Keystone logo
Hamm-Lippstadt University of Applied Sciences

Hamm-Lippstadt University of Applied Sciences

Hamm-Lippstadt University of Applied Sciences

Wstęp

Zorientowane na praktykę oraz w małych grupach Uniwersytet Nauk Stosowanych im. Hamm-Lippstadt oferuje wysokiej jakości programy studiów z wyraźnym ukierunkowaniem na obecne i przyszłe wymagania rynku. Młody zespół profesorów jest praktycznie doświadczony. Dzięki interdyscyplinarnej konfiguracji nauczanie koncentruje się zarówno na promowaniu indywidualnych mocnych stron, jak i na przekazywaniu kompetencji społecznych, takich jak praca zespołowa.

Nowa uczelnia w Hamm i Lippstadt z dużym potencjałem projektowym. Nowoczesne życie kampusu, kursy zorientowane na rynek i praktykę, otwartość, tolerancja, duch zespołowy i wysokie wymagania od samego początku. Nowo wybudowane i wolne od barier kampusy w Hamm i Lippstadt stwarzają idealne warunki dla przyszłościowego kształcenia inżynierów. Łączna powierzchnia 32 250 metrów kwadratowych zapewnia laboratoriom najnowocześniejszy sprzęt, taki jak skaningowy mikroskop elektronowy, przemysłowy skaner CT, powierzchnie projekcyjne 3D, systemy wbudowane lub szyny dźwigów, a także mnóstwo miejsca na pracę dla studentów, komunikacja, nauczanie i badania.

Blisko do przyszłości

Pracując w sposób zorientowany na praktykę i w małych grupach, oferujemy program studiów na bardzo wysokim poziomie akademickim z wyraźnym zorientowaniem na obecne i przyszłe wymagania rynku. Zespół profesorów jest praktycznie doświadczony i młody. Dzięki interdyscyplinarnej konfiguracji nauczanie koncentruje się zarówno na promowaniu indywidualnych mocnych stron, jak i przekazywaniu kompetencji społecznych, takich jak praca zespołowa. Od samego początku dużą rolę odgrywa praca zorientowana na projekt. Wreszcie twórczość i komunikacja są ważnymi czynnikami wymaganymi do przygotowania inżynierów na przyszłość.

Dzielimy wspólne cele

Jesteśmy ciekawi naszych studentów, oczekujemy ciekawych spotkań i utrzymujemy intensywną, partnerską wymianę z branżą. Nasza szczupła organizacja oferuje szybkie i nieskomplikowane usługi we wszystkich dziedzinach. Działalność sportowa i wsparcie dla młodych rodzin otwiera wiele możliwości. E-biblioteka, cyfrowe audytorium i centralne zarządzanie wiedzą sprawiają, że uniwersytet jest dostępny z dowolnego miejsca na świecie. Niezależnie od tego, czy odbywają się studia licencjackie, magisterskie czy zawodowe: kształcimy młodych, kreatywnych i wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy mają doskonałe możliwości rozwoju zawodowego dzięki swoim kompetencjom rynkowym.

Nasza wyższa matematyka nie jest tępą teorią

Nauki przyrodnicze są podstawą kursów inżynierskich. Nasze programy nauczania opierają się na znajomości matematyki, fizyki, chemii i biologii nabytej w szkole i umieszczają ją w nowych kontekstach. Formuły są przekształcane w aplikacje. Aplikacje są przekształcane w projekty badawcze. Projekty badawcze są przekształcane w produkty.

Bezkonkurencyjny pod względem praktycznego znaczenia

Niezależnie od tego, czy chodzi o praktyczny semestr w formie staży, projektów czy prac dyplomowych, duże znaczenie ma dla nas zaangażowanie firm w działalność dydaktyczną. Jest to szczególnie widoczne w programach podwójnego kształcenia, które oferujemy jako kursy zintegrowane w ramach praktyk i szkoleń.

Ucz się życia

Firmy oczekują od swoich pracowników specjalistycznej wiedzy, a także maksymalnych osobistych umiejętności i kompetencji, takich jak orientacja zespołowa, zarządzanie projektem i umiejętności językowe. Te umiejętności są promowane podczas całego okresu studiów w Hamm-Lippstadt University of Applied Sciences. Ponadto przywiązujemy dużą wagę do kompetencji międzykulturowych. Ważne jest poszerzenie horyzontu i przygotowanie się na międzynarodowy rynek pracy na wczesnym etapie. W celu ułatwienia decyzji na korzyść stażu lub wizyty studyjnej za granicą zarezerwowaliśmy dla niego cały semestr. Zalety są całkowicie oczywiste: pełne uznanie osiągnięć i brak czasu straconego podczas studiów. Biuro Międzynarodowe pomaga studentom we wszystkich kwestiach organizacyjnych, dzięki czemu bariery administracyjne i językowe, a także koszty, są utrzymywane na niskim poziomie.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

  • Lippstadt

    Marker Allee 76–78, 59063, Lippstadt

pytania