Keystone logo
Gdańsk University of Technology

Gdańsk University of Technology

Gdańsk University of Technology

Wstęp

Gdańsk University of Technology (polska nazwa: Politechnika Gdańska) jest jedną z najstarszych uczelni w Polsce i największą uczelnią techniczną w północnej Polsce.

Powstała w 1904 roku i od tego czasu kształci światowej klasy inżynierów z różnych dziedzin nauki i techniki.

Zlokalizowany w Gdańsku – mieście o tysiącletniej tradycji i bramie do polskiego wybrzeża – jest idealnym miejscem do nauki i cieszenia się studenckim życiem.

Najwyższe w Europie standardy prowadzenia badań

W 2017 roku Komisja Europejska przyznała firmie Gdańsk Tech prawo do posługiwania się prestiżowym logo HR Excellence in Research. Gdańsk University of Technology została tym samym uznana za instytucję, która stwarza jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju naukowcom w Europie.

Jedna z najlepszych uczelni w Polsce

Gdańsk University of Technology jest drugą najlepszą uczelnią badawczą w Polsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. To tutaj powstają wynalazki stosowane w Polsce i na świecie – komunikacja za pomocą oczu, ekologiczna medycyna na osteoporozę, materiały biodegradowalne i wiele innych.

Statystyka

Główne mocne strony Gdańsk University of Technology

 • Gdańsk University of Technology została najlepszą techniczną uczelnią badawczą w Polsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 • Uniwersytet składa się z 8 wydziałów z 37 kierunkami studiów.
 • Zatrudnia ponad 1000 nauczycieli akademickich i kształci 13 tys. studentów.
 • Absolwenci nie tylko łatwo znajdują pracę po ukończeniu studiów, ale także często z powodzeniem tworzą i prowadzą własne firmy.*
 • Dla potencjalnych kandydatów ważna jest informacja, że Gdańsk University of Technology to jedna z najpopularniejszych uczelni wśród młodych ludzi.
 • Zagraniczni studenci Gdańsk Tech mają wyjątkowe wsparcie, zarówno w procesie rekrutacji, jak i podczas studiów, ze strony Welcome Office** – podmiotu zajmującego się promocją Uczelni na arenie międzynarodowej, rekrutacją kandydatów z zagranicy oraz wspieraniem nowoprzybyłych.

*Według ogólnopolskiego badania zarobki Gdańsk University of Technology absolwentów plasują się na czwartym miejscu wśród absolwentów w kraju.

** Welcome Office jest częścią Biura Współpracy z Zagranicą Gdańsk University of Technology i zostało utworzone w celu udzielania informacji i doradztwa międzynarodowym kandydatom i studentom. Pomocny, wielojęzyczny personel odpowie na pytania dotyczące aplikacji, uczelni, legalizacji pobytu w Polsce, zakwaterowania oraz pomoże w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

  Funkcje kampusu

  Studia i edukacja w pięknym miejscu

  Kampus Gdańsk University of Technology to wyjątkowe miejsce, uznawane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Miejsca do wypoczynku na terenach zielonych, klub studencki z wieloletnią tradycją oraz najlepsze w Polsce „Juwenalia” to tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na przyszłych studentów. Wszystko to w środku aglomeracji trójmiejskiej - jednego z najlepszych miejsc do życia w Polsce.

   Statystyki absolwentów

   Rankingi

   • I miejsce w 2018 r. i II miejsce w 2019, 2020, 2021 i 2022 r. w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność studiów wśród kandydatów.
   • Politechnika Gdańska została sklasyfikowana jako jedna z 10 najpiękniejszych uczelni w Europie według Times Higher Education University Rankings.
   • Pierwsze miejsce w Polsce w rankingu zielonych uczelni UI Green Metric
   • Sklasyfikowany w THE World University Rankings, Eduniversal Best Masters, QS EECA i Shanghai Ranking

   Wśród 1000 najlepszych uczelni na świecie

   Gdańsk University of Technology jest jedną z 8 polskich uczelni sklasyfikowanych w prestiżowym Academic Ranking of World Universities (ARWU), znanym również jako Ranking Szanghajski. Każdego roku ARWU przeprowadza ranking ponad 2 000 uczelni i publikuje listę 1000 najlepszych. Gdańsk University of Technology został sklasyfikowany w przedziale 801-900 w 2020 roku.

   Wymagania wstępne

   Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

   Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

   Lokalizacje

   • Gdańsk

    Gdańsk University of Technology 11/12 Gabriela Narutowicza Street 80-233 Gdańsk, 80, Gdańsk

   pytania