Keystone logo
Fontbonne University - College of Arts and Sciences

Fontbonne University - College of Arts and Sciences

Fontbonne University - College of Arts and Sciences

Wstęp

Uniwersytet w Fontbonne wziął swoją nazwę od Matki św. Jana Fontbonne, która w 1808 roku po rewolucji francuskiej założyła Zgromadzenie Sióstr św. Józefa (CSJ). Ponad półtora wieku wcześniej, w 1650 roku, w DePuy we Francji założono Siostry św. Józefa. Podczas Rewolucji Francuskiej siostry zostały zmuszone do powrotu do swoich domów, a społeczność uległa rozproszeniu. Około 28 lat po refundacji sześć Sióstr Św. Józefa przybyło do Stanów Zjednoczonych w 1836 roku i założyło amerykańskie korzenie w Carondelet, małej wspólnocie w południowym St. Louis w stanie Missouri. Pięć lat później, w 1841 roku, otworzyli Akademię św. Józefa dla dziewcząt.

Siostry ostatecznie założyły szkołę wyższą, aby zapewnić kobietom dostęp do wyższego wykształcenia – potrzeba na początku XX wieku. Pierwsze zajęcia Fontbonne College odbyły się w 1923 roku w Carondelet w South St. Louis, a dwa lata później szkoła przeniosła się do obecnego kampusu Clayton.

Dziedzictwo siły i stabilności CSJ wywodzi się z wartości znalezionych w oryginalnych dokumentach zakonu i powtarzanych w innych zapisach przez kolejne stulecia. W tej długiej historii CSJ można zidentyfikować co najmniej osiem wartości: jakość, szacunek, różnorodność, wspólnota, sprawiedliwość, służba, wiara i obecność katolików.

To właśnie w oparciu o tradycję służby i wartości Zgromadzenia św. Józefa został założony Uniwersytet w Fontbonne. Oddanie tradycji nadal przesuwa Fontbonne w przyszłość.

Lokalizacje

  • St. Louis

    Wydown Boulevard,6800, 63105, St. Louis

    pytania