Keystone logo
Faculdade Senai-Cetiqt (SENAI-CETIQT) Inżynieria chemiczna
Faculdade Senai-Cetiqt (SENAI-CETIQT)

Inżynieria chemiczna

Rio de Janeiro, Brazylia

5 Years

Portugalski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

O kursie i różnicach

Oceniony przez MEC z oceną 4, kurs umożliwia uczniowi opracowywanie projektów, prowadzenie gałęzi przemysłu, opracowywanie nowych produktów i procesów chemicznych oraz umożliwianie produkcji poprzez ulepszanie procesu chemicznego lub biochemicznego. Inżynier chemik to profesjonalista, który może uczestniczyć we wszystkich etapach przemysłu chemicznego, od projektu do produktu końcowego, a także w kwestiach badawczych i społeczno-środowiskowych.

Od momentu powstania w 2010 roku, kurs Inżynierii Chemicznej w SENAI CETIQT miał na celu nadążanie za potrzebami rynku. Od 2013 roku, z nowym harmonogramem, kurs kładzie jeszcze większy nacisk na szkolenie inżynierów, rozszerzając obciążenie pracą w określonych dyscyplinach.

Celem kursu jest wyszkolenie specjalistów ogólnych z solidnym doświadczeniem w naukach podstawowych, takich jak fizyka, chemia, matematyka i biologia, którzy są zdolni do projektowania, nadzorowania, opracowywania i koordynowania procesów o różnym charakterze.

Student wykonuje zajęcia praktyczne w laboratorium, studiuje podstawowe treści teoretyczne inżynierii (chemia, fizyka i matematyka) oraz treści szczegółowe (operacje jednostkowe, zjawiska transportu, termodynamika itp.). Tym samym absolwenci mają kwalifikacje do pracy w obszarach takich jak zarządzanie projektami i produkcja przemysłowa, a także w obszarze ochrony środowiska.

Różnicą ukończenia studiów w dziedzinie inżynierii chemicznej na Faculdade SENAI CETIQT jest jego integracja z przemysłem chemicznym i tekstylnym Rio de Janeiro i Brazylii. SENAI CETIQT jest tradycyjnym trenerem doskonałych profesjonalistów dla tych sektorów. Tradycja SENAI w szkoleniu profesjonalistów dla przemysłu umożliwia umieszczenie absolwentów na rynku, w połączeniu z doskonałą infrastrukturą kampusu CETIQT i wydziałem, który ma ponad 70% magistra i doktora.

Rynek pracy

Wydział SENAI CETIQT ma tradycję dostarczania wysoko wykwalifikowanych specjalistów na rynek pracy, aby sprostać wymaganiom łańcucha chemicznego i tekstylnego we wszystkich jego rozszerzeniach. Student, który ukończył studia licencjackie z inżynierii chemicznej będzie w stanie sprostać wymaganiom wszystkich segmentów przemysłu chemicznego, takich jak między innymi petrochemia, tekstylia, żywność, ropa i gaz, innowacje, farmaceutyka. Obszar ochrony środowiska jest również obiecującym kierunkiem dla studenta, który ukończył SENAI CETIQT, który ma w swoim programie nauczania takie przedmioty, jak inżynieria środowiska i oczyszczanie ścieków.

harmonogram kursu

Rozpoczęcie zajęć: luty i sierpień - semestr

Godziny otwarcia: Rano (07:20 – 12:00) / Wieczór (18:00 – 22:30)

Wartości

Czesne naliczane jest na podstawie liczby punktów zaliczonych w każdym semestrze. Każdy kursant będzie mógł zaplanować i odbyć kurs w najdogodniejszy dla siebie sposób.

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • Bachelor in Chemical Engineering
    • Ho Chi Minh City, Wietnam
  • BEng in Chemical Engineering
    • Stellenbosch, Republika Południowej Afryki
  • BEng Chemical Engineering (Engage)
    • Pretoria, Republika Południowej Afryki