Keystone logo
Diné College

Diné College

Diné College

Wstęp

Diné College to pierwsza akredytowana i kontrolowana plemiennie uczelnia w Stanach Zjednoczonych. Założona w 1968 roku jako Navajo Community College, później została przemianowana na Diné College . Naród Navajo dążył do stworzenia instytucji szkolnictwa wyższego, która zachęciłaby młodzież Navajo do zostania członkami wspierającymi Narodu Navajo i świata.

Pod kierownictwem ośmioosobowej Rady Regentów, powołanej przez Prezydenta Navajo Nation i zatwierdzonej przez Komitet ds. Edukacji Zdrowotnej i Opieki Społecznej Rady Narodu Navajo, Kolegium kontynuuje swoje cele dotyczące sukcesu uczniów.

Obecnie Diné College służy głównie studentom Navajo na 27 000 mil kwadratowych Narodu Navajo, który obejmuje stany Arizona, Nowy Meksyk i Utah. Uczelnia oferuje kursy edukacji ogólnej, które zapewniają studentom wysokiej jakości doświadczenie, zdobywając różne certyfikaty, a także programy studiów licencjackich i stowarzyszonych w obszarach ważnych dla rozwoju gospodarczego, politycznego, środowiskowego i społecznego Narodu Navajo.

Lokalizacje

  • Tsaile

    Tsaile, Stany Zjednoczone

    pytania