Keystone logo
Georgian American University

Georgian American University

Georgian American University

Wstęp

Historia Georgian American University

Opracowanie projektu uniwersyteckiego

The Georgian American University (GAU) została założona jako projekt MBA Elene Jamarjashvili MBA, w 2001 roku, podczas jej studiów w Atlanta State University (USA). Początkowo uniwersytet został zaprojektowany jako Szkoła Prawa, a absolwenci otrzymali stopień doktora nauk prawnych (JD).

W Atlancie Elene Jamarjashvili spotkała się z Kennethem A. Cutshaw, wybitnym prawnikiem w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pan Cutshaw był szczerze zainteresowany założeniem uniwersytetu i zgodził się pomóc uniwersytetowi nawiązać współpracę z jedną z wiodących amerykańskich szkół prawniczych - Washington College of Law (American College of Law) amerykańskiego uniwersytetu (Washington, DC).

Na początku 2002 r. Elene Jamarjashvili powróciła do Tbilisi i rozpoczęła udoskonalanie biznesplanu i poszukiwanie odpowiedniego inwestora (ów). W tym czasie poznała R. Michaela Cowgilla, finansowanego przez USA konsultanta gruzińskiego rządu w zakresie realizacji projektów rurociągowych Baku-Ceyhan (BTC) i Południowego Kaukazu (SCP). Pan Cowgill zgodził się doradzić pani Jamarjashvili, a następnie zostać przewodniczącym uniwersytetu.

Ustanowienie Georgian American University

Zapotrzebowanie w Tbilisi na prawdziwie zachodni uniwersytet było tak wyraźne, że pomimo faktu, że w tym czasie działały już dwie międzynarodowe szkoły biznesu, zainteresowanie programem oferującym wspólne programy w biznesie i prawie było wystarczająco duże, aby iść do przodu z otwarcie Szkoły Biznesu i Szkoły Prawa na Georgian American University w 2005 r.

W lutym 2005 r. Powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, złożona z amerykańskich i gruzińskich inwestorów. Ta dedykowana grupa i jej zarząd ustanowili standardy zarządzania finansowego i operacyjnego, które są zgodne z rygorystycznymi standardami międzynarodowymi, etycznymi i edukacyjnymi. Ta grupa inwestorów posiadała szeroką wiedzę i doświadczenie, takie jak:

  • Doświadczenie w zakresie prawa Stanów Zjednoczonych, Gruzji i Międzynarodowego;
  • Doświadczenie w sektorach: amerykańskim, gruzińskim i międzynarodowym, bankowości, finansów i zarządzania;
  • Public relations w Gruzji i na arenie międzynarodowej;
  • Doświadczenie w Stanach Zjednoczonych, Gruzji i Międzynarodowych systemach edukacji; i
  • Doświadczenie z rządem Stanów Zjednoczonych.

Rozwój Uniwersytetu

Od samego początku GAU doświadczyło wielu zmian, wyzwań i sukcesów. Tam, gdzie wymaga tego rynek, wprowadzono nowe programy, rozwijając i ulepszając istniejące programy. Dążenie do doskonałości procesu edukacyjnego, a także zarządzania uniwersytetem jest zaszczepione w każdym założycielu, członku zarządu, wydziale i pracownikach.

GAU ma jedną z, jeśli nie najwyższą pozycję studentów i absolwentów w Gruzji, częściowo ze względu na wyjątkowe umiejętności zawodowe i praktyczne, a także koncentrację profesjonalnego języka angielskiego.

W roku akademickim 2011/2012 GAU dodała do swojej szkoły prawniczej Program Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji, co spowodowało zmianę nazwy na Szkołę Prawa i Nauk Społecznych. W roku akademickim 2012/2013, ze względu na udane występy obu szkół biznesu i prawa oraz biorąc pod uwagę priorytety państwa i zapotrzebowanie rynku, GAU otworzył Szkołę Przyrodniczą i Inżynierską . W roku akademickim 2013-2014 GAU dołączyła do Szkoły Liberalnej Edukacji i Nauk Humanitarnych.

Studenci GAU regularnie otrzymują wyjątkowe możliwości dzięki stażom do pracy z lokalnymi organizacjami. Studenci GAU są również w stanie uczestniczyć w zagranicznych programach wymiany uniwersyteckiej.

W roku akademickim 2012/2013, GAU przeniósł się do nowej lokalizacji kampusu (ul. Merab Aleksidze 8), która była bardziej zgodna z wysokimi standardami uniwersyteckimi. Budynek o powierzchni 6000 m2 składa się z dużych klas, nowoczesnego centrum biblioteczno-komputerowego, kawiarni, siłowni, sal widowiskowych i teatru. To, wraz z ekspansywnymi terenami, tworzy przyjemne i produktywne środowisko akademickie.

109255_pexels-photo-1595391.jpeg

Akredytacja

W 2014 r. GAU otrzymało 5-letnią akredytację Ministerstwa Edukacji i Nauki Gruzji. Wszystkie programy akademickie GAU są akredytowane iw pełni zgodne ze standardami określonymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ponadto GAU realizuje zasady Procesu Bolońskiego .

Kodeks etyczny

Kodeks Etyki GAU to sformułowanie zasad etycznych, wartości i zachowań pracowników Georgian American University (wśród nich nauczycieli) oraz studentów.

Celem kodeksu jest udzielenie pomocy personelowi i studentom w rozwiązywaniu problemów etycznych, które mogą powstać w okresie pracy i studiów. Kodeks jest również ukierunkowany na regulację stosunków między kolegami, studentami, uniwersytetami i ugrupowaniami krajowymi i międzynarodowymi.

Za pomocą Kodeksu GAU wraz z nauką akademicką prowadzi zajęcia z zagadnień przejrzystości i prostolinijności, uczciwości i szacunku, moralnej i społecznej odpowiedzialności.

Kod Etyczny GAU jest tworzony i podsumowywany na podstawie dostępnych źródeł. Specjalne wskazówki dotyczące uczciwości i obowiązków nauczycieli akademickich zostały wyodrębnione ze strony amerykańskiego uniwersytetu afiliowanego. Kodeks Etyczny Uniwersytetu Georgian American University (wszystkie jego zaktualizowane wersje) jest podpisany przez każdego studenta, wykładowcę i członka personelu.

109256_pexels-photo-256455.jpeg

Lokalizacje

  • Tbilisi

    10 Merab Aleksidze Street, 0160, Tbilisi

    pytania