Keystone logo
Central South University of Forestry & Technology

Central South University of Forestry & Technology

Central South University of Forestry & Technology

Wstęp

Central South University of Forestry and Technology

Założony w 1958 r. Central South University of Forestry and Technology (CSUFT) przekształcił się w wyróżniający się i multidyscyplinarny uniwersytet obejmujący aż dziewięć dyscyplin, w tym naukę, inżynierię, rolnictwo, sztuki wyzwolone, ekonomię, prawo, zarządzanie, edukację i sztukę z „technologią ekologii, leśnictwa i zielonego przemysłu” jako przewagą konkurencyjną. Posiada mobilne stacje doktorskie i badawcze oraz uprawnienia do nadawania stopni doktorskich.

CSUFT , zlokalizowane w Changsha, stolicy prowincji Hunan, jest instytucją szkolnictwa wyższego wspieraną przez Rząd Ludowy prowincji Hunan i China State Forestry Administration .

115232_CSUFT0021.jpg

Uniwersytet ma łączną powierzchnię 92 hektarów , na której powierzchnia budynku wynosi 1,01 miliona metrów kwadratowych i posiada całkowity majątek trwały warty 2,38 miliarda juanów, sprzęt do nauczania i R

W kampusie jest prawie 30 000 studentów w pełnym wymiarze godzin i 1 541 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin . Uczelnia ma pięć mobilnych stacji doktoranckich i badawczych, oferuje pięć programów doktoranckich i 16 programów magisterskich z dyscyplin pierwszego stopnia, siedem kategorii dyplomów zawodowych mistrzów.

Posiada również wyróżniające się i konkurencyjne platformy naukowe i badawcze, które reprezentują zaawansowany poziom krajowy, takie jak Krajowa Stacja Obserwacji i Eksperymentów Polowych, Krajowe Laboratorium Inżynierii Leśnych Zastosowań Ekologicznych w południowych Chinach i Zielony Instytut Rozwoju Hunan.

Od momentu powstania 59 lat temu uniwersytet uprawiał ponad 160 000 wyspecjalizowanych talentów. Absolwenci służyli jako wpływowi gracze w branżach pokrewnych, w tym w leśnictwie, sektorze ochrony środowiska i przemyśle meblarskim.

Central South University of Forestry and Technology (CSUFT) ma wysoce zróżnicowaną społeczność o silnej międzynarodowej atmosferze. W ciągu ostatniej dekady wielu studentów z kilkudziesięciu krajów, w tym z Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, USA, Kanady, Meksyku, Kirgistanu, Kazachstanu, Republiki Korei, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Pakistan, Ghana i Nigeria postanowiły studiować i kontynuować dalsze szkolenie w CSUFT.

115222_CSUFT6.jpg

W październiku 2013 r. Centralny Południowy Uniwersytet Leśnictwa i Technologii (CSUFT) był współzałożycielem Bangor College w CSUFT (zwanym dalej "Bangor College") z Uniwersytetem Bangor w Wielkiej Brytanii po zatwierdzeniu przez chińskie Ministerstwo Edukacji. Dzięki wprowadzeniu trybu szkolenia talentów i systemu nauczania z Uniwersytetu Bangor we wszystkich aspektach, oba uniwersytety korzystają z różnych zasobów dydaktycznych, w tym kadry nauczycielskiej i kształcą studentów zgodnie z brytyjskim systemem szkolnictwa wyższego. Wszystkie kursy specjalistyczne, podlegające brytyjskiemu monitorowaniu QAA (Quality Assurance Agency), są instruowane i oceniane w całości w języku angielskim. Studenci zapisani do Bangor College otrzymają tytuły licencjackie zarówno od CSUFT i Bangor University w Wielkiej Brytanii, jak i licencjackie dyplomy CSUFT.

Malowniczy kampus jest dobrym siedliskiem dla ponad 1100 gatunków roślinności o wskaźniku pokrycia zieleni ponad 60%. Został wyróżniony tytułem „Krajowej Jednostki Modelu Zalesiania” i „Międzynarodowej Jednostki Ochrony Ogrodów Botanicznych”.

Obiekty kampusowe są dobrze wyposażone, aby uczniowie mogli lepiej się uczyć i żyć. Apartament dla studentów zagranicznych znajduje się na terenie kampusu, z pokojami jednoosobowymi i pokojami dwuosobowymi do wyboru. Zgodnie z międzynarodowym standardem sypialni każdy pokój ma łazienkę w stylu zachodnim, balkon, klimatyzację, lodówkę, podgrzewacz wody, telewizor, biurko, szafę, telefon stacjonarny i interfejsy sieciowe do komputerów.

Studenci mogą uzyskać łatwy dostęp do Internetu przez całą dobę w swoim mieszkaniu z powodu pełnego zasięgu sieci WIFI w całym kampusie. W pobliżu uniwersytetu można łatwo znaleźć centra handlowe, supermarkety, chińskie i zachodnie restauracje oraz centra fitness.

115221_CSUFT5.jpg

Ponadto CSUFT cieszy się wygodą w ruchu z wieloma pojazdami transportowymi dostępnymi dla wszystkich miejsc w Changsha i większości dużych miast na całym świecie, w tym w podziemiach, autobusach, pociągach Maglev, pociągach dużych prędkości i samolotach.

Krótkie wprowadzenie Changsha

Założona w 1958 r., Central South University of Forestry

Jako stolica prowincji Hunan, Changsha znajduje się w centralnej części Chin, pomiędzy północą a południem i połączeniem między wschodem a zachodem. Leży na skrzyżowaniu osi wschód-zachód Jangcy i osi północ-południe Pekin-Guangzhou. Jest zatem ważnym węzłem w aglomeracji miejskiej w środkowym biegu rzeki Jangcy i pasa gospodarczego rzeki Jangcy. Linie szybkiej kolei Pekin-Kanton i Szanghaj-Kunming spotykają się tutaj; bullet train service łączący Changsha i większość dużych miast Chin.

Transport publiczny Changsha jest bardzo rozwinięty. Changsha jest właścicielem piątego co do wielkości lotniska w Chinach , lotniska Huanghua, co czyni go ważnym kompleksowym węzłem komunikacyjnym. Lotnisko Huanghua i dworzec kolejowy Changsha South (stacja kolei dużych prędkości) są zbierane przez pierwszą chińską linię kolejową maglev od średniej do niskiej prędkości. Linia metra Changsha 1 i linia metra 2 spotykają się w obszarze biznesowym Wuyi, który jest najbardziej dynamicznym centrum handlowym Changsha. Inteligentny system wypożyczania rowerów publicznych i usługi udostępniania samochodów obejmujące całą aglomerację Changsha, umożliwiając mieszkańcom odbiór i zwrot roweru w jakimś określonym miejscu, w dowolnym czasie, za pomocą Wechat.

Changsha ma 55 instytucji szkolnictwa wyższego , 97 niezależnych instytucji badawczych , 52 naukowców z Chińskiej Akademii Nauk i Chińskiej Akademii Inżynierii, 14 krajowych centrów badawczych (technologii), 15 krajowych laboratoriów kluczowych (inżynieryjnych) i 12 krajowych centrów technologii dla przedsiębiorstw. Changsha jest również znana w Chinach i za granicą ze swoich osiągnięć naukowych, w tym hybrydowej technologii hodowli ryżu, superkomputera Tianhe i drukarki do spiekania 3D, pierwszej w Chinach.

115219_CSUFT3.jpg

Changsha to „miasto krajobrazu” pełne piękna . Zasięg lasu w Changsha osiągnął 54,71 procent. To narodowe miasto demonstracji ekologicznej budowy i miasto lasu narodowego. Góra Yuelu wygląda jak ogień z jesiennymi klonowymi drzewami. Pawilon Tianxin oferuje wspaniały widok, patrząc daleko od niego. Woda Xiangjiang płynie w górę na północ, a wyspa Orange leży spokojnie na środku rzeki Xiangjiang.

Istnieje również Park Leśny Dawei Mountain i gorące źródła Huitang wraz z szeregiem rezydencji gwiazd, z których wszystkie są albo znanymi celami turystyki lub zwiedzania, czyniąc Changsha jedną z pierwszych grup doskonałych miast turystycznych przez Radę Państwa Chiny.

Lokalizacje

  • Changsha

    Shaoshan South Road, No. 498, Changsha, Hunan, P.R.China, 410004, Changsha

    pytania