Keystone logo
Gdansk University of Physical Education and Sport

Gdansk University of Physical Education and Sport

Gdansk University of Physical Education and Sport

Wstęp

Dlaczego GUPES?

Gdansk University of Physical Education and Sport jest jedyną uczelnią sportową na Pomorzu, w której zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzą zarówno uznani naukowcy, jak i wysoko wykwalifikowani specjaliści z dziedzin właściwych dla poszczególnych kierunków studiów, a także trenerzy kadr olimpijskich i narodowych oraz wybitni sportowcy.

Oferta dydaktyczna Gdansk University of Physical Education and Sport w Gdańsku jest nowoczesna, szeroka i różnorodna. W ramach kierunku studiów student może wybrać specjalizację z szerokiej gamy specjalizacji dostosowanych do potrzeb rynku pracy i uzupełnić ją o inne specjalizacje oferowane przez uczelnię.

Gdansk University of Physical Education and Sport w Gdańsku kwitnie życie studenckie, a studenci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania m.in. w kołach naukowych, w Samorządzie Studenckim, w Klubie Sportowym ASA GUPES, czy w Folkloru „Neptun” Zespół Tańca.

Gdansk University of Physical Education and Sport jest jedną z najlepszych uczelni sportowych w Europie Środkowo-Wschodniej według Shanghai Ranking's Global Ranking of Sport Science Schools and Departments, 2020. W rankingu magazynu Perspektywy za rok 2019 GUPES zajął 2 miejsce wśród wszystkich uczelni sportowych w Polsce; kierunek Fizjoterapia również zajął II miejsce, a kierunek Wychowania Fizycznego został uznany za najlepszy w Polsce.

Zespół Tańca Ludowego „Neptun”

Powstała w 1984 roku z miłości do tańca i potrzeby serca. W ciągu 35 lat w zespole swoje serca opuściło ponad 500 muzyków, tancerzy i studentów. Uczestnictwo w tak wielkim przedsięwzięciu, jakim jest kultywowanie tradycji narodowych poprzez zaangażowanie w Zespół było i jest motywowane chęcią reprezentowania Miasta Gdańska, Pomorza, a przede wszystkim Polski na różnego rodzaju festiwalach, koncertach i spotkaniach promujących nasz kraj .

Akademickie Stowarzyszenie Sportowe

ASA to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce, które działa nieprzerwanie od ponad wieku. Dzięki bogatej historii stała się najliczniejszą organizacją studencką działającą na polskich uczelniach. Największymi gwiazdami w przeszłości byli m.in. Halina Konopacka, Waldemar Baszanowski i Jacek Wszoła, a także nasi znakomici medaliści olimpijscy jak Leszek Blanik, Adam Korol, Tomasz Tomiak, Maciej Łasicki, Ania Rybicka, Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Ryszard Sobczak czy Cezary Siess.

Rada Samorządu Studenckiego (RSS)

RSS reprezentuje ogólnie wszystkich studentów GUPES. Samorząd Studentów stara się rozwiązywać wszystkie problemy, z jakimi spotykają się studenci, a także organizuje wiele wydarzeń, aby każdy absolwent zapamiętał studia w GUPES jako najlepszy i wyjątkowy czas w swoim życiu.

Centrum Karier (ACK)

GUPES ACK udziela poradnictwa, które pozwala profesjonalnie zdiagnozować optymalne ścieżki rozwoju zawodowego, a także oferuje praktyczną wiedzę i rozwija umiejętności zapewniające odpowiednie zachowania na rynku pracy, tak aby zwiększyć szanse absolwentów uczelni na zatrudnienie u wybranego pracodawcy.

Statystyka

 • 8 programów studiów
 • 50 profesjonalnych trenerów
 • 100 profesorów, badacze
 • 9 sekcji sportowych klubu sportowego ASA GUPES
 • 174 nauczycieli akademickich
 • 5 boisk sportowych na świeżym powietrzu
 • 13 sal gimnastycznych
 • 2 hale sportowe
 • 1 basen
 • 5 laboratoriów

  Lokalizacje

  • Gdańsk

   ul. Kazimierza Górskiego 1, 80-336, Gdańsk

   pytania