię, rozwijanie wysokiej jakości umiejętności technicznych i teoretycznych. Przyjmując rozwój technologiczny naszych czasów i najbardziej eksperymentalne trendy kulturowe, Alchimia zachęca swoich uczniów do wzmacniania swoich talentów. Koncentruje się na rewizji i przyjęciu tradycyjnych technik i starannie wyselekcjonowanych materiałów w połączeniu z eksperymentalnymi i przełomowymi podejściami do projektowania, ucząc studentów, jak przekształcać pomysły i ścieżki badawcze w biżuterii i obiektach projektowych oraz jak uzyskać dostęp do kontekstu pracy.

Uczniowie Alchimii są prowadzeni i prowadzeni przez zespół ekspertów w dziedzinie biżuterii, projektowania i sztuk wizualnych. Korzystając z własnych doświadczeń jako punktu odniesienia, nauczyciele wyznają techniki, tendencje i rozwój w dziedzinie współczesnej biżuterii i propagują pojawianie się w osobistej kreatywności, oferując dostosowane porady i oceny w trakcie akademickich lat uczniów.

Widok Alchimii

Dekalog Alchimii:

Scalanie tradycji i innowacji

Naszym pierwszym celem, lub lepiej, naszą misją, jest opanowanie, zachowanie i rozpowszechnianie tradycyjnych technik - w szczególności tych związanych z włoskim dziedzictwem kulturowym - w celu ich rozwinięcia, przekształcenia i scalenia we współczesne myślenie i kulturę. Uważamy, że nie ma prawdziwej innowacji bez wiedzy o tym, co było wcześniej. Tradycja i innowacje, takie jak umysł i ręka, muszą się razem poruszać.

Stała uwaga na pedagogikę

Ten szczególny aspekt jest kluczowy dla naszej pracy i możemy z dumą powiedzieć, że opracowaliśmy specjalną "metodę Alchimii" opartą na sprawnej organizacji, środowisku, które ceni ciężką pracę, a także rodzinną atmosferę i programy nauczania, które równoważą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. na doświadczeniu. To, co oferujemy i poszukujemy, to mnogość perspektyw i wszechobecne wzbogacenie pod względem treści i metod nauczania.

Jakość personelu dydaktycznego

Nasi nauczyciele reprezentują najlepsze z różnych szkół, zarówno włoskich, jak i międzynarodowych, i przekazują swoim uczniom nie tylko umiejętności techniczne, ale także ich pasję i poświęcenie, które jest podstawowym warunkiem zapewnienia doskonałego poziomu nauczania i niepowtarzalności wplecionych w każdego z uczniów. kierunek. Można to odczuć i zobaczyć zarówno ze środka szkoły, jak iz zewnątrz, dzięki jej twórczym efektom.

Opieka studencka

Nasze relacje z tymi, którzy uczęszczają do szkoły, bez względu na rodzaj i czas trwania kursów, w których zdecydowali się uczestniczyć, zawsze cechuje najwyższa dbałość o ich indywidualne cechy, które zdecydowanie zachęcamy do wyrażania. Wierzymy, że tylko poprzez rozwój indywidualnego potencjału każdego z nich, a także ich kultury, nasi uczniowie (którzy pochodzą z całego świata) mogą skutecznie budować oryginalną karierę w przyszłości.

Badania i eksperymenty

Ponieważ nasze podejście charakteryzuje się stałym napięciem do samoodnawiania, badania są częścią każdego aspektu i działalności szkoły, od eksperymentowania z materiałami do ciągłej refleksji nad różnymi "formami", od procesów produkcyjnych po doskonalenie naszego nauczania metody i, w szerszym znaczeniu, naszego coachingu. Wyniki są tak znaczące - co potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody - że rozważamy utworzenie działu poświęconego wyłącznie innowacjom i badaniom w przyszłości.

Międzynarodowy zasięg

Nasze metaforyczne korzenie, a także nasze fizyczne korzenie, znajdują się głęboko w sercu Florencji, stolicy włoskiego renesansu i spadkobierczyni jej trudnej spuścizny w biżuterii, ale są również skierowane na zewnątrz, zmuszając nas do wzmocnienia naszej współpracy z instytucjami. rozprzestrzenił się na kontynentach. To dlatego, że wierzymy, że tylko poprzez wzajemną wiedzę i wymianę między różnymi kulturami, które nie powinny ograniczać się do dziedziny sztuki, możemy zrozumieć, kim jesteśmy i osiągnąć innowację w rzeczach, które wybieramy. Nasi nauczyciele i pracownicy, a także nasi uczniowie, pochodzą z całego świata i to właśnie dzięki nim nasz "język" zyskał tak charakterystyczną i silną tożsamość.

Zanieczyszczenie

W czasie takim jak nasz, charakteryzującym się wyraźną specjalizacją sektorową, jak również wieloma sztucznymi granicami (takimi jak cykliczne odnawianie sztuki i rzemiosła), gdzie istnieje pewna liczba (często fikcyjnych) podpodziałów w każdej z dyscyplin, programy nauczania Nasze kursy systematycznie integrują elementy konceptualizacji, aby uwolnić się od tych barier zarówno pod względem zastosowań technicznych, jak i rozwoju strukturalnego.

Niezależność

Autonomia i wolność od wszelkich uwarunkowań, nawet biurokratycznych uwarunkowań, są częścią DNA szkoły. Z czasem stanęliśmy przed wyborem kilku opcji, które znacząco zmieniłyby wielkość i strukturę szkoły, ale dla nas było to po prostu kwestią potwierdzenia (i tak będzie w przyszłości) precyzyjnego wyboru. Jest to wybór, który uważamy za kluczowy, aby zapewnić połączenie teoretycznego napięcia i pragmatyzmu, profesjonalizmu i kreatywnego popędu, który naszym zdaniem jest naszą największą siłą.

Wizja

Naszą wizją jest budowa struktury Alchimia coraz częściej jako miejsca promującego i rozpowszechniającego twórcze środki produkcji i uczenia się, z jedną nogą w sztuce (w najszerszym tego słowa znaczeniu) i jedną w badaniach technicznych i technologicznych (w tym w zastosowaniach przemysłowych); krótko mówiąc, stały związek pomiędzy światami, które często uważane są za odległe (z geograficznego, sektorowego, zawodowego i artystycznego punktu widzenia), ale które potencjalnie uzupełniają się nawzajem.

Pasja

Jest słowem kluczowym, syntezą jednego słowa, filozofii szkoły i niezbędnym narzędziem do osiągnięcia każdego z jej celów. Jesteśmy przekonani, że jedną z niewielu możliwych odpowiedzi na kryzys, który dotyczy całości modelu społeczno-ekonomicznego, jest inny sposób rozumienia pracy, zarazem pradawny i nowoczesny, mieszanka empatii dla ludzi, którzy pracują z nami, mają miłość za właściwe postępowanie i dążenie do ciągłego doskonalenia. To właśnie rozumiemy przez pasję, nieuchwytny, ale namacalny element, który decyduje o sukcesie Alchimii, obejmując zarówno wymiar projektowy, jak i etyczny. Naszym priorytetem jest przekazanie tego naszym studentom.

Lokalizacje

  • Florence

    Piazza Piattellina 3/r, 50124, Florence

pytania