Keystone logo
© Eikei University of Hiroshima
Eikei University of Hiroshima

Eikei University of Hiroshima

Eikei University of Hiroshima

Wstęp

Eikei University of Hiroshima ( EUH ) to uniwersytet publiczny założony przez rząd prefektury Hiroszima w Japonii w 2021 r. EUH oferuje jeden wydział o nazwie Projektowanie systemu społecznego, oparty na przedmiotach ze sztuk wyzwolonych zorientowanych na cele zrównoważonego rozwoju i programach praktycznych i jest uniwersytetem „Uniwersytet na miarę XXII wieku”, który dostarczy twórców zmian, którzy pozytywnie zmienią społeczeństwo. Uniwersytet kształci praktyczne umiejętności zmiany społeczeństwa i uznane na całym świecie umiejętności kulturowe, dzięki czemu studenci mogą zaprojektować przyszłą mapę na nadchodzące stulecie. Uczelnia aktywnie promuje współpracę globalną i już w drugim roku swojej działalności gościła studentów studiów licencjackich z 25 krajów i zawarła umowy partnerskie z ponad 20 uczelniami na całym świecie, z których wszystkie przyczyniły się do stworzenia globalnego środowiska na obóz.

203065_202981_other_images-0084.png

Cele

Eikei University of Hiroshima ma na celu wspieranie kadry młodych ludzi poprzez zwiększanie interdyscyplinarnych umiejętności i wiedzy, aby pomijać społeczeństwa, identyfikować problemy, znajdować rozwiązania poprzez współpracę z innymi, tworzyć nowe wartości oraz wnosić wkład lokalny i globalny.

Kogo chcemy wychowywać

Celem Eikei University of Hiroshima jest wspieranie kadry młodych ludzi, którzy mają wysokie aspiracje wnoszenia wkładu na rzecz społeczności lokalnych i świata w niepewnych okolicznościach społeczno-gospodarczych, a także odważnego podejmowania nierozwiązanych wyzwań i wytrwałego torowania drogi na nową erę poprzez oferowanie edukacji rozwijającej 5 kompetencji (umiejętności i umiejętności) niezbędnych do przetrwania w społeczeństwie.

Nasi uczniowie rozwiną następujące kompetencje (umiejętności i umiejętności):

  • Umiejętność odkrywania problemów z perspektywy globalnej i strategicznego tworzenia planów ujednolicenia rozwiązań w oparciu o szeroką edukację i umiejętności cyfrowe
  • Szacunek dla różnorodności i współpraca z innymi osobami o różnym pochodzeniu kulturowym, np. kulturowym i wartościach itp.
  • Umiejętność wykonywania zadań w celu osiągnięcia wyznaczonych celów przy jednoczesnym podejmowaniu wyzwań jako lider, z utrzymującą się przez całe życie chęcią uczenia się

Dlaczego Eikei

Rozwijamy umiejętności studentów w zakresie tworzenia kompleksowych rozwiązań dla różnorodnych wyzwań, które jednocześnie tworzą wartości ekonomiczne i społeczne. Ma na celu nie tylko dobro jednostek, ale także tworzenie nowych wartości społecznych z myślą o celach zrównoważonego rozwoju.

Naszym celem jest, aby uczniowie nabyli umiejętność przewidywania w celu odkrycia podstawowych problemów różnych zagadnień, umiejętności strategiczne do tworzenia rozwiązań, umiejętność postrzegania spraw jako liderzy, umiejętności samodoskonalenia, aby kontynuować naukę z wysoką motywacją, oraz umiejętności globalnej współpracy w celu poszanowania różnorodności i współpracować z innymi.

Miasto międzynarodowego pokoju Hiroszima

Hiroszima, licząca około 1,2 miliona mieszkańców, to miasto w regionie Chugoku w zachodniej części Japonii, znane jako miejsce, w którym zrzucono pierwszą w historii ludzkości bombę atomową.

Wielu turystów z Japonii i zagranicy przyjeżdża, aby zobaczyć dwa miejsca światowego dziedzictwa kulturowego w prefekturze oraz piękne widoki na Morze Wewnętrzne Seto z około 140 pływającymi wyspami.
Hiroszima naprawdę rozwija się w międzynarodowe miasto pokoju i kultury.

Stypendia i Finansowanie

Studenci zagraniczni mogą ubiegać się o własne programy obniżek i odroczeń czesnego oferowane przez uniwersytet lub o stypendia od Japońskiej Organizacji Usług Studenckich (JASSO) i fundacji poza kampusem. Każdy program ma własne wymagania kwalifikacyjne dotyczące składania wniosków, a proces selekcji opiera się na takich kryteriach, jak finanse rodzinne i dokumentacja akademicka.

Specjalne stypendium dla studentów zagranicznych

Od jesieni 2023 r. wprowadzone zostanie specjalne stypendium.

Należy pamiętać, że warunkiem wstępnym jest zatwierdzenie budżetu prefektury Hiroszima i Hiroshima Corporation for Higher Education w marcu 2023 r. i później.

Odliczenie/zwolnienie z czesnego

Treść Obowiązujący studenci
50% zwolnienia Studenci zagraniczni lub japońscy, którzy nie są objęci krajowym systemem wspierania nauki
Zwolnienie 100% lub 50%. Wszyscy uczniowie, którzy doświadczyli nagłej zmiany sytuacji spowodowanej śmiercią, obrażeniami lub chorobą osób utrzymujących się z środków do życia (w tym nagłych zmian spowodowanych COVID-19)

Monbukagakusho (MEXT) otrzymuje stypendium honorowe

Kandydaci, którzy nie mieszkają w Japonii, mogą ubiegać się o program rezerwacji stypendium Monbukagakusho (MEXT) z wyróżnieniem dla studentów zagranicznych finansowanych ze środków prywatnych poprzez przyjęcie przed przyjazdem przez uniwersytet.

Lokalizacje

  • Hiroshima

    1-5 Nobori-cho Naka-ku Hiroshima City, Japan, 730-0016, Hiroshima

pytania