Keystone logo
University Of Design Schwäbisch Gmünd

University Of Design Schwäbisch Gmünd

University Of Design Schwäbisch Gmünd

Wstęp

HFG uważa projekt za innowacyjny dyscypliny aspektów naukowych, społecznych i technologicznych. Projekt wywiera odpowiedzialnego i stały wpływ na rozwój kultury, technicznych i ekonomicznych. Uniwersytet świadomie unika artystyczne lub rzemieślnicze aspekty jego nauczania podstaw projektowania. Wręcz przeciwnie, wszystkie pięć kursów podkreślić zasady naukowe i wiedzę i racjonalne uzasadnienie decyzji projektowych.

Podstawy projektowania

Intensywne i interdyscyplinarnych studiów fundamentowe są znakiem rozpoznawczym programu HFG. Określają one specyficzny model programowych w HFG i są głównym powodem wysokiej jakości kursy projektowania w Schwäbisch Gmünd. Kursy fundamentowe stworzenie solidnych podstaw dla kreatywnego kompetencji w działaniach projektowych oraz ustalenia wiarygodnej repertuar metod, doświadczeń estetycznych i technik. Badania fundamentowe systematycznie badać prawa powierzchni i przestrzeni, światła i koloru, czasu i ruchu.

Kompleksowa koncepcja edukacyjna

Całościowa koncepcja edukacyjna HFG opiera się na kombinacji strukturalnych: Program nauczania ma na celu zachęcenie ciekawość i głód wiedzy, w celu opracowania metodycznego myślenia, przenieść siedzibę treść zawodowe, a także wzmocnienie kompetencji społecznych i międzykulturowych studentów.

Atmosfera na Uniwersytecie charakteryzuje się otwartym i produktywnej kultury międzynarodowej dyskusji z doświadczonych nauczycieli. Elementy organizacyjne i techniczne są skoordynowane i zintegrowane wspiera procesy uczenia się uczniów.

Podczas głównych zajęć studenci pracują nad projektami i wybrał swoje własne akcenty. Wszystkie programy mają na celu zbadanie skutecznych indywidualnych studiów przypadku, w celu opracowania daleko idące rozwiązanie znalezienia zasad i wykazania ich charakter modelowy dla przyszłych zadań projektowych. Myślenie krytyczne i metodyczne, teoretyczne uzasadnienie, i praktyczne umiejętności stają się nierozerwalnie połączone.

Kluczowe kwalifikacje

Na projekt transferu wiedzy i rozwijanie wartości dodanej musi przekroczyć granice między dyscyplinami i kultur. Rozwój kwalifikacji kluczowych, takich jak samorząd, umiejętności pracy zespołowej, języka i kompetencji międzykulturowych jest zatem również naturalną częścią kierunków studiów Uniwersytetu.

Główne tematy

Podstawowe tematy Komunikacja z przebiegu projektu obejmują systemy komunikacyjne i publikacje, wystawy, kampanie informacyjne, wizualizację zawartości naukowej i technicznej, kierunku i systemów orientacji i tożsamości firmy, instytucjonalnych i materiałów nauczania i uczenia się.

Projektowanie Interaction Oczywiście dotyczy interfejsów oprogramowania, maszyny i urządzenia, aplikacji kontroli internetowych, terminali informacyjnych i aplikacji dla najnowszych technologii medialnych.

Produkt Oczywiście Projekt dotyczy projektowania konsumenta technicznej i dóbr inwestycyjnych, narzędzi, mebli, stoiska wystawowe, sprzęt medyczny i wyposażenie wykonywane i wykorzystywane na ciele, i przy planowaniu systemów transportowych, logistycznych i mobilności.

MATERIAŁ

HFG wartości zorientowanych aplikacji Materiał bardzo. Wszystkie działania badawcze koncentrują się centralnie w Instytucie Badań Stosowanych (IAF). To koncentruje się na pytaniach badawczych i rozwojowych związanych z trzech głównych obszarach interakcji, komunikacji i projektowania produktu. Aktualne projekty badawcze obejmują ergonomiczny design sprzętu medycznego i systemów oraz aspektów interakcji między ludźmi i zaprojektowanych produktów i systemów.

Dobre perspektywy

Doskonała reputacja HFG Schwäbisch Gmünd wyjaśnia powyżej średniej szanse swoich absolwentów na rynku pracy. Uniwersytet zapewnia obiecujące możliwości dla praktyki zawodowej i otwiera drogi do projektowania badań. Dwa kursy magisterskie oferują zarówno zaangażowanie w bardzo złożonych problemów projektowych, a także zaangażowania studentów w badaniach teoretycznych zagadnień projektowych.

Tradycja i wizja

Uniwersytet czerpie dynamikę i moc z dziedziny aktualnych osiągnięć naukowych, społecznych i ekonomicznych, a od jego długiej i ciągłej tradycji. Ta tradycja jest pod wpływem metod nauczania Bauhausu a zwłaszcza Hochschule für Gestaltung Ulm.

Innowacyjny projekt ma na celu osiągnięcie równowagi gospodarczej, ekologicznej i społecznej. HFG jest stale uczenia dynamiczną organizacją poświęcony ciągłe doskonalenie wysokiej jakości programów nauczania. Jej celem jest zapewnienie, że uczniowie osiągają najwyższy poziom kwalifikacji zawodowych i przejść do odgrywania aktywnej roli w reprezentowaniu interesów użytkowników usług projektowych. W przyszłości HFG zamierza realizować ten cel poprzez oferowanie profesjonalnych kursów dokształcających.

Lokalizacje

  • Schwäbisch Gmünd

    Hochschule für Gestaltung Schwäbisch Gmünd University of Applied Sciences Rektor-Klaus-Straße 100

    pytania