Keystone logo
© Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology
Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Wstęp

Uczenie się

Co robimy?

Catalyst – Instytut Sztuk Kreatywnych i Technologii to międzynarodowa społeczność kreatywnego uczenia się, której siedziba mieści się w kultowym Funkhaus w Berlinie, metropolii kreatywnych mediów.

Nasze krótkie kursy licencjackie, podyplomowe i letnie obejmują produkcję i występy muzyki elektronicznej, produkcję dźwięku, inżynierię dźwięku, dźwięk dla mediów wizualnych, kręcenie filmów, pisanie scenariuszy, efekty wizualne i grę aktorską.

Nasi uczniowie uczą się języka angielskiego jako część społeczności ponad 75 narodowości. Dzięki uczeniu się i współpracy opartej na projektach, pod okiem doświadczonych nauczycieli, mają oni możliwość odkrycia swojej wyjątkowej tożsamości twórczej.

Genealogia

Skąd pochodzimy?

Od 20 lat zapewniamy światowej klasy szkolenia z produkcji kreatywnej w Wielkiej Brytanii, a od ponad 7 lat w Berlinie pod naszymi starymi markami: dBs Music Berlin i dBs Film Berlin. Mamy ugruntowaną reputację w dostarczaniu ekscytującej, praktycznej, odpowiedniej i angażującej edukacji w zrelaksowanym i dorosłym środowisku.

Nasze studia licencjackie i magisterskie w Berlinie są realizowane we współpracy z Plymouth Marjon University, który jest naszą instytucją zatwierdzającą w Wielkiej Brytanii. Mamy niezmiennie doskonałe oceny za jakość naszych działań edukacyjnych we wszystkich audytach publicznych oraz licznych absolwentów pracujących w branżach kreatywnych.

metoda

Co napędza naszą naukę?

Nasza wiara, że „wielkość nie rodzi się, nie rodzi się” napędza wszystko, co robimy. Zapewniamy Ci proces uczenia się i samorozwoju, który pozwoli Ci zbudować najlepsze siebie i zmaksymalizować własną, niepowtarzalną wielkość.

Nasze przełomowe programy studiów opierają się na nauce opartej na projektach. Stosujemy progresywny model edukacji, spełniając jednocześnie rygorystyczne wymagania brytyjskiego uniwersytetu. Edukacja progresywna koncentruje się nie tylko na rozwijaniu specjalistycznych umiejętności twórczych, ale także na umiejętnościach życia codziennego, które będą zmieniać Twoje codzienne życie jeszcze długo po tym, jak opuścisz Catalyst.

Wierzymy, że najlepsza nauka polega na dotarciu do sprzętu i maksymalizacji ilości czasu, który spędzasz na „robieniu”. Nauka poprzez działanie i współpracę z innymi jest kluczem do metody Catalyst.

Oczywiście nasi uczniowie poznają również teorię, która wspiera i wzbogaca ich działanie. Ale robienie jest najważniejsze i uważamy, że częścią naszego obowiązku jest zapewnienie im przynajmniej części z dziesięciu tysięcy godzin świadomej praktyki, którą badania Andersa Ericssona sugerują, że wszyscy powinniśmy stać się prawdziwymi ekspertami.

Różnorodna, kreatywna społeczność ucząca się

Kiedy mówimy, że Catalyst to bezpieczna przestrzeń, w której można marzyć o wielkich rzeczach, naprawdę to mamy na myśli. Bezpieczny to obecnie słowo nadużywane, dlatego należy je odpowiednio zdefiniować. W najprostszej formie właśnie to mamy na myśli. Bez względu na to, skąd pochodzisz (wyznanie, kultura, płeć, kolor skóry), naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której będziesz mieć swobodę wyrażania siebie jako kreatywnej istoty ludzkiej.

Na początek w naszej szkole uczy się ponad 75 różnych narodowości. To jest prawdziwie międzynarodowa społeczność. Ale zawsze jest więcej pracy do wykonania. To góra bez szczytu.

Nasz zespół będzie nadal wspinać się na tę górę i budować integracyjną społeczność, która wzbogaca nas wszystkich i pozwala naszym uczniom rozwijać się zarówno jako kreatywni, jak i jako ludzie.

Dotyczy to również naszego procesu rekrutacji. Nie ma odpowiedniego dopasowania dla żadnego z naszych kursów. Nasza społeczność będzie silniejsza i będzie w stanie lepiej opowiadać historie odzwierciedlające świat, w którym żyjemy, i przyszłość, którą chcemy razem stworzyć.

Zapraszamy osoby w każdym wieku, pochodzenie etniczne, tożsamość płciową, zdolności fizyczne, religię, wykształcenie, położenie geograficzne i status życiowy. Dołącz do nas i daj nam znać, jak możemy sprawić, by nasza społeczność poczuła się trudną, ale bezpieczną przestrzenią również dla Ciebie.

Funkcje kampusu

W kreatywnej medialnej metropolii Berlina, osiem minut tramwajem z Ostkreuz, obok przemysłowego krajobrazu betonowych fabryk i elektrowni, moim oczom ukazuje się ikoniczny i historyczny kompleks Funkhaus.

Nasz kampus nad rzeką w Funkhaus jest częścią historycznego budynku, w którym niegdyś mieściła się stacja nadawcza NRD, a w czasach sowieckich był to jeden z największych na świecie kompleksów studyjnych.

Nasze obiekty spełniające standardy branżowe zostały zbudowane z myślą o jednym: maksymalizacji praktycznego dostępu do robienia tego, co kochasz. Pomyśl o tym jak o swoim własnym technologicznym placu zabaw.

Wszystko znajdziesz szczegółowo w dalszej części strony, ale jeśli brakuje Ci czasu, oto krótki przegląd wszystkiego.

 • 31 studiów nagraniowych i produkcyjnych muzyki/filmu
 • 110 w pełni obciążonych cyfrowych stacji roboczych Mac z dźwiękiem
 • 9 stacji roboczych VFX PC o dużej mocy
 • 1 duże studio filmowe z green screenem
 • 2900 pozycji do rezerwacji, w tym syntezatory, automaty perkusyjne, mikrofony, konsole miksujące, przedwzmacniacze, efekty FX, rejestratory terenowe, kontrolery MIDI, decki, odtwarzacze CDJ, gitary, wzmacniacze, pedały, systemy bezprzewodowe, kamery, światła, wytwornice dymu, zestawy filtrów, obiektywy, gramofony ,
 • Przyjazna kuchnia z bezpłatną kawą i herbatą
 • Wiele pięknych, klimatycznych lokalizacji
 • Lokalizacja nad rzeką z leżakami i wolnym słońcem

  Rekrutacja

  Terminy składania wniosków

  • Termin dla osób ubiegających się o wizę studencką: piątek 29 marca 2024 r
  • Termin priorytetowy: piątek 5 kwietnia 2024 r
  • Termin letniego krótkiego kursu: piątek 17 maja 2024 r
  • Ostateczny termin: piątek 31 maja 2024 r
  • Późne wnioski: od czerwca 2024 r

  Inni kandydaci (w tym obywatele UE/EFTA): Jeśli nie potrzebujesz wizy studenckiej, zdecydowanie zalecamy złożenie wniosku w naszym priorytetowym terminie (5 kwietnia 2024 r.), aby uzyskać największe szanse na zabezpieczenie miejsca na wybranym kursie. Na złożenie wniosku masz czas do ostatecznego terminu (31 maja 2024 r.), chociaż nie możemy zagwarantować, że nadal będą dostępne miejsca. Jeśli kurs będzie pełny, zostaniesz dodany do listy oczekujących.

  Późne wnioski: Akceptujemy wyłącznie spóźnione wnioski od tych, którzy nie potrzebują wizy studenckiej. Jeżeli na wybranym przez Ciebie kursie są jeszcze wolne miejsca, przyjmujemy zgłoszenia po terminie począwszy od czerwca 2024 r. Jeśli kurs będzie pełny, zostaniesz dodany do listy oczekujących.

  Jak się zgłosić

  Ruszyły już zapisy na nasze kursy w roku 2024. Wszystkie wnioski należy składać w formie cyfrowej za pośrednictwem naszego internetowego portalu aplikacji. Zanim jednak klikniesz link, przeczytaj ważne informacje na temat wymagań wstępnych, procesu rekrutacji i tego, co musisz uwzględnić we wniosku.

  Formularz wniosku

  Formularz zgłoszeniowy Letniego Krótkiego Kursu zajmuje tylko jedną stronę. Należy podać swoje dane osobowe i kontaktowe oraz krótkie oświadczenie motywacyjne (250-300 słów). Jeśli ubiegasz się o udział w jednym z naszych kursów letnich na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym, pamiętaj, aby poinformować nas o swoich wcześniejszych doświadczeniach z tym tematem i powiązanym oprogramowaniem, jeśli ma to zastosowanie.

  Nasz formularz wniosku o studia licencjackie (certyfikat HE i tytuł licencjata) składa się z 7 sekcji:

  • Wybór poziomu kursu
  • Wybór kursu
  • Dane osobowe
  • Wcześniejsza edukacja
  • Teczka
  • Osobiste wprowadzenie
  • Zasady i Warunki*

  Nasz formularz wniosku o studia podyplomowe (MA) składa się z 7 sekcji:

  • Wybór poziomu kursu
  • Wybór kursu
  • Dane osobowe
  • Wcześniejsza edukacja
  • Propozycja projektu MA
  • Teczka
  • Zasady i Warunki*

  *Klikając „Wyślij” na końcu formularza zgłoszeniowego, wyrażasz zgodę na nasze Warunki

  Wymagania wstępne

  Wiek

  Nie mamy górnej granicy wieku, ale minimalny wiek wynosi 18 lat. Aby dołączyć do nas w 2024 r., Twoja data urodzenia musi przypadać przed 31 grudnia 2006 r. Jeśli w chwili rozpoczęcia kursu nadal będziesz mieć 17 lat , będziemy potrzebować formularza zgody rodzica lub opiekuna prawnego, o który poprosimy, gdy zaoferujemy Ci miejsce.

  Język

  Wszystkie nasze kursy prowadzone są w języku angielskim, a kandydaci muszą wykazać się poziomem równym IELTS 6. Nie prosimy o oficjalne wyniki egzaminu, ale ocenimy poziom języka angielskiego w Twojej aplikacji i materiałach pomocniczych. Nie wymagamy znajomości języka niemieckiego.

  Edukacja

  Letni krótki kurs: bez wymogu wykształcenia

  Stopień BA (z wyróżnieniem) / Certyfikat HE: ukończenie szkoły średniej na poziomie, który normalnie umożliwiałby przyjęcie na uniwersytet w kraju, w którym został uzyskany. Będą to na przykład egzaminy A-Levels w Wielkiej Brytanii i matura w Niemczech. Nie wymagamy konkretnych przedmiotów ani kierunków akademickich.

  MA: Tytuł licencjata w odpowiedniej dyscyplinie, z oceną z wyróżnieniem (np. 2:1 w brytyjskim systemie uniwersyteckim).

  Jeśli jesteś na ostatnim roku studiów, niezależnie od tego, czy jest to szkoła średnia, czy studia trzeciego stopnia, nadal możesz aplikować. Zamiast dyplomu końcowego prześlij nam transkrypcję ostatnich lub przewidywanych ocen. Jeżeli oryginalny język nie jest językiem angielskim lub niemieckim, prosimy o dołączenie tłumaczenia na język angielski.

  Lokalizacje

  • Berlin

   Funkhaus Berlin Nalepastraße 18, 12459, Berlin

  pytania