Keystone logo
Cairo University Bachelor of Arts
Cairo University

Bachelor of Arts

Cairo, Egipt

Request duration

Język angielski, Awestyjski

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Request study format

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Współczesny system edukacyjny wywodził swoich uczniów ze szkół Koranu i Al-Azhar w momencie jego powstania, ponieważ istniały komitety, które wędrowały po kraju, aby odwiedzić szkoły Koranu i wybrać wyróżniających się uczniów, aby dołączyli do nowoczesnych szkół, wybrano również wyróżniających się uczniów z Al-Azhar. szkół średnich w ich placówce, ale raczej niektórym z nich udało się przyłączyć do misji wysłanej przez Mohammeda na studia we Francji.

Ta organizacja nie istniała długo; w 1841 r. egipskie osmańskie osadnictwo zostało zmuszone do wyznaczenia granic dla projektu politycznego, który zaspokajał marzenia Mohameda Alego, ograniczenia wielkości armii i ograniczenia autorytetu państwa w zarządzaniu gospodarką. W związku z tym państwo nie potrzebowało więcej pracowników, a raczej zdemobilizowało dużą liczbę żołnierzy i oficerów, w związku z czym Mohamed Ali postanowił zrewidować system edukacji, mając na uwadze nowe warunki. Stąd w 1841 r. Powstała nowa organizacja, w wyniku której zlikwidowano większość szkół podstawowych i zmniejszono liczbę uczniów liceów, mając na uwadze to, co odpowiadało potrzebom państwa w zakresie absolwentów.

Związek między nowoczesną edukacją a zapotrzebowaniem państwa na pracowników interpretuje stan edukacji w epokach Abbasa Helmy'ego I (1848 - 1854) i Mohameda Saida Paszy (1854 - 1863).

W erze Khedive Ismail (1863 - 1879) przejawy zależności zostały dopełnione, otwierając szeroko drzwi dla Leveraged z europejskich instytucji finansowych; Ismail nie mógł się doczekać ukończenia infrastruktury egipskiej gospodarki zapoczątkowanej przez jego dziadka Mohameda Ali poprzez rozbudowę projektów nawadniania, budowy linii kolejowych, dróg, portu w Aleksandrii, nowych miast nad kanałem Al-Suez (Port Said i Ismailiya), rozbudowę miast w Kairze i Aleksandrii. Z niecierpliwością oczekiwał również zwiększenia potęgi militarnej Egiptu, aby rozszerzyć egipską egzystencję w Sudanie. Wszystko to wymagało dużych sum pieniędzy, które Ismail pożyczył od europejskich instytucji finansowych. Cokolwiek to było, plan kredytowy Ismail zakończył proces integracji egipskiej gospodarki z gospodarką europejską w celu rozwiązania problemu zawodowego egipskiej produkcji rolnej.

O szkole

pytania

Podobne kursy