Keystone logo
Faculdade Senai-Cetiqt (SENAI-CETIQT) Licencjat z inżynierii tekstylnej
Faculdade Senai-Cetiqt (SENAI-CETIQT)

Licencjat z inżynierii tekstylnej

Rio de Janeiro, Brazylia

5 Years

Portugalski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

O kursie i różnicach

Uznany stopniem doskonałości, nadawanym przez Ministerstwo Edukacji - MEC, kurs kształci Inżyniera Włókiennika, profesjonalistę, który będzie mógł pracować na wszystkich etapach produkcji i świadczenia usług sieci tekstylnej i odzieżowej: od wyboru najbardziej odpowiednich surowców, przechodzących przez procesy produkcyjne, aż po kontrolę jakości i komercjalizację produktu finalnego.

Celem kursu jest wykształcenie Inżynierów z umiejętnościami, kompetencjami i postawami odpowiednimi do rozwiązywania problemów związanych z produktami, procesami i usługami, takimi jak: projektowanie, rozwijanie i sterowanie zintegrowanymi systemami ludzi, materiałów, urządzeń i informacji; Wykorzystanie zasobów nabytych z wiedzy i umiejętności w zakresie nauk podstawowych, wraz z zasadami i metodami analizy inżynierii i projektowania, w celu określenia, przewidywania i oceny wyników, które należy uzyskać z tych systemów.

Student wykonuje zajęcia praktyczne w laboratorium, zapoznaje się z podstawowymi treściami teoretycznymi inżynierii (chemia, fizyka i matematyka) oraz treściami szczegółowymi (włókna, przędzenie, tkactwo płaskie, dzianie, wykańczanie itp.). W ten sposób absolwenci mają kwalifikacje do pracy w obszarach takich jak zarządzanie projektami tekstylnymi i produkcja przemysłowa.

Różnicą ukończenia studiów w dziedzinie inżynierii tekstylnej na Faculdade SENAI CETIQT jest intensywny związek z firmami i organizacjami z łańcucha produkcji tekstyliów, odzieży i mody w Rio de Janeiro i Brazylii. SENAI CETIQT jest tradycyjnym trenerem doskonałych profesjonalistów w tym sektorze, a kurs wykorzystuje te tradycyjne powiązania z obszarem tekstyliów i odzieży w praktyce zawodowej swoich studentów, aby pomóc im w umieszczeniu ich na rynku, w pokoleniu wiedzy i za świadczenie usług dla tego obszaru biznesowego.

Infrastruktura

SENAI CETIQT posiada sale lekcyjne wyposażone w komputer, projektor, klimatyzację i tablicę suchościeralną; pracownie komputerowe z oprogramowaniem typu Matlab i AutoCad. Posiada również bibliotekę z pokojem do nauki dla studentów.

Laboratoria wykorzystywane na zajęciach praktycznych to:

 • laboratoria przędzalnicze;
 • Laboratorium Tkackie;
 • Laboratorium dziewiarskie;
 • Laboratorium wykończeniowe.

Rynek pracy

Obszar działania Inżyniera Włókiennictwa jest szeroki i obejmuje główne sektory przemysłu (między innymi tekstylny, odzieżowy, chemiczny, motoryzacyjny, lotniczy), segmenty świadczenia usług, obszar badań i edukacji, z myślą o rozwoju materiałów, produktów i wyposażenia, zarządzanie operacjami i procesami, kontrolowanie produkcji oraz uwzględnianie wpływu na środowisko i gospodarkę.

harmonogram kursu

Rozpoczęcie zajęć: luty i sierpień - semestr

Godziny otwarcia: Rano (07:20 – 12:00) / Wieczór (18:00 – 22:30)

Wartości i jak aplikować

Czesne naliczane jest na podstawie liczby punktów zaliczonych w każdym semestrze. Każdy kursant będzie mógł zaplanować i odbyć kurs w najdogodniejszy dla siebie sposób.

Kursy rozpoczynają się co semestr, a dostęp można uzyskać poprzez ENEM lub egzamin wstępny.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Licencjat w zakresie technologii tekstylnych, materiałów i nanomateriałów
  • Liberec, Czechy
 • Bachelor's Programme in Textile Desgin
  • Borås, Szwecja
 • Licencjat Z Tkaniny, Projektowanie
  • Liberec, Czechy